Skocz do zawartości


Zdjęcie

Węglowodany złożone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

ignac35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Węglowodany złożone

Witajcie,jestem na robieniu masy i chciałbym się zapytać o warzywa gotowane wiadomo jest to żródło węglowodanów ale czy takie same zródło jak makoron ,ryż itp?Mówiąć krótko jak wyliczam węglowodany złożone i mam na posiłku np.50 gram węglowodanów a potrzebuję ich 80 gram na posiłek to czy mogę te 30 gram uzupełnić z warzyw gotowanych.Czy są one wartościowe? dzięki za info

 

 


  • 0

58podejscie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 46
82
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika
    Siłownia
    Kolarstwo
    Biomechanika inżynierska
  • Staż [miesiące]:8 lat

Napisano Ponad rok temu

Re: Węglowodany złożone

Węglowodany proste to np : ryż biały , niektóre makarony , biały chleb , miód , dżemy , jabłko , pomarańcza , grejfrut (...)

 

Węglowodany złożone to np : ryż brązowy  , gasza gryczana (jaglana ) , otręby , ziemniaki , bób , fasola , groch , brokuły , kalafior , szpinak , seler , sałata , ogórki  (...)

 

-----

Warzywa są wartościowe zawierają błonnik i witaminy , które są niezbędne do prawidłowego i lepszego funkcjonowania

Niektóre z warzyw/owoców są węglowodanami prostymi , lecz takie węgle są lepsze a nawet dużo lepsze niż te pochodzące ze słodyczy czy słodkich napojów ...

 

Jak dla mnie możesz uzupełniać brakujące węgle warzywami , wyżej podałem przykłady najlepsze z punktu widzenia węgli złożonych

Pamiętaj że 1g węgli to 4 kcal ;)


Użytkownik 58podejscie edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

 " Jesteś na tyle dobry , na ile  dobry jest Twój najsłabszy punkt ."

" Bycie mistrzem nie polega na dokopaniu przeciwnikowi w walce, lecz zachowaniu zaraz po niej! "


ignac35
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Węglowodany złożone

Węglowodany proste to np : ryż biały , niektóre makarony , biały chleb , miód , dżemy , jabłko , pomarańcza , grejfrut (...)

 

Węglowodany złożone to np : ryż brązowy  , gasza gryczana (jaglana ) , otręby , ziemniaki , bób , fasola , groch , brokuły , kalafior , szpinak , seler , sałata , ogórki  (...)

 

-----

Warzywa są wartościowe zawierają błonnik i witaminy , które są niezbędne do prawidłowego i lepszego funkcjonowania

Niektóre z warzyw/owoców są węglowodanami prostymi , lecz takie węgle są lepsze a nawet dużo lepsze niż te pochodzące ze słodyczy czy słodkich napojów ...

 

Jak dla mnie możesz uzupełniać brakujące węgle warzywami , wyżej podałem przykłady najlepsze z punktu widzenia węgli złożonych

Pamiętaj że 1g węgli to 4 kcal ;)

ok dzięki za informacje :)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Węglowodany złożone

Leci punkt za naprawdę dobrą i cenną informację - dzięki !


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024