Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czekolada, słodycze w diecie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

KaaKaO
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Czekolada, słodycze w diecie ?

Witam. Czy spożycie czekolady kilka razy w tygodniu odbije się negatywnie na rozwój masy mięśniowej ? Chce głównie uzupełnić kcal i węglowodany. Jakieś zamienniki ? Słyszałem że suszone banany mają dużo węgli


  • 0

martusia

martusia
  • Zabanowany(a)
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Czekolada, słodycze w diecie ?

Wszystko zależy od tego, w jakich ilościach będziesz jadł tą czekoladę i jaka to ma być czekolada. Najzdrowsza będzie czekolada gorzka. Nie tylko dobrze smakuje i poprawia nastrój. O gorzkiej czekoladzie możemy mówić dopiero w przypadku tych, które zawierają powyżej 70 proc. kakao. Kiedyś jadałam bardzo dużo czekolady i odbiło się to na mojej figurze. Później zaczęłam stosować http://trizer.pl po którym nie mam ochoty na słodycze. Dzięki zawartości chromu utrzymuje stały poziom cukru we krwi. Po czekoladę sięgam tylko wtedy, gdy mnie ktoś poczęstuję albo chcę spróbować nowego smaku.


Użytkownik martusia edytował ten post Ponad rok temu


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Czekolada, słodycze w diecie ?

Z jednej strony tak bo czekolada zawiera masę cukru oraz niezdrowych tłuszczy. Dlatego lepiej będzie ograniczyć spożycie słodyczy do maksymalnie jednej porcji na tydzień - organizm też coś musi mieć od życia. O wiele lepiej będzie jednak zamienić słodkie grzeszki na owoce bądź płatki owsiane czy muesli z serkiem lub jogurtem.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024