Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta - redukcja, nie za dużo calorii ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

AdaS2k9
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta - redukcja, nie za dużo calorii ?
Witam was serdecznie :)
 
Potrzebuję pomocy/porady a mianowicie chodzi o to, że do końca nie wiem co z sobą począć, aktualnie wracam po pól rocznej przerwie i tak wyglądały informację o mnie półtora miesiąca temu :
 
Staż : 3 lata ( z przerwą roczną)
Wiek : 20 lat
Wzrost : 190
Masa ciała : 99,4 kg
BMI : 27,5
Tkanka tłuszczowa : 17,4%
Masa mięśniowa : 78,1 kg
BMR : 2475 cal
 
I teraz rodzi się pytanie, ponieważ ułożyłem sobie własną dietę i jej wartości odżywcze wyglądają następująco :
 
2845      cal  
204,85  białka
417,73  węglowodanów
37,4      tłuszcz
 
Stosując tą dietę przez półtora miesiąca (bo tyle czasu minęło od mojego powrotu na siłownię) tak prezentują się jej rezultaty
 
Staż : 3 lata ( z przerwą roczną)
Wiek : 20 lat
Wzrost : 190
Masa ciała : 99 kg
BMI : 27,4
Tkanka tłuszczowa : 14,8%
Masa mięśniowa 80,2 kg
BMR : 2538 cal  
 
 
Podsumowując Waga spadła nie o dużo, bo nawet nie o pól kilo, ale masa mięśniowa skoczyła o 2 kg, w dodatku tkanka tłuszczowa również spadła, także powinienem być zadowolony ale nasuwa się pytanie, skoro aktualnie aby utrzymać swoją wagę potrzebuję ok 2540cal(tak wynika z badań) a ja dostarczam organizmowi o ponad 300 cal więcej bo aż 2845 cal to nie jest przypadkiem za dużo i nie muszę trochę obciąć cal?
 
Moim celem jest zbicie wagi do 90 kg i czy stosując tą dietę osiągnę ten cel w ciągu 5-6 miesięcy ? (oczywiście cardio w postaci crosfitu 2x w tyg lub bieganie)
Czy ten bilans kaloryczny nie jest zbyt wysoki ?
Może powinienem dodać więcej węgli a może mniej białka.
 
Mam nadzieje że ktoś kto ma większą wiedzę ode mnie pomoże mi w tym temacie :)
 
Pozdrawiam i dziękuję ! :)
 
 

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - redukcja, nie za dużo calorii ?

Wydaje mi się, że śmiało możesz zostać na takiej kaloryczności na jakiej jesteś. Skoro jak sam zauważyłeś dochodzi do spadku tkanki tłuszczowej przy równoczesnym wzroście masy mięśniowej to czemu by nie isć nadal tym torem i zastosować dłuższą, ale mniej drastyczną oraz intensywną redukcję ? Mozesz kombinować, ale jeżeli obecny system prowadzi do takowych wyników to myślę iż warto wykorzystać to na dłuższy okres i sprawdzić jak zakończysz "pełny sezon" ;)


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


AdaS2k9
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - redukcja, nie za dużo calorii ?

Owszem to prawda, ale zdaję sobie z tego sprawę, że im dalej tym gorzej będzie z utratą wagi, a przypominam że moim celem jest redukcja do 90kg i nie wiem czy przy takim tępię do Czerwca uda mi się go osiągnąć, ale dziękuje bardzo za odpowiedź :)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - redukcja, nie za dużo calorii ?

Myślę, że uda Ci się bez problemu osiągnąć ten zamierzony wynik. Kwestia systematyki i samozaparcia. Jezeli jednak tak bardzo chcesz schudnąć do czerwca możesz spróbować nieco uciąć kaloryczności - możesz podjąć się powolnej obniżki aby zobaczyć jak zareaguje organizm.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024