Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta na mase dla nastolatka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Daniello
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta na mase dla nastolatka

Witam,mam 16 lat,ważę 62 kg i mam 179cm wzrostu.Chciałbym przybrać na wadzę i zacząć chodzić na siłownie i tutaj kieruje się prośbą do was,a natomiast:czy ktoś z was mógłby mi ułożyć jakąś dietę i cwiczenia? Jestem w jakimś stopniu aktywny fizycznie,uprawiam różne sporty oraz gram w klubie w piłkę nożna i 3x w tygodniu mam tam treningi. W mojej miejscowej siłowni są podstawowe rzeczy do ćwiczenia.Dziękuje i mam nadzieję,że ktoś w wolnym czasie pomoże.A jeśli nikt nie będzie miał na tyle czasu to odeśle mnie na jakieś strony które pomogą mi w zrealizowaniu tego planu ;) 


  • 0

KAJ Street Workout
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 6
17
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout, Elementy gimnastyki sportowej, Sztuki walki, kulturystyka
  • Staż [miesiące]:od początku 2014
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :35,5
  • Klatka piersiowa [cm]:95
  • Pas [cm]:76
  • Udo [cm]:58
  • Przysiad [kg]:130 kg x1
  • Wyciskanie [kg]:100 kg x1
  • Martwy ciąg [kg]:170 kg x1
  • Waga [kg]:72

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla nastolatka
Co do cwiczen to wykonuj na poczatek FBW, cwiczenia wielostawowe takie jak przysiady, martwy ciag, wioslowania, pompki na poreczach, pompki na podlodze, podciaganie, wyciskopodrzut(push press)
Co do diety to ogranicz slodycze soki i napoje, oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i mozesz do tego dodac 100-200 bo ogolnie masz duzo ruchu.
Polecam poobserwowac przez dwa miesiace jak to wplywa na cialo. Jesli nie bedzie zadnych zmian czy to sylwetkowych czy wagowych, napisz i bedziemy kombinowac inaczej :)
  • 0

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój kanał
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

 

"-Wszyscy potrafimy marzyć dlatego jesteśmy zwycięzcami.

-Będziemy nimi dopiero kiedy zaczniemy o nie walczyć."

Daniello
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla nastolatka

Z kalkulatora na tej stronie wychodzi,ze potrzebuje 3195kcal.Mam jeść zwykłe posiłki,tylko nie mniej niż te podana kcal czy jakaś specjalna dieta? 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla nastolatka


Z kalkulatora na tej stronie wychodzi,ze potrzebuje 3195kcal.Mam jeść zwykłe posiłki,tylko nie mniej niż te podana kcal czy jakaś specjalna dieta? 

Ważne aby jeść zdrowo i z głową. Unikaj niezdrowych tłuszczów, słonych przekąsek i słodyczy, bazuj głównie na świeżym i niepakowanym mięsie. Wywal białe pieczywo i gazowane napoje.

 

Jeżeli nie masz pomysłu na swoje menu odsyłam do działu Posiłek Dnia gdzie znajdziesz dużo przepisów z wyliczoną wartością odżywczą. To z pewnością pomoże w ich włączeniu do jadłospisu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Eryśmasa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:ok.1,5 roku
  • Wzrost [cm]:165
  • Biceps [cm] :36
  • Waga [kg]:55

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla nastolatka

FBW się zgodzę na początek, ale ale jakiekolwiek przysiady , martwy ciąg , spuszczanie hantli na barki sobie odpuszczasz, rośniesz jeszcze , to może zahamować trochę Twój wzrost, sam to przez pewien czas przechodziłem nie długo ale jednak. Na plecy rób podciągania na drążku, ściąganie drążka na plecy itp.


  • 0

KAJ Street Workout
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 6
17
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout, Elementy gimnastyki sportowej, Sztuki walki, kulturystyka
  • Staż [miesiące]:od początku 2014
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :35,5
  • Klatka piersiowa [cm]:95
  • Pas [cm]:76
  • Udo [cm]:58
  • Przysiad [kg]:130 kg x1
  • Wyciskanie [kg]:100 kg x1
  • Martwy ciąg [kg]:170 kg x1
  • Waga [kg]:72

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase dla nastolatka

FBW się zgodzę na początek, ale ale jakiekolwiek przysiady , martwy ciąg , spuszczanie hantli na barki sobie odpuszczasz, rośniesz jeszcze , to może zahamować trochę Twój wzrost, sam to przez pewien czas przechodziłem nie długo ale jednak. Na plecy rób podciągania na drążku, ściąganie drążka na plecy itp.

Masz jakiekolwiek dowody na to że trening hamuje wzrost? Nie mówmy tu o ciężarach 200-300 kg kiedy nie jesteśmy przygotowani. Z odpowiednim ciężarem, te ćwiczenia nawet są wskazane aby ciało się prawidłowo rozwijało.
Pozdrawiam


  • 0

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój kanał
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

 

"-Wszyscy potrafimy marzyć dlatego jesteśmy zwycięzcami.

-Będziemy nimi dopiero kiedy zaczniemy o nie walczyć."



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024