Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ogólna porada dla początkujacego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

pawelzom
  • Pytanie
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ogólna porada dla początkujacego

Witam serdecznie.
Moje dane: wzrost-176, waga-77kg, wiek-28 staż ja siłowni 1mc wcześniej starałem się regularnie trenować w domu. Jestem raczej osobą z brakiem czasu, praca siedząca za komputerem, wiczorami też czesto praca lub szkoła. Kilka pytań, prośba o opinię pomoc i wyrozumiałość w opraciu o moj charekter treningowy w ciągu tygonia.
Chiałbym wyrzeźbić swoją sylwetkę, poja spostura nie jest tagiczna lecz w gł mierze nadmiar tłuszczu na brzuchu. Na siłownie uczęszczam 3x w tyg utrzymujac mn. taki plan (ciągle poglądając pytając i ucząć sie od innych): poniedziałek:plecy, triceps, brzuch, orbitrek cardio 15-30 minut.
środa: plecy, biceps, bruch, dodatkowo trening na hali pilka halowa 1h.
piątek: barki, nogi, brzuch, orbitrek 15-30 min.
ogólnie po 3-4 cwiczenia na każdą pertię po4 serie-10-15 powtórzeń. Staram sie robić różne cwiczenia w każdym następnym tygodniu. Moja dieta to raczej produkty zdrowe od dawna lubię jeść zdrowo i wybieram bardziej "zdrową" lecz także i wszystko. Nie jem białego pieczywa, fastfudów, czipsów, czy słodkości, wypiję czasem pifo czy drinka.
Chciałbym prosić o ogólną opinię i porady. Od kilku mieś zaczołem bardziej polegac na cwiczniah i diecie chcąc zgubić brzuch i zrobić forme ale zauważyłem że mimo np. jakiejś tam diety wałek wcale mi nie spada, a wręcz odwrotnie masa przybiera!, na siłowni spedzam ok 2 godz cwicząc dość intensywnie. Zażywam biłko serwatkowe ponieważ wyczytałem że jest odpowiednie przy reduykcji stosując dawkę ok 80-100 g/dobę nie regularnie. Gdzie i co mołbym jakoś łatwo poprawić w moim ogólnym planie?? Problem jest ze snem ale tego nie zmienie 5-6 max 7 godzin snu to norma. Problem widzę też w braku mocy. Cwicząć mam warażenie że smiało mogę podnieść dany ciężar ale nagle brakuje mi pompy i cięzko jest mi zrobić nie raz nastęne powróżenie. Po treningach mimo wielu cwiczen nie czuję jakoś odpoweidniego nabrzmienia mięśni i cieżaru mięsni po ćwiczeniach a czesto kilku dniowe bóle. Zaznaczam że nie forsuję cieżarów widząc kolegów o podobnej masie i stażu to używam dużo mneijszych ciężarów a mimo tego przy 3 cwiczeniu siłowo wysiadam. Wiem że mój opis jest trochę chaotyczny i może nie zrozumiały ale jesli ktoś mobłby coś poradzić pomoć będę ogrom wdzięczny. Może lepsza rozpiska ćwiczeń,  Każda porada się przyda. Pozdrawiam PM.


Użytkownik pawelzom edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Maly Koksik

Maly Koksik
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2904 postów
  • Pomógł: 104
258
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Mazowieckie,Siedlce
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka glownie klasyczna, sporty silowe
  • Staż [miesiące]:kto by to liczyl
  • Wzrost [cm]:180cm
  • Biceps [cm] :43,5cm
  • Klatka piersiowa [cm]:118cm
  • Pas [cm]:78cm
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:nie wiem ale malo
  • Wyciskanie [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Martwy ciąg [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Waga [kg]:75 kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólna porada dla początkujacego
Łączenie nóg z innymi partiami nie jest dobrym rozwiązaniem.
Lepiej podzialic barki na przód i tył czyli tak
Klata,barki przód,triceps
Plecy,barki tył,biceps
Nogi
Cordio możesz robic po każdym treningu siłowym,cardio 30 minut
Trening siłowy około godziny.
Zakres powtórzeń 12,10,8,8 co serie zwiększasz obciążenie.

Stosujesz dietę ok ,ale czy utrzymujesz ujemny bilans kaloryczny?
  • 0
TRENING CZYNI MISTRZA, CHEMIA CZYNI CUDA!!!!!



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024