Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bieganie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

paula2608
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Bieganie

Jaka jest opcjonalna liczba treningów, w tym przypadku biegania, dla dziewczyny w wieku 18 lat, wzroście 168, wadze około 65 (nie wiem dokładnie, bo dawno się nie ważyłam) i stopniu zaawansowania no powiedzmy może nie początkującym, a już bardziej średnim? Dodam, że biegam od 4 do 6 km i chce schudnąć jakieś kilka kilogramów :)


  • 0

58podejscie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 46
82
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika
    Siłownia
    Kolarstwo
    Biomechanika inżynierska
  • Staż [miesiące]:8 lat

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie

Ile razy w tygodniu biegałaś?

Prócz tego uprawiałas jakieś inne ćwiczenia/aktywności fizyczne ?


  • 0

 " Jesteś na tyle dobry , na ile  dobry jest Twój najsłabszy punkt ."

" Bycie mistrzem nie polega na dokopaniu przeciwnikowi w walce, lecz zachowaniu zaraz po niej! "


paula2608
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie

Ile razy w tygodniu biegałaś?

Prócz tego uprawiałas jakieś inne ćwiczenia/aktywności fizyczne ?

Właściwie jest to zależne od pogody.. Zdarza się, że biegam 5/6 razy w tygodniu, a czasami raz albo w ogóle. Czasami bywam też na basenie. 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie

Jak chcesz schudnąć, to podstawową aktywnością nie powinno być bieganie czy też basen tylko TRENING SIŁOWY, na dużych obciążeniach.

Natomiast bieganie i inne aktywności powinny być tylko uzupełnieniem.

Dlaczego ? Bo jeśli główną aktywnością będzie bieganie, to od dużej ilości biegania co prawda stracisz tłuszcz ale stracisz też sporo tkanki mięśniowej co jest czymś bardzo niekorzystnym (spowolnieniu ulega metabolizm, ponadto wygląd sylwetki może przez to ulec pogorszeniu, a nie poprawie).

Trening siłowy stosowany w okresie redukcji tkanki tłuszczowej pozwala z jednej strony tracić tłuszcz, a z drugiej strony działa ANTYKATABOLICZNIE zmniejszając utratę tkanki mięśniowej.

 

Podsumowując - na początek zacznij od treningu siłowego 3 razy w tygodniu, co drugi dzień (na początek nie za duże ciężary, ale już po pewnym czasie coraz większe).

Jako uzupełnienie 2 razy w tygodniu w dni wolne od siłowni rób bieganie lub pływanie lub skakanie na skakance.

Do tego rozsądna dieta redukcyjna.

Efekt murowany.


  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

paula2608
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie

Jak chcesz schudnąć, to podstawową aktywnością nie powinno być bieganie czy też basen tylko TRENING SIŁOWY, na dużych obciążeniach.

Natomiast bieganie i inne aktywności powinny być tylko uzupełnieniem.

Dlaczego ? Bo jeśli główną aktywnością będzie bieganie, to od dużej ilości biegania co prawda stracisz tłuszcz ale stracisz też sporo tkanki mięśniowej co jest czymś bardzo niekorzystnym (spowolnieniu ulega metabolizm, ponadto wygląd sylwetki może przez to ulec pogorszeniu, a nie poprawie).

Trening siłowy stosowany w okresie redukcji tkanki tłuszczowej pozwala z jednej strony tracić tłuszcz, a z drugiej strony działa ANTYKATABOLICZNIE zmniejszając utratę tkanki mięśniowej.

 

Podsumowując - na początek zacznij od treningu siłowego 3 razy w tygodniu, co drugi dzień (na początek nie za duże ciężary, ale już po pewnym czasie coraz większe).

Jako uzupełnienie 2 razy w tygodniu w dni wolne od siłowni rób bieganie lub pływanie lub skakanie na skakance.

Do tego rozsądna dieta redukcyjna.

Efekt murowany.

Wylądowałam dzisiaj na siłowni, wyszłam z miesięcznym karnetem (y) dzięki za radę ;)


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie

Pamiętaj, że jeśli już zapisałaś się na siłownię, to aby nie marnować tam czasu ćwicz głównie z wolnymi ciężarami, tzn. hantlami i sztangami, ewentualnie jako uzupełnienie możesz używać wyciągów i w jeszcze mniejszym stopniu niektórych maszyn.

Dlaczego ? Otóż ćwicząc na maszynach zamiast na wolnych ciężarach na te same efekty trzeba pracować od 2 do 3 razy dłużej.


  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024