Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co mam zrobić ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Soniaar
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co mam zrobić ?

Witam, mam 20 lat i od 5 miesięcy ćwicze praktycznie min.3 razy w tygodniu min. godzine dziennie. Do pracy przygotowuje sobie "pudełka", aby nie jeść byle czego. Problem jednak polega na tym , że mimo iż pierwszy raz staram się schudnąć powoli, ponieważ już 3 razy miałam efekt jojo to teraz moja waga stoi w miejscu! Jednak zmiana widoczna jest w cm. Waga (69kg przy wzroście 171) nie drgnęła od kilku dobrych tygodni. Przyznam, że czasami dopadają mnie napady głodu albo po prostu chęci na coś słodkiego. Co zrobić aby te chęci minęły, bądź jakie zamienniki wybrać?


  • 0

Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam zrobić ?

Jeśli waga nadal stoi musisz zmniejszyć ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia (100-150) i sprawdzić jak na takie coś organizm zareaguje. Co do napadów głodu, posiłki masz rozłożone w czasie ? 


  • 0

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam zrobić ?

Dieta polega właśnie na tym aby skutecznie rozłożyć swoje posiłki w czasie w celu zapobieżenia wystąpienia głodu. Waga stoi w miejscu prawdopodobnie przez nieprawidłowe odzywianie - oprócz spożywania określonych artykułów należy jeszcze mieć świadomość o ich odpowiedniej ilości :) Polecam włączyć do diety sypki błonnik, który będzie skutecznie zapychał żołądek oraz wyreguluje pracę jelit jak i całego metabolizmu.

 

Innym problemem może być niedostatecznie angażująca aktywność fizyczna do Twojego zapotrzebowania kalorycznego - proponuję rozpocząć treningi interwałowe.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Soniaar
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam zrobić ?

Jeśli waga nadal stoi musisz zmniejszyć ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia (100-150) i sprawdzić jak na takie coś organizm zareaguje. Co do napadów głodu, posiłki masz rozłożone w czasie ? 

Pierwszy posiłek mam o 7.30, poźniej 10.30 i ok godziny 13. następnie po 16 jem i ostatni jem w okolicach godziny 19-20. Poprostu łapie mnie czasami straszna ochota na słodycze i z chęcią znalazłabym jakieś inne zamienniki, bo później wyrzuty sumienia dają o sobie znac ;/ chyba jestem uzależniona od cukru... 


  • 0

Ogórek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport każdego rodzaju :)
  • Staż [miesiące]:siłownia od października 2015 i 4 lata w sztukach walki
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :38,5
  • Klatka piersiowa [cm]:108
  • Pas [cm]:94
  • Udo [cm]:65
  • Przysiad [kg]:180 x 1
  • Wyciskanie [kg]:90 x 4
  • Martwy ciąg [kg]:210 x1
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam zrobić ?

Czasami nie musisz jeść mniej tylko zdrowo. Czasami ludzie jak czują pociąg do danej rzeczy to organizm mówi, że czegoś im brakuje. U mnie pociąg do słodkiego zamieniam w białko. Zjem białko i nie chcę już słodkiego :P A poza tym cukier jest najbardziej uzależniającą substancją więc walcz z nią. Znajdź swój złoty środek i rzeźb ;)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mam zrobić ?

Jest ciężko, ale uwierz że warto. Dobrym zamiennikiem dla słodyczy są owoce/orzechy/omlety. Nasz apetyt można oszukać, wystarczy jedynie pokombinować i pogłówkować jak to zrobić ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024