Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta na Masę średnik kosztem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

OlympicWarrior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta na Masę średnik kosztem.

Witam. Mam pewnien problem z dobraniem odpowiednich produktów. Otóż ćwiczę 3-4 razy w tygodniu (trening ciężki, dostosowany na masę, czyli 12,10,8 powtórzeń maksymalnymi ciężarami). Mam 19 lat, ważę 70 kg. i mam 176 cm. wzrostu. Jakiś czas temu zaopatrzyłem się w suplementy:

- Białko SFD VPC Protein Plus

-Monohydrat Kreatyny VitalMax

-BCAA Xtra ActivLab

Powyższe odżywki wybrałem, sugerując się opisami z portalu Fabryka siły, oraz na podstawie opinni innych sportowców.

 

Tak więc to moja sytuacja jeżeli chodzi o suplementy, trening oraz cechy budowy ciała.

 

Nie mam pojęcia, jakie produkty mam jeść, by uzupełnić ponad 3000 kalorii. Starałem się dobrać wszystko odpowiednio, by nie szaleć z pieniędzmi, bo za dużo ich nie ma, ale nie wiem, czy to możliwe. Dlatego chciałem się poradzić Was, ponieważ kompletnie nie wiem co, jak , kiedy i jak często mam jeść produkty, które pozwolą mi osiągnąć sukces.


  • 0

Lajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 32
74
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport, Sztuki Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na Masę średnik kosztem.

Dieta średnim kosztem po czym kupujesz białko nie mając diety, w takim razie po co Ci one skoro jest do uzupełnienia diety? Nie możesz się sugerować opinią innych sportowców każdy ma indywidualne możliwości.

Co do kreatyny to jak wygląda Twój staż treningowy?

 

Makroskładniki powinny wyglądać na masie mniej więcej tak :

białko - 2g/kg masy ciała

tłuszcze - 1g/kg masy ciała

węglowodany - reszta kalorii

 

Tyle ode mnie a koledzy pewnie jeszcze wspomogą linkami do odpowiednich tematów.


  • 1

OlympicWarrior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na Masę średnik kosztem.

To znaczy - nie jest tak, że do końca diety nie mam, jem makarony, sery białe, mięso (kurczaka), tyle że nie wiem, ile muszę tego jeść oraz co ile czasu mam jeść. Jeżeli chodzio mięso, nie mam zielonego pojęcia, jakie jeszcze mógłbym jeść - wołowinę, wieprzowinę? I jakie warzywa głównie? ... Trenowałem pół roku temu, miałem przerwę i generalnie zacząłem od niedawna ćwiczyć, ale tym razem już na stałe.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na Masę średnik kosztem.

Mięso: kurczak, indyk, wieprzowina, wołowina, ryby, podroby

Węgle: kasze, makarony, ryże

Warzywa: wszystkie bez wyjątku

 

Skoro "nie do końca nie masz diety" to powinieneś znac swoje zapotrzebowanie kaloryczne :) Co do czasu przyjmuje się, że posiłki powinny być spożywane co 4/5 godzin. ja jestem zdanie, że należy jeść zawsze wtedy kiedy odczuwamy głód. Nie ma potrzeby męczyć się głodówką :P


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na Masę średnik kosztem.
Najtańsze są podroby jeśli chodzi o dobrej, jakości bialko np kg, watrubki kupisz, juz za 3zl..
a. w kg masz niespełna 200g bialka. i to dobrej jakości..
ja, swojego czasu jak było krucho z kasą, kupowem. w supermarkecie ,, Kości z rozbioru"
za kg płaciłem ok 2zl. i ,, Wyrzynalem" Z nich resztki mięsa, i wychodzilo mi Srednio z 2kg, kości (500-600g ) mięsa Zależy od rodzaju, wołowina, wieprzowina...
trochę, roboty jest ale, tani koszt..
  • 1

OlympicWarrior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na Masę średnik kosztem.

To prawda, poki co z kasą nie jest krytycznie, staram się jeść sporo makaronu i białego sera, kiedyś tak trener mi polecał... Teraz mam trochę więcej piniędzy, to kupuję dodatkowo własnie mięso. Ale jak nie będzie aksy, to spróbuję Twoim sposobem, ponieważ zrobię wszystko, żeby osiągnąć efekt :)

Dzięki za rady koledzy :)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na Masę średnik kosztem.

Generalnie lepiej inwestować kasę w jedzenie niż suple. Dlatego najlepiej je ograniczyć do niezbędnego minimum, a cieszyć się wspaniałym smakiem diety :)

 

Oprócz podrobów dobrym rozwiązaniem jest np. tuńczyk w puszce. Często w marketach możesz trafić na wędzonego łososia sałatkowego, który wychodzi korzystniej niż filet z tej ryby. Rozwiązań jest wiele, wystarczy jedynie nieco zgłębić temat ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024