Skocz do zawartości


Zdjęcie

Boks - czy mam szanse?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_tumtum88
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Boks - czy mam szanse?
Witam,

Chcialbym zaczac trenowac boks, problem w tym ze mam 21 lat i praktycznie zero kondychy. Nie uprawiam zadnego sportu, kiedys cwiczylem BJJ (przez 1 rok) ale to bylo tak dawno temu, ze sam sie zastanawiam czy to jeszcze prawda. Ogolnie, nie lubilem tamtych treningow, co zajecia lalismy sie po mordach i chyba jedyny efekt byl taki ze kazdy mial obita. Potem grupa sie rozpadla. A ja przenioslem sie do innego miasta.

Samemu brakuje mi motywacji, nie mam zadnych znajomych z ktorymi moglbym sie zajac jakim sportem, dlatego poszukuje jakiegos klubu w ktorym moglbym sie uczyc wszystkiego od podstaw (o ile to mozliwe w moim wieku). Wiem, ze nie mam szans na jakies medale czy zawody i prawde mowiac nawet o tym nie marze.

A zatem reasumujac, czy mam szanse cwiczyc boks? Czy wysmieja mnie wszyscy na wstepie?

Czy moglby ktos polecic jakis klub w obrebie trojmiasta?

Dziekuje za szczera odpowiedz i pozdrawiam


(Na koniec dodam ze przypadkowo wyslalem ten sam post na budo.pl, a to jednak nie to samo forum gosh :[)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - czy mam szanse?

Nie uprawiam zadnego sportu, kiedys cwiczylem BJJ (przez 1 rok) ale to bylo tak dawno temu, ze sam sie zastanawiam czy to jeszcze prawda. Ogolnie, nie lubilem tamtych treningow, co zajecia lalismy sie po mordach i chyba jedyny efekt byl taki ze kazdy mial obita. Potem grupa sie rozpadla. A ja przenioslem sie do innego miasta.

To ty trenowałeś MMA (i to w kiepskim klubie), w BJJ nie ma ciosów.

A zatem reasumujac, czy mam szanse cwiczyc boks? Czy wysmieja mnie wszyscy na wstepie?

Zapisuj się śmiało. Jak będziesz sumiennie trenować, kondycja ci się poprawi (i to sporo). W normalnym klubie nikt cię nie wyśmieje (niby za co), tymbardziej nikt z prawdziwych sportowców. Co do zawodów, to zawsze masz szanse, no może poza mistrzem świata :wink: .
  • 0

budo_tumtum88
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - czy mam szanse?
Hej jet,

Na wstepie dzieki za odpowiedz.

Wiesz moze (albo ktokolwiek) czy w Gdansku istnieje jakis klub bokserski? Slyszalem o Stoczniowcu (ale podobno juz nie funkcjonuje), no i z tego co widzialem jest jeszcze strona ATW, ale bardzo ochydna i nic tam o boksie nie potrafie wyczytac. Znalazlem gdzies post odnosnie prywatnych lekcji boksu, czy ktos wie czy cos takiego istnieje? No, ale z drugiej strony pewnie kosztuje majatek 8O

Dziekuje za odpowiedzi!

pozdrawiam
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - czy mam szanse?
Niestety nie znam klubów w Gdańsku.

Co do prywatnych lekcji, to po co ci takie? Myslę, że tylko więcej zapłacisz i będziesz miał mniejszą motywację.

Pozdrawiam
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - czy mam szanse?
na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] powinno coś być
  • 0

budo_tumtum88
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - czy mam szanse?
Hej,

Sprawdzalem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] z "renomowanych" to widze (tak jak mowilem) Stoczniowca i ATW. Z tym, ze ten pierwszy podobno juz nie istnieje. A na stronie ATW jest taki galimatias ze jedyne to widze w sekcji boks to goscia z rekawica i napis capoeira w tle - wiec nie wiem co o tym myslec.

pozdrawiam - dzieki za odpowiedzi
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - czy mam szanse?

Hej,

Sprawdzalem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] z "renomowanych" to widze (tak jak mowilem) Stoczniowca i ATW. Z tym, ze ten pierwszy podobno juz nie istnieje. A na stronie ATW jest taki galimatias ze jedyne to widze w sekcji boks to goscia z rekawica i napis capoeira w tle - wiec nie wiem co o tym myslec.

pozdrawiam - dzieki za odpowiedzi

stoczniowiec chyba jeszcze istnieje. niedawno na forum ktos sie o to pytal i odpowiedz byla twierdzaca. poza tym padly tam jeszcze informacje o 2 innych klubach (atw i jeszcze jakis). w podsumowaniu stoczniowiec wypadl najlepiej (najnizsza cena i dobre efekty). ale poszukaj jeszcze tego tematu.
  • 0

budo_[iz]dziabol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - czy mam szanse?
Ja zaczalem trenowac rok temu w wieku 24 lat, nie trenowalem nigdy wczesniej zadnej dyscypliny. Na poczatku bylo ciezko ale po jakims czasie nabralem kondycji i jest spoko, nie warto rezygnowac z powodu zbyt poznego wieku bo to naprawde niezla frajda. Jezeli chodzi o indywidualne treningi to jest to rewelacyjna sprawa, bardzo sie przydaja zwlaszcza na samym poczatku nauki(odpowiednia postawa, chodzenie i wyprowadzanie ciosow nie jest latwo opanowac).
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - czy mam szanse?
nawet sie nie zastanawiaj
wiek nie ma zbytni znaczenia
jak pierwszy raz poszedlem na boks (jako suplement do jkd) to mialem 19-20 (nie pamietam dokladnie)
ale po mnie pszyszedl koles z synem(syn tak z 10-12 lat koles po 30tce)
chodzili razem regularnie i stary zrobil sie calkiem niezly(kilka razy sparowalismy i zaliczylem kilka ladnych hakow na korpus w narozniku)
tak wiec wiek nie ma znaczenia

(a tak odbiegajac od tematu to jakies hujowe bjj trenowales :D )


powodzenia,mam nadzieje ze znajdziesz jakis dobry klub(jezeli nie znajdziesz czystego boksu to mt jest calkiem niezlym rozwiazaniem)

i nigdy nie jest za puzno zeby zaczac
  • 0

budo_tumtum88
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - czy mam szanse?
Hej,

Dziekuje wszystkim za odpowiedz :)

Chyba w poniedzialek przejde sie na trening zobaczyc :)
Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie. Czy zawsze stan twarzy (zlamanie nosa, zniszczone luki
brwiowe itp) musi isc w parze z treningiem boksu? Nie wiem czy jest to tylko jakis stereotyp czy najprawdziwsza prawda. Czy molgbys sie ktos wypowiedziec z trenujacych to dyscypline sportu?

pozdrawiam serdecznie!
  • 0

budo_krs-one
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - czy mam szanse?
Ja trenuje i powiem ci z doswiadczenia ze z czasem moga sie zdazyc jakies siniaki pod oczmi badz inne urazy, ale jest to sport kontaktowy. Nie oznacza to jednak ze po pierwszym treningu wrocisz do domu poobijany. Jesli pojdziesz do dobrej sekcji to zaden trener z doswiadczeniem nie wystawi cie do zadnych sparinngow poki nie bedziesz mial dobrych podstaw nie tylko ataku ale i obrony. Po drugie mozesz sobie cwiczyc tylko kondycje i technike, nikt cie nie powinien zmuszac do sparingow, jesli nie masz ochoty badz nie czujesz sie na silach.
Pozdrawiam
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - czy mam szanse?
zapisuj sie ! ja mam 21 i śmigam. Trochę chu**** być jednym z najstarszych w klubie ale cóż :)
  • 0

budo_tumtum88
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - czy mam szanse?
Hej,

Spid a ty ze Stoczniowca? :)
  • 0

budo_mauli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - czy mam szanse?
oczywiście że masz szanse
biegnij na trening no raz raz ;]
pozdro ;p
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - czy mam szanse?
Heh to co ja mam powiedzieć mam 33 na karku i chcę ........o zgrozo zacząć trening bjj

pozdro
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - czy mam szanse?

Hej,

Spid a ty ze Stoczniowca? :)


nie :twisted: na południe bardziej
  • 0

budo_jurgen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łowicz

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - czy mam szanse?
hej, niczym sie nie przejmuj wiek naprawde w Twoim przypadku nie stanowi żadnej bariery. Co innego jakbyś miał ponad 30 lat i chciałbyś ternować gimnastyke artystyczną to można by pomyśleć nad poważnym przemyśleniem tego. Ale wogóle fajnie że chcesz zacząć jakiś sport, chyba nie trzeba mówić że to poprawi kondycje i zdrowie ale co ważniejsze masz duże chęci i napewno samopoczucie też Ci sie poprawi nawet wtedy jak dostaniesz kilka razy po... :-) Życzę powodzenia.
  • 0

budo_gid
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - czy mam szanse?
Moj braciak ma 31 lat i chce ze mna chodzic na tajski box, a u mnie na treningach byl tez typek po 40 i mimo swojego wieku byl chyba jedna z najbardziej rozciagnietych osob na sali. Robil nawet szpagat 8O . Wiec wiek nie robi duzej roznicy, nawet kung-fu w Chinacz cwicza dziadkowie to i Ty sobie poradzisz :) .
  • 0

budo_tumtum88
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks - czy mam szanse?
Witam,

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

W momencie kiedy juz znalazlem odpowiedni klub i bylem zdecydowany chodzic na treningi, jak na zlosc godziny w ktorych sie odbywaja spedzam na uczelni. Pozostaje mi szukac innego klubu, ale w chwili obecnej w 3miescie trudno znalezc dobry boks.

A moze korzystajac z okazji zapytam sie was czy sa szanse jakos zmienic grafik treningow w klubie (oczywiscie nie chodzi mi o to zeby zmuszac wszystko osoby do podpasowania sie pod
moje widzi-mi-sie), tylko moze jakies "indywidualne lekcje" w inny dzien? Mysle, ze to raczej nienajlepszy pomysl, ale prosze o rade bardziej doswiadczonych w temacie.


No i ogolnie kapa :| :(


pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024