Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sumplementy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

rafal3123
  • Pytanie
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Sumplementy

Czy stosowanie w wieku 14 lat kreatyny,białka i bcaa po 1 roku stażu na siłowni może mi zaszkodzić oczywiście wszystko biorę tak jak instrukcja pisze


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sumplementy

Nie zaszkodzi ale nie ma sensu

Odzywiaj się zdrowo i to wystarczy


  • 0

TKWM


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sumplementy

Nie pamiętam źródła, ale czytałem dość dawno temu, że w tym wieku nie powinno się stosować kreatyny - kreatyna dopiero w wieku conajmniej 16 lat.

 

Jeśli chcesz urosnąć, to jedz DUŻO I DOBRZE, trenuj 3 razy w tygodniu metodą FBW albo od 3 do 4 razy w tygodniu trening dzielony, do tego śpij w nocy minimum 7, a najlepiej od 8 do 9 godzin oraz ogranicz każden inny wysiłek niezwiązany z siłownią do minimum (najlepiej do wfu).


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Maly Koksik

Maly Koksik
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2904 postów
  • Pomógł: 104
258
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Mazowieckie,Siedlce
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka glownie klasyczna, sporty silowe
  • Staż [miesiące]:kto by to liczyl
  • Wzrost [cm]:180cm
  • Biceps [cm] :43,5cm
  • Klatka piersiowa [cm]:118cm
  • Pas [cm]:78cm
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:nie wiem ale malo
  • Wyciskanie [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Martwy ciąg [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Waga [kg]:75 kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Sumplementy
Uwarzam że na kreatyne jest stanowczo za wcześnie. Jestes młody wiec wykorzystaj własny potencjał. Na kreatyne i inne suple i odżywki jeszcze przyjdzie czas.
  • 0
TRENING CZYNI MISTRZA, CHEMIA CZYNI CUDA!!!!!

Emilio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Pomógł: 10
22
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sumplementy
W twoim wieku metabolizm jest jeszcze w swoetnej formie i nie potrzebuje a chamowania ano zbytnigo przyspieszania, z uwagi na zmiany jakie zachodza w organizmie w tych latach , jestem zdania ze kuracje jakimikolwiek suplementami powinienes rozpoczac dopiero po 16 roku zycia. Jezeli natomiast widzisz u Siebie zmiany ktorych nie oczekiwales ( zbyt duza waga ) lu zbyt mala zmien swoja diete w tym wieku mozesz zadzialac nia najbardziej!
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Sumplementy

Póki jeszcze jesteś młody korzystaj ze "świeżości" swojego organizmu oraz braku adaptacji na wszelkiego rodzaju suplementy. Na odżywki przyjdzie jeszcze czas, a póki co wykorzystaj na maksa korzyści płynące z diety, która jest fundamentem i de facto najważniejszym suplementem w sportach siłowych ;). Jeżeli jednak bardzo chcesz coś koniecznie "brać" to zakup porządne witaminy (np. Universal Animal Pak lub Olimp Vitamine Multiple). Białko również nie zaszkodzi jednak bez problemu możesz je dostarczyć z diety ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024