Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Jab. kreatyny + bialko] Jak stosowac i kiedy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Kamilx33
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

[Jab. kreatyny + bialko] Jak stosowac i kiedy?

Siemaneczko, mam na imie kamil mam 18 lat 195 wzrostu i waze 80kg mam zamiar kupic kreatyne oraz bialko. Po czym zaczac ostro cwiczyc mozecie mi doradzic jak stosowac? Bardzo prosil bym o rade.

 

 

Odzywki:

 

 kreatyna ACTIVLAB TRI CREATINE MALATE PRO 300 kap SIŁA TCM

 

 bialko ACTIVLAB MASS UP 3,5kg MEGA GAINER

 

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...0-kaps-2,p.html


  • 0

Lajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 32
74
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport, Sztuki Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: [Jab. kreatyny + bialko] Jak stosowac i kiedy?

Na pierwszy cykl raczej bym proponował kreatynę monohydrat spożywa się ją około treningowo 1g/kg masy ciała jednak jeżeli masz poniżej 6 miesięcznego stażu to odradzam ponieważ nie wykorzystasz całkowicie działania tego suplementu.

 

Białko natomiast spożywać w zależności od braków w diecie (o ile ją masz). A ogółem mówisz o białku a wklejasz gainer gdzie większość stanowią węglowodany.


Użytkownik Lajk edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Kamilx33
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Jab. kreatyny + bialko] Jak stosowac i kiedy?

Dobra, diete mam zrobiona to mowisz ze bialko brac gdy mam braki w diecia tak?

Jezeli chodzi o kreatyne to jaka najlepsza w kabsulkach czy w proszku?


Użytkownik Kamilx33 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Emilio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Pomógł: 10
22
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Jab. kreatyny + bialko] Jak stosowac i kiedy?
Jezeli jestes poczatkujacy to na twoim miejscu zaczekalbym z suplementacja!
Tak jak wspomnial kolega dieta najpelierw zrobi swoje, opisz tez swoj cel bo on jest nadrzedny!
Jezeli natomiast po jakis 6 misiacach siegniesz po suplemet w postaci np kreatyny to stosuj ja po treningu , nie wiecej niz 6 gr tylko tyle nasz organizm jest w stanie przyjac , reszta niestety wydalana jest z moczem.
Jezeli natomiast chodzi o bialko to wlasnie cel odgrywa tu wazna role jezeli zalezec ci bedzie na uzupelnieniu doety w dobre bialko polecilbym izolat jezeli natomiast takim suplementem bedziesz zastepowal posilek to moze byc nawet mix bialek lub koncentrat.
  • 0

Kamilx33
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Jab. kreatyny + bialko] Jak stosowac i kiedy?

Dobra, jestem poczatkujacym czyli pierwsze zaczac od porzadnej diety po czym zaczac brac za kilka miech suplementy. A bialko zeby uzupelnic braki.


Użytkownik Kamilx33 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: [Jab. kreatyny + bialko] Jak stosowac i kiedy?

Gainer podobnie jak i białko możesz przyjmować jeżeli masz niedobory w diecie. Jednak przy prawidłowo zbilansowanym jadłospisie powinieneś się wstrzymać do momentu maksymalnego wyciągnięcia korzyści.

 

W przypadku kreatyny poleciłbym monohydrat w formie proszku. Nie jestem zwolennikiem łykania dużej ilości kapsułek.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Kamilx33
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Jab. kreatyny + bialko] Jak stosowac i kiedy?

A jezeli wole w kapsulce to moge nie? niczym sie to nie rozni od proszku? Jakby ktos mogl mi jakoms diete jadlospis rozpisac byl bym bardzo wdzieczny.


Użytkownik Kamilx33 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Kamilx33
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Jab. kreatyny + bialko] Jak stosowac i kiedy?

Taka dietka moze byc? Jadłospis

Śniadanie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Nauczyłam się jeść owsiankę, która kiedyś kojarzyła mi się z ohydną ciapą bez smaku. Prócz owsianki górskiej zaopatrzcie się w otręby orkiszowe/pszenne, zarodki pszenne, siemię lniane i sezam. 3 łyżki takiej mieszkanki wrzuście do pojemnika, dodajcie jogurt naturalny, ulubione owoce i wszystko zblendujcie/zmiksujcie na gładką masę. Fajne jest to, że sami decydujecie o smaku koktajlu wybierając owoce, które lubicie. Skład możecie zmieniać codziennie, dzięki czemu potrawa się nie nudzi. Ja uwielbiam koktajl z połówką banana, garścią malin i nektarynką.

II Śniadanie – Kanapka z twarożkiem szynką i ogórkiem. Podejrzewam, że jedząc drugie śniadanie jesteście poza domem, taka kanapka to świetna opcja, bo możecie ją bez problemu ze sobą zabrać. Mój pomysł na twarożek to połowa kostki półtłustego twarogu, 3 łyżki jogurtu naturalnego, pieprz sól i szczypior. Taką masę nakładamy na kromke chleba, przykrywamy szynką i ogórkiem. Jeśli nie lubicie twarożku możecie zrobić pastę jajeczną bądź pastę rybną.
Dietetyczne INFOodstawcie białe pieczywo, jeśli nie smakuje wam chleb razowy przerzućcie się na orkiszowy. Moim zdaniem jest najsmaczniejszy.

Obiad – [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] bądź opcja nieco prostsza [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]Absolutnie najprostszym przepisem na obiad jest grillowana pierś z kurczaka z kaszą jaglaną i mizerią. Nie zajmuje więcej niż 15 minut. Jeśli nie jecie mięsa na obiad zjedźcie grillowanego łososia z kaszą i surówką, albo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Podwieczorek – Sprawdźcie czy posmakuje wam garść orzechów z serkiem homo naturalny bądź  2 jajka na miękko z pomidorami w jogurcie naturalnym albo serek wiejski z ogórkiem i rzodkiewką

Kolacja – [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] To chyba najuboższa wersja. Z omletami możecie do woli eksperymentować. Dodawać mieszanki warzyw, szpinak, kawałki kurczaka, czy tuńczyka.
 


Użytkownik Kamilx33 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: [Jab. kreatyny + bialko] Jak stosowac i kiedy?

A jezeli wole w kapsulce to moge nie? niczym sie to nie rozni od proszku? Jakby ktos mogl mi jakoms diete jadlospis rozpisac byl bym bardzo wdzieczny.

Oczywiscie, że możesz. Dla mnie osobiście proszek jest lepszy bo możesz go wymieszać z wodą/sokiem, a co więcej proces wchłaniania jest szybszy aniżeliw  przypadku trawienia kapsułek.

Co do diety - nie rozpisujemy planów dietetycznych. Jeżeli jednak szukasz przepisów na dobre jedzenie odsylam do działu POSIŁEK DNIA → http://www.fabrykasi...ty/posilek-dnia


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Kamilx33
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Jab. kreatyny + bialko] Jak stosowac i kiedy?

Ok a mozna tak np na obiadek piersc z kurczaka duszona w worku oraz marchewka gotowana + malo ziemniaczkow?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: [Jab. kreatyny + bialko] Jak stosowac i kiedy?

Oczywiście, że tak :) Ważne aby składniki wykorzystane do sporządzenia posiłku były najwyższej jakości oraz zawierały jak najwięcej składników odżywczych.

Co więcej pierś z worka to kapitalna rzecz ! ;)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Dyczko
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Jab. kreatyny + bialko] Jak stosowac i kiedy?

Również mam pytanie dotyczące przyjmowania kreatyny.

Jestem kobietą mam 20 lat i 50kg wagi. Moim głównym celem jest wyrzeźbienie ciała, (nie dążę do kulturystyki) ćwiczę siłowo od 5 miesięcy. Biorę białko jedynie jedną porcję po treningu (trening co najmniej 3 razy w tygodniu po 2-3h) . Ostatnio polecono mi żeby zacząć przyjmować kreatynę. 5 kapsułek dwa razy dziennie wydaje mi się bardzo dużą porcją. Moje pytania to: Czy powinnam brać zalecaną dawkę? Czy może przy mojej masie bardziej odpowiednia będzie inna? Zaczęłam brać po dwie kapsułki dziennie czy takie przyjmowanie ma w ogóle sens?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: [Jab. kreatyny + bialko] Jak stosowac i kiedy?

Szczerze powiedziawszy spotkałem się z opinią iż kreatyna na redukcji nie jest zalecana. Osobiście sam nigdy nie stosowałem, a owy produkt jedynie stosuje w trakcie okresu zimowego czyli budowania masy :). Jeżeli chcesz zintensyfikować proces rzeźbienia poleciłbym zakupić jakiś dobry termogenik, który wspomoże (bo zakładam, ze takowa jest) prawidłowo ułożoną dietę ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024