Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...

Witam! Pisze, ponieważ od dłuższego czasu mam problem z barkami i ramionami. Pierwszy raz byłam na zwolnieniu w styczniu. Lekarze stwierdzili przeciażenie, wiadomo leki i odpoczynek. W maju ponownie ból dał się we znaki, troche bardziej intensywny. Zowu zwolnienie i tona leków. W lipcu natomiast ból przeniósł się także na kręgosłup , problemy z chodzeniem. Tym razem zabiegi rehabilitacyjne, zwolnienie, zastrzyki, leki. Ból lekko ustał, jednak po powrocie do pracy znowu się pojawił, z czasem co raz silniejszy i tak do teraz. Złamało całkowicie, plecy zesztywniałe, ból pulsujący przez barki ramiona, az do łokci. Plus do tego nudności, bóle i zawroty głowy. Zastrzyki i leki rozluźniajace  prawie nie pomagają. W poniedziałek mam do neurologa, ale obawiam się, że po raz kolejny lekarz powie :,,przeciążenie". Jestem załamana, ponieważ od wrzesnia zaczynałam diete, cwiczenia standardowo plus bieganie do tego, a przez ten ból nie mogę. Jest on na tyle nieznośny, że nawet spać nie daje rady, wstaje rozdrażniona, niewyspana i obolała. 

Tak naprawde nie mam z kim o tym porozmawiać, ponieważ moi znajomi i rodzina nie bardzo rozumieja tego, że ćwicze. I dla nich moje problemy są oznaka tego, ze powinnam przestać ćwiczyć, ponieważ to od treningów i Nie dociera do nich, że lubie ćwiczyć i lepiej się czuje. A teraz jak nie moge i do tego nie wiem co mi jest jestem załamana. 

Zasadniczo nie wiem czego oczekuje pisząc to tutaj, ale juz nie wiem co mam robic... Moze ktos mial podobna sytuacje?


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...
Opisz, jak wyglądal, Twój trening,
problem, może być albo w złej, technice ćwiczeń, albo na tle, nerwowym, ( neurologicznie)
mialas, robione jakieś przeswietlenia?
  • 0

Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...

Ćwiczenia zazwyczaj z filmików: Chodakowska, Mel B, Gaś, Jillian, trochę podnoszenie ciężarków, ćwiczenia zawsze starałam się wykonywać dobrze, ćwiczę jakiś czas i wcześniej nie miałam takich problemów. Jak się nie mylę to w styczniu miałam robionę zdjęcia ramion, ale too chyba tylko tyle i lekarz nic nie stwierdził...


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...

Chodakowską odpuść, to na prawdę może poważnie zaszkodzić. Reszta nie mam pojęcia.

 

Możliwe że na tle nerwowym, lub po prostu masz uszkodzony kręgosłup czy barki, niestety musisz się z tym udaać do specjalisty


  • 0

Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...

Chodakowską odpuść, to na prawdę może poważnie zaszkodzić. Reszta nie mam pojęcia.

 

Możliwe że na tle nerwowym, lub po prostu masz uszkodzony kręgosłup czy barki, niestety musisz się z tym udaać do specjalisty

A dlaczego Chodakowska mam odpuscic? To z nia zaczelam ćwiczyć i nie widzę powodów dla których mam przestać...


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...

Przecież napisałem możesz sobie zaszkodizć. Ćwiczenia przez nią proponowane patologicznie obciążają kręgosłup i stawy co może prowadzić do poważnych uszkodzeń jak np dyskopatia czy zwyrodnienie. Druga rzecz przeciągają jedne mięśnie przykurczając drugie co już samo w sobie prowadzi do wad postawy, które na dłuższą metę również prowadzą do mechanicznych uszkodzeń tkanki łącznej.

Ogólnie ryzyko kontuzji duże, a efektywność bardzo kiepska. Lepiej już się sprawdzi 4 minutowa tabata w oryginale na  thrusters (ćwiczenia kalistaniczne nie mają żadnego startu do zalecanego przez autora programu thrusters lub frontów)


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...
J.w
rówiez mam takie samo, zdanie na ten, temat..
  • 0

Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...

Skoro ćwiczenia jej są szkodliwe to dlaczego jest tak znana i rozpowszechniana? Tyle osób z nią ćwiczy i są bardzo zadowolone, a także nie mają żadnych urazów...


  • 0

Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...

Czyli np lepiej, żebym zaczęła chodzić na siłownie i tam zgłosiła się do trenera, opowiedziała co mi dolega i on wtedy dobierze ćwiczenia czy jak narazie to odpuścić jakiekolwiek ćwiczenia?


  • 1

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...
Zrob jakiś czas, normalny trening na, siłowni, wlasnie , tak by Cie, poprowadzil, jakiś trener, najlepiej jakiś Trenig, Funkcionaly,
z naciskiem, na największe partie, miesniowe,
Przysiady, Martwe Ciagi, Podciaganie, na drążku...
i sobie poriwnasz, wtedy z Treningiem, tamtej, Pani"
bo, jak będziesz mieć, porównanie, to, wtedy możemy, podyskutować, o tym..
i zeby, nie było moja, żona równiez prubowala, jej treningu, do czasu, kiedy zaczely się bóle, pleców.. aż, promieniowalo, jej do palcy, u nóg, zmieniła, trening i robi 3x na tydzien, 3cw
Przysiad, Martwy ciag, i Podciaganie, ma tyle energi że teraz śmieje się z tamtych, trenigow,
a też była zagorzala, fanka, i nie dało, się jej nic wytlumaczyc..
  • 1

Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...

To nie jest tak, ze nie da mi sięnic wytlumaczyć , tylko zastanawiam się czy to możliwe, że od jej treningów tak mnie złamało, bo przecież ćwiczę już tyle czasu. Ale oczywiście narazie poprzestanę, ponieważ i tak nie dam rady zbytnio ćwiczyć. Jutro pójdę do neurologa i jesli chociaż trochę się mi poprawi to pójdę na siłownie. 


  • 1

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...

Skoro ćwiczenia jej są szkodliwe to dlaczego jest tak znana i rozpowszechniana? Tyle osób z nią ćwiczy i są bardzo zadowolone, a także nie mają żadnych urazów...

Ponieważ potrafi siebie i swój pomysł sprzedać.

To że nie wszyscy mają urazy o niczym nie świadczy. Równie dobrze moge powiedzieć że pale fajki i nie mam raka płuc XD, ale przecież w żaden sposób to nie świadczy iż są dobre.

 

 

Jeśli masz problemy przedewszystkim powinnaś udać się do lekarza. Niestety o dobrego fachowca bardzo ciężko, tak samo jeśli mowa o trenerach.


  • 1

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...

To nie jest tak, ze nie da mi sięnic wytlumaczyć , tylko zastanawiam się czy to możliwe, że od jej treningów tak mnie złamało, bo przecież ćwiczę już tyle czasu. Ale oczywiście narazie poprzestanę, ponieważ i tak nie dam rady zbytnio ćwiczyć. Jutro pójdę do neurologa i jesli chociaż trochę się mi poprawi to pójdę na siłownie. 

Idź do ortopedy.

Kontuzje stawów/tkanki łącznej są spowodowane głównie zmęczeniem materiału, a nie jednorazowym wybrykiem choć i takie przypadki też się zdarzają


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...
Maglas, poprostu podczas, wykonywania, cwiczen,
zbyt, bardzo, obciążyć, jakiś, nerw, ( np rdzeń kregowy)
a układ, nerwowy jest skomplikowany, i Wszystko, kumuluje..
np, to jest udowodnione, że nadmiar, sklonow, ( czyt brzuszki)
to, szybka droga do urazu kręgosłupa..
  • 1

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...
Pomysl sobie dlaczego, jest tak glosno, że np ludzie prowadzący, siedzący tryb życia mają najwiejsze, problemy z kręgosłupem?
" Cytat, najpardziej, niebezpiecznym, dla kręgosłupa, jest, czynność, gdy siedzimy na krześle, i pochylimy, sie do przodu"
podobne, ruchy często wykonujemy, robiac, różnego rodzaju, sklony..
co, prowadzi do ogromnych, przeciążen, w okolicach, ledzwiowych, kręgosłupa.
  • 0

Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...

Idź do ortopedy.

Kontuzje stawów/tkanki łącznej są spowodowane głównie zmęczeniem materiału, a nie jednorazowym wybrykiem choć i takie przypadki też się zdarzają

Jak narazie moja Pani rodzinna wysłała mnie do neurologa, na samym początku z bólami barków byłam u ortopedy i stwierdził zwykłe przeciążenie... W mojej miejscowości chyba nie ma dobrych lekarzy...


  • 0

Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...

Pomysl sobie dlaczego, jest tak glosno, że np ludzie prowadzący, siedzący tryb życia mają najwiejsze, problemy z kręgosłupem?
" Cytat, najpardziej, niebezpiecznym, dla kręgosłupa, jest, czynność, gdy siedzimy na krześle, i pochylimy, sie do przodu"
podobne, ruchy często wykonujemy, robiac, różnego rodzaju, sklony..
co, prowadzi do ogromnych, przeciążen, w okolicach, ledzwiowych, 

Właśnie także moja praca jest fizyczn, stanie na nogach 10-15 godz oraz podnoszenie ciężkich rzeczy, a jeśli chodzi o skłony i różnego rodzaju ,,brzuszki" to w sumie moja specjalność... Tak czytam ten artykuł i się faktycznie obawiam się, że to wszystko przyczyniło się do mojego stanu...


  • 1

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...

Osobiście preferowałbym wizytę u fizjoterapeuty/terapeuty manualnego. Wiedza tych specjalistów jest o wiele większa niż lekarzy nt. schorzeń i patologii narządu ruchu. Bazujac na swojej wiedzy i opisie Twoich dolegliwości problem na pewno dotyczy nerwu - czego objawem jest ból promienujący od barku do łokcia. Nie mam RTG w oczach, ale skoro dochodzą do tego bóle głowy i nudnosci stawiałbym na problem w odcinku szyjnym. Zaburzenie jednego segmentu może sprzyjać zaburzeniu statyki i stabilności całego szkieletu osiowego (czyt. kręgosłupa).

Proponowałbym zrobić zdjęcie RTG i wybrać się do jednego z wyżej wymienionych specjalistów. Możesz być pewna, że nie zostaniesz odprawiona z receptą na leki, gdyż ta grupa zawodowa jest na tyle dociekliwa, że na pewno postarają się znaleźć przyczynę problemu ;)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...

Osobiście preferowałbym wizytę u fizjoterapeuty/terapeuty manualnego. Wiedza tych specjalistów jest o wiele większa niż lekarzy nt. schorzeń i patologii narządu ruchu. Bazujac na swojej wiedzy i opisie Twoich dolegliwości problem na pewno dotyczy nerwu - czego objawem jest ból promienujący od barku do łokcia. Nie mam RTG w oczach, ale skoro dochodzą do tego bóle głowy i nudnosci stawiałbym na problem w odcinku szyjnym. Zaburzenie jednego segmentu może sprzyjać zaburzeniu statyki i stabilności całego szkieletu osiowego (czyt. kręgosłupa).

Proponowałbym zrobić zdjęcie RTG i wybrać się do jednego z wyżej wymienionych specjalistów. Możesz być pewna, że nie zostaniesz odprawiona z receptą na leki, gdyż ta grupa zawodowa jest na tyle dociekliwa, że na pewno postarają się znaleźć przyczynę problemu ;)

Właśnie wracam od neurologa, która kazała zrobić mi podsawowe badania, zdjecia itp, mowiać przy tym, że jej to wygląda na bolerioze ( skierowała także na badania), ale obawia się też, żeby nie znaleźć czegoś gorszego. 

A u fizjoterapeuty byłam w lipcu i nie stwierdził żadnych problemów, jedynie wysłał na zabiegi rehabilitacyjne. I tyle...


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdrowie( bóle barków, ramion, pleców)...

Jak narazie moja Pani rodzinna wysłała mnie do neurologa, na samym początku z bólami barków byłam u ortopedy i stwierdził zwykłe przeciążenie... W mojej miejscowości chyba nie ma dobrych lekarzy...

Niestety na NFZ tak jest, zresztą szczerze powiedziawszy czasami i prywatnie o dobrego ciężko :(

 

 

No nic mam nadzieję że nic poważnego i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024