Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kendogu i zdrowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_kyuzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kendogu i zdrowie
Od jakiegoś czasu chciałem napisać na ten temat i stało się. Sprawa dotyczy bogu. Większość z nas ćwiczy w zbrojach klubowych nie zdając sobie sprawy, na jakie konsekwencje się naraża. Sprzęt jest wiekowy i używany przez pokolenia kendoków. Zbroja nigdy nie odpoczywa, ciągle przepocona i zakurzona staje się siedliskiem rozmaitych paskudztw. Swego czasu mój kolega po zdjęciu kote nabawił się przykrej przypadłości, mianowicie grzyba. Dosłownie w oczach końce paznokci zaczęły czernieć. Niestety wszystkie infekcje grzybicze są bardzo trudne do wyleczenia i biedak mordował się z tym ładnych parę miesięcy. Każdy z nas ma swoistą florę bakteryjną na dłoniach, znajdują się tu także zarodki grzybów, wirusy i inne pasożyty. Znajdują one wręcz wymarzone środowisko w wiecznie wygrzanym i wilgotnych kote i men. Nie zapominajmy także o świerzbie, pchłach i wszach. Przesadzam, nie panie i panowie, z zawodowego doświadczenia wiem, iż nie jest to tylko teoria. Wystarczy przejechać się autobusem czy tramwajem by dowiedzieć się jak pachną nasi rodacy. Miedzy innymi jest to właśnie efekt działania rozmaitych mikroorganizmów. Czy kto widział ktosia, który umyłby ręce przed wejściem na dojo? Ha ha. Do można umyć, tare nie ma bezpośredniej styczności z ciałem, ale reszta to dramat. Przy okrzyku z ust nie wylatują nam tylko czyste dźwięki, leci także ślina, gluty i inne paskudztwa stanowiące znakomitą pożywkę dla rozmaitych robali. Ekstremum, sam widziałem faceta rzygającego przez mena z klubowego kompletu, wysiłek i brak kondycji zrobił swoje.
Po co piszę te obrzydliwości, zadziwiły mnie wyniki ankiety pod tytułem: czy masz własny sprzęt. Tylko kilkanaście procent ludzi ma swoje bogu. Można powiedzieć, że to spory wydatek i jest to prawda. Ale myślę, że zawsze jest jakieś wyjście. Podarowanie sobie koniecznej acz nie niezbędnej do życia puszki piwa przez jakiś rok daje dość spory kapitał. Nikt nie mówi o kupowaniu od razu całej zbroi. Można to rozłożyć ten wydatek na kawałki. Jest jeszcze sponsoring, korepetycje, praca nakładcza i inne źródła koniecznego kapitału. Tak więc do broni, byle własnej.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendogu i zdrowie
Bo z tym jest jak syfilis...
Raz wsadzisz...i loteria...
Złapiesz...?
Nie złapiesz... ?
Te emocje men,te emocje........




parafrazujac slowa Fraktal0
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024