Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka kwestii początkującego :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

Zbynio
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kilka kwestii początkującego :)

Nie wiem w który dział się wbić więc pozwólcie, że poruszę swoją kwestię tutaj :):

 

 

Może w skrócie o mnie, mam 30 lat, 176 cm wzrostu, ważę 81kg, tkanki tłuszczowej mam ok 19,6% (ok dwa lata temu jak sprawdzałem, miałem podobne wyniki, no może poza wagą bo ważyłem chyba z 85/6 kg).

 

Plan treningowy mam opracowany, za dietę dopiero się wezmę.

Postanowiłem tutaj napisać posta gdyż mam kilka pytań odnośnie kilku kwestii, mianowicie - moim celem jest zejście z 19,6% tkanki tłuszczowej do 10% (pod to mam opracowany system ćwiczeń) i później (oraz w miarę możliwości w trakcie) zwiększenie nieco masy mięśniowej, dlatego też mam prośbę o rady:

 

- jako, że głównie chcę zrzucić z brzucha to zastanawiałem się (widziałem to lata temu u kumpli na siłowni) czy coś takiego jest dodatkowo pomocne, czy może też nic to nie daje:

pas-neoprenowy-wyszczuplajacy-25x100.jpg

- warto ćwiczyć w dresie by bardziej się wypacać ? czy to wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej ?

 

Odżywki:

Nie mam zielonego pojęcia zbytnio o odżywkach, patrzyłem tutaj na forum (oraz na innych) i czytałem trochę ale wciąż nie do końca wiem za co się brać, chciałbym kupić sobie kilka odżywek by uzupełnić dietę, gdyż słabo u mnie jeśli chodzi o pilnowanie posiłków i diety (ale się poprawię ;)).

Myślałem o 

- białku (głównie na noc) - jaką najlepszą odżywkę białkową możecie polecić ? Cena nie gra roli

- jakimś gainerku głównie na śniadanie, np. do mleka

 

Co jeszcze możecie poradzić, bądź co uważacie, że byłoby mi z odżywek niezbędne (np. jakieś aminokwasy, BCAA, glutamina), co ewentualnie pomogło by mi przy spalaniu tkanki tłuszczowej ?

 

P.S. Wiem, wiem, że dieta to podstawa i będę pracował teraz nad nią, chodzi jednak czym ewentualnie uzupełniać, jakie odżywki brać pod uwagę przy układaniu diety :).


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024