Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ugram coś?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

wodus
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ugram coś?

Witam.mam pytanie odnośnie poniższej diety, a mianowicie czy dam rade coś z nią zbudować? Wytestowałem wczoraj dietę na masę ale wynik był masakryczny,moje jelita są chyba bardzo wrażliwe i po zjedzeniu 5 posiłków wysokowęglowych(55% wegli,reszta białko i tłuszcze po przeliczeniu na kalkulatorze bmr) miałem zamiast brzucha opone od ursusa :D 

Waże 63kg mam 17 lat i 185 wzrostu,ale tak naprawde dam rade zjeść tylko tak jak napiszę poniżej:

Śniadanie : 2 jajka,banan,orzechy,masło orzechowe(robie z tego coś w stylu omleta)

2 śniadanie: 2 kromki z wędliną i warzywami

obiad:ziemniaki,warzywa i mięso/ryba

TRENING

odrazu po treningu na kolacje jakieś mięso z chlebem

 

I teraz mam pytanie czy z taką dietą coś zdziałam,ew.Proszę o podpowiedzi.


  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ugram coś?

po zjedzeniu 5 posiłków wysokowęglowych(55% wegli,reszta białko i tłuszcze po przeliczeniu na kalkulatorze bmr) miałem zamiast brzucha opone od ursusa :D

ja gdy robie masowke mam przez pierwszy tydzien podobnie ;) kwestia przyzwyczajenia do posilkow o wiekszej objetosci hehe. w kazdym razie moze sproboj zejsc z weglami? np. 30/40/30? bialko/wegle/tluszcze ? mniej wegli to mniej ryzu/kaszy itd czyli teoretycznie mniej sie napchasz ;) albo zamiast procentowego rozkladu wylicz sobie tak:

 

1-6-1.8g bialka/kg

od 0.7-1.1g tluszczy/kg (mozesz dac cos pomiedzy i zobaczyc jak sie bedziesz czuc, jak slabo mozesz zwiekszac tluszcze w diecie)

reszte kalorii dasz dla wegli

 

i teraz tak na sniadanie to masz ww proste z banana. nic zlozonych. musisz dorzucic np owsianke. jakie to sa kromki? z jakiego pieczywa?i jakie warzywa? niektore warzywa maja wiecej blonnika i stad jak organizm sie nie przyzwyczai mogą byc na poczatku rewolucje. radzilbym tez przeliczyc dokladnie posilki na gramy a nie na oko bo na oko to chłop w szpitalu umarl ;)


Użytkownik Joks edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


wodus
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ugram coś?
Śniadanie:
2 jajka rano=15g białka,13g tłuszczu
100g banan=1,1 białka,19,2 węgli
10g orzechów ziemnych=1,5g wegli,5g tłuszczu,3g białka
25g płatków owsianych=17g wegli i 3,2białka
B:22,3 T:18g W:40 
 
2 śniadanie
100g chleba=60wegla i 6g białka
szynka=2,3 białka 3,3g tłuszczu
pomidor=2wegle
B:8,3g T:3g W:62 wegla
 
obiad
ziemniaki + ryba,mięso+surówka
 
Trening
 
po treningu
50g chleba= 30wegla i 6 białka
25g masła orzechowego
25g płatkow owsianych +kefir
 
jak myślisz dobrze to ułożyłem :D? Na obiad jednak nie mam wpływu,jem co jest :D

Użytkownik wodus edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ugram coś?

25g platkow na sniadanie czyli jedna czubata lyzka ;) sniadanie powinno stanowic okolo 30% dziennego zapotrzebowania. banan bez skorki ma wiecej niz 100g. jakos 150g jak wazylem. a wiec na sniadanie nadal masz wiecej ww prostych niz zlozonych a powinno byc na odwrot. za duzo pieczywa. tym bardziej ze jest to pewnie pieczywo biale. olałbym w ogole chleb bo jego sie powinno unikac. zamiast chleba dalbym wiecej platkow owsianych. a w pozostalych posilkach zamiast chleba bazowal na ryzu/kaszy/ziemniakach/makaronie. to sa zdrowe zrodla weglowodanow.jesli surowka robiona samemu to ok, jesli kupna to olej i nawet jej nie jadaj te kupne to shit ;). zamien ten kefir na twarog i napisz ile powinienes jesc dziennie kcl bo niechce mi sie tego przeliczac ;)

 

edit po treningu mozesz sobie np zrobic fajny omlecik z jajek ktory bylby najlepszym wyjsciem


Użytkownik Joks edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


wodus
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ugram coś?

Powinienem jeść aż 2722kcal ale nie wiem czy to jest wogóle możliwe,aby utrzymać wagę potrzeba mi 1700kcal,więc mysle że dam coś pomiedzy 2100 np.  :D Na razie będę stopniowo zmieniał swoją dietę na którą mi podałeś zobaczymy co z tego wyjdzie,jak po tygodniu będzie lipa to wracam do jedzenia normalnego :D


Użytkownik wodus edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ugram coś?

bo troszkę źle zrobisz. nie można tak szokować organizmu i z dnia na dzień zwiekszac/zmniejszac duze liczby kalorii. napisałeś o tygodniu ze jak nie wypali to wracasz do normalnego jedzenia. co tydzień to sie dodaje/odejmuje od 100kcal do max 200 xD osobiście sam dodaje/odejmuje 150kcl i obserwuje organizm bo on jest najlepszym wyznacznikiem w związku z tym aby dojsc do deklarowanej liczby kalorii to czeka Cie kilka tygodni a nie jeden  :chris:

 

edit coś mi te kalorie nie pasują xD napisz mi jeszcze:

 

- ile razy trenujesz w tygodniu

- określ czy jest to trening slaby,średni,intensywny

- podaj ile minut średnio trwa trening czy 45 czy 60 min

- podaj typ budowy ciała (endomorfik, mezomorfik,ektomorfik) ale po wzroscie i wadze strzelam ze ektomorfik (na internecie znajdziesz opis i zdjecia typow sylwetek)

- czy wykonujesz po silowni trening aerobowy (rowerek, bieznia, orbitrek, skakanka, worek bokserski itd.) jesli tak to ile razy w tygodniu i jak dlugo

 

jak podasz mi te dane to przeliczę Ci dokladnie kalorie bo 2.700 to na oko jest przy treningach 3x w tygodniu po 60 min bedac ektomorfikiem. treningi o niskiej intensywności i braku jakiejkolwiek aktywności fizycznej a chyba cos robisz w wakacje poza siedzeniem w domu ;) 


  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


wodus
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ugram coś?

trenuje codziennie z przerwą w sobote, trening jest chyba słaby(pompki,podciaganie,hantle,abs na brzuch,przysiady) oczywiście nie łącze np. pompek z podciąganiem bo tak podobno nie wolno :D trenuje około 45min,ektomorfik,zawsze po treningu około 25min na worku.

 

No aktualnie prace mam w domu ponieważ remontujemy go całego,więc siedzieć nie siedzę ale jakoś nad wyraz ciężka praca to nie jest :D

 

Ogólnie to odżywiałem się mniej więcej tak:

-śniadanie:banan,2jajka i masło orzechowe

-2śniadanie: 2-3kromki z pomidorem i szynką

-obiad:2 ziemniaki z kotletem/rybą

-kolacja:pieczona kiełbasa

 

no i słodycze oprócz tego,teraz je kompletnie odrzuciłem.


  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ugram coś?

czyli reasumując 6x treningów po 45 min + 6 aerobów po 25 min dla ektomorfika daje:

 

3018 kcal na mase. makro może być takie

 

Białko: 113,4 Tłuszcze 67,07793 Węglowodany: 490,3014

 

z tego co rozpisałeś dostarczysz max 1.200 kcal doliczając obiad może 1400-1500. masakraa strasznie nie dojadasz  :mummy:


  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


wodus
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ugram coś?

będę powoli dokładał węgle do diety może coś z tego wyjdzie :D


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024