Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Fenixuu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta

Witam, jestem nowym uzytkownikiem forum i osoba ktora cwiczyla na silowni ok 7-8miesiecy nie majac konkretnej diety. Nie sadzilem, ze jestem w stanie napisac ja sam, wiec poprosilem wlasciciela silowni aby mi ja napisal (odplatnie), skonczylo sie to tak, ze dal mi jedna marna strone na ktorej praktycznie nic konkretnego nie ma... 0 informacji.

 Dlatego chcac nie chcac musze napisac ja sam :D

 I dlatego zwracam sie do was, poniewaz wpierw mam pare pytan bez ktorych nie jestem w stanie napisac diety, a dopiero potem napisze i prosilbym was o rady co do niej.

 

Wiec zacznijmy od pytan : 

Korzystalem z linka ktory udalo mi sie znalezc na stronie : http://forum-kultury...tyki-sportowej/  Jest tu napisane przykladowo ze w 100G jajek jest 11,5g bialka. Co to oznacza? ze po zjedzeniu 100G ( czyli ok nw z 3?4? jajek ) daje organizmowi 11.5G bialka czyli ok 50kalorii?? cos  chyba nie tak? gdzie reszta kalorii, czym one sa? gdzie sa?.

Podobnie z kazdym innym produktem.. np makrela 19x4 + 6x9 = 76+54 = 130kcal? 

 

Nastepna nurtujaca mnie sprawa jest kwestia bialka jako odzywki. co oznacza 70-92%? jem bialko codziennie dawke 30G rozpuszczona w 200ml mleka.. Oznacza to, ze jaka ilosc bialka dostarczam organizmowi??

 

Pytanie nastepne juz prawie ostatnie, zastanawiaja mnie te weglowodany proste o niskim IG. Mozna je jesc czy nie?? Powinienem je unikac? duzo przeszkoda jest gdy posmaruje omleta np dzemem? albo gdy wypije herbate zielona z miodem do smaku?? (uwazam to za wazne bo praktycznie codziennie chce to stosowac) 

 

Pytanie juz ostatnie brzmi co mam myslec na temat suszonych owocow? zdrowe/ niezdrowe? kaloryczne? mozna jesc? jesli tak to w jakich ilosciach?? Na jaki posilem najlepiej?

 

Dodam, ze planuje aby moj plan wygladal mniej wiecej tak:

 Rano : omlet (jajka i platki oswiane) albo oswianka z 30g bialka i orzechami laskowymi (to chyba tluszcze maja byc tak?)  

2Sniadanie ( tutaj nie mam okreslone.. moze jakas salatka z ryba/kurczakiem, albo serek z czyms.. nie mam pojecia..) 

Obiad ( ryz/kasze itp z miesem ok 200G + salatka.. )

Podwieczorek ( Shake z bialkiem + no wlasnie co?? ) 

Kolacja ( chlebek? albo twarog, jakies jogurty? )

Oczywiscie to wszystko bede jeszcze dawkowal w odpowiednich ilosciach. Na ta chwile mam tyle :P. + obliczylem, ze potrzebuje 3500kcal dziennie z czego 640 to bialko i 720 tluszcze. czyli wychodzi 2114 weglo,

Chodzi mi o diete na utrzymanie masy, ktora bede mogl stosowac razem z silownia ( treningi a no wlasnie :P, najprawdopodbniej na rzezbe.. poniewaz waze 80kg jestem po redukcji z 97 i sadze ze trzeba to wyrzezbic, a najbardziej sie boje powrotu do poprzedniej wagi :/ )

 

Bede bardzo wdzieczny za wszelkiego rodzaju podpowiedzi, z gory Dziekuje :P


  • 0

Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta

1. Kalorie w jajku nie pochodzą jedynie z białka. Na stronie opisana jest ilość białka w danym produkcie, a dorzuć do tego tłuszcze i węglowodany :)

 

2. Oznacza ilość g białka w odżywce, np WPC 80 ma 80g białka na 100g produktu :) 

 

3. Możesz je jeść, ale nie często, po wysiłku, żeby podnieść szybko poziom cukru we krwi, głównie skup się na węglowodanach złożonych.

 

4.Owoce posiadają dużo fruktozy, o ile mieszczą się w bilansie śmiało możesz je jeść :) 

 

5. Twaróg jest świetną opcją, śmiało go wrzucaj gdzie tylko możesz :) 


  • 0

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM


Fenixuu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta

1.Czyli jedno jajko z czego sie sklada?? ( liczac ze ma 25G? nie wiem czy dobrze)

 

2. Rozumiem juz, w mojej jest 77G na 100G.

 

3. Czyli codziennie to przesada?

 

4. To dobrze? hmm a w ok 100G dajmy na to zurawiny ile moze byc kcal?

 

5. Tak zrobie!


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta

Wybierając w tabelach kalorii jajako 100g masz liczone BTW przecież a nie tylko białko. Jajko składa się z białka , tłuszczy i niewielkiej ilości węglowodanów.

 

Wpisz sobie żurawine w tabele kalorii na jakiejkolwiek stronie i CI pokaże kalorykę. Nie będziemy przecież szukać za Ciebie kaloryki każdego produktu skoro sam to możesz w kilkanaście sekund znaleźć.


Mateusz Pawlak ;)


Mateusz95
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1958 postów
  • Pomógł: 38
181
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Podkarpacie.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport !
  • Staż [miesiące]:od września 2013r.
  • Wzrost [cm]:180

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta

W google wpisz tabele kalorii zarejestruj się na jakiejś stronie i tam masz darmowe kalkulatory ;)


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024