Ok czyli na początek odejmiemy od tego wyniku 300 kalorii
Czyli zapotrzebowanie jakie będziesz musiał dostarczać to 3160 kalorii dziennie.
W tym :
Białko - 2 gr na 1 kg masy ciała - 170 gr (1gr =4 kalorie ) x 4 kalorie = 680 kalorii
Tłuszcze - 1 gr na 1 kg masy - 85 gr (1gr =9kalorii) x 9 kalorii= 765 kalorii
Węglowodany - stanowią resztę zapotrzebowania - 429gr = 1715 kalorii
1445 (kalorie z białka i tłuszczu) - 3160 (zapotrzebowanie dzienne) = 1715 kalorie z węglowodanów
Teraz 1715 : 4 kalorie (1gr węglowodanów = 4 kalorie) = 429 gr węglowodanów
Teraz mając te informacje spróbuj ułożyć dietę, poszukaj na google kalkulatora może być myfitnesspal akurat ma mnóstwo produktów już gotowych które możesz wrzucić i na podstawie tych danych spróbuj dopasować sobie do tego dietę.
Jak już wyliczysz wrzuć tutaj i ocenimy
Pamiętaj :
Ilośc posiłków dobieramy tak aby było nam wygodnie a jedzenie nie było przymusem lub okresem głodu. Stałość posiłków ma znaczenie gdyż przyzwyczajamy organizm do tego że o stałej porze dostaje paliwo i nie musi niczego magazynować.
Teraz możemy dobrać menu.
Należy rozsądnie dobierać produkty i unikać przetworzonej żywności oraz nadmiaru cukrów prostych.
Dobre źródła białka to - mięso ( drób, wieprzowina , wołowina ), ryby odławiane dziko (unikamy ryb hodowlanych), nabiał, jajka
Dobre źródła węglowodanów to - ryż, kasze , płatki owsiane, pełnoziarniste pieczywo, makaron razowy i z semoliny, ziemniaki zwykłe jak i bataty.
Dobre źródła tłuszczy - oliwa z oliwek, olej z pestek winogron , olej lniany, siemię lniane, wiórki kokosowe, wszelkiego rodzaju orzechy, oleje rzepakowy i słonecznikowy, w niewielkich ilościach także masło.
Trzeba pamiętać o warzywach, im więcej kolorowych i zielonych warzyw tym lepiej, nie przesadzajmy z warzywami których cześć jadalna rośnie w ziemi, maja sporo kalorii oraz nie przesadzajmy z owocami ( wybierajmy te o najmniejszej zawartości cukru ). Odpuszczamy również wszelkie słodzone napoje oraz soki owocowe naszprycowane cukrem.