Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plan treningowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Artega
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Plan treningowy

Witam. Mam 184 cm wzrostu, ważę 70kg. Kilka lat temu trenowałem na siłowni przez jakieś 8-9 miesięcy regularnie. Przestałem z powodu braku czasu. Od dłuższego czasu chcę powrócić na siłownię. Nadal nie bardzo rozumiem kwestię: 'na masę', 'na siłę', 'na rzeźbę'... Moim celem ćwiczenia na siłowni jest fajny wygląd mojej sylwetki, nie chcę być kulturystą, chcę żeby moje mięśnie były widoczne i trochę urosły. Kiedyś mój plan treningowy wyglądał tak:

Pn.

Klatka - 3 różne ćwiczenia, każde po 3 serie i 8,10,12 powtórzeń ( i tak z każdą partią mięśni)

Biceps i Brzuch.

Śr.

Barki, triceps i brzuch.

Pt.

Plecy i nogi.

Ćwiczenia wykonywałem różne na różnych maszynach czy z hantlami lub sztangą.

 

Teraz pracuję do godziny 17 więc treningi po śniadaniu odpadają. Mam też mały problem ponieważ jestem uczulony na nabiał oraz na odżywki (Gainer) które kiedyś próbowałem (objawia się to silnym bólem w klatce piersiowej oraz wyskakującymi jęczmieniami na oczach). Kreatyna mi nie szkodziła, innych suplementów nie próbowałem.

Moje pytanie brzmi czy taki plan jest dobry do otrzymania wyżej wspomnianych efektów? I czy można czymś zastąpić odżywki?

 


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan treningowy

Nie ma treningów na masę czy rzeźbę. Proces budowani masy czy redukcji zależy tylko od diety.

 

Plan, którym trenowałeś jest błędny ponieważ nią łączy się nóg i pleców na jednym treningu bo to największe partie.

 

Podstawowym treningiem  idealnym na poczatek jest trening full body workout(fbw)

jest to trening ogólnorozwojowy gdzie ćwiczymy całe ciało na treningu

http://forum-kult...l-body-workout/

http://forum-kult...początkujących/

 

Tym treningiem bym radził ćwiczyć dopóki będą efekty. Potem można zmodyfikować ten plan i dalej nim ćwiczyć albo przerzucić się na inną metode np trening dzielony(split) albo push pull


  • 0

TKWM




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024