Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z mięśniami i treningiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

mateo5230
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

problem z mięśniami i treningiem

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i nie wiem czy we właściwym miejscu zakładam ten temat. Mam 22lata, 176cm wzrostu, ważę 73kg. Ćwiczę od około 6 miesięcy wiec jestem totalnym amatorem. problem mój polega na tym, że mięśnie (klatka, biceps, itp.) z prawej strony ciała są mniejsze od lewej i co jeszcze dalej za tym idzie nie czuje wogle treningu (pompy) po prawej stronie ciała w odróżnieniu do lewej bo z tej jest dobra pompa. Nie wiem co robię źle. wcześniej było wszystko w porządku. Strasznie mnie to denerwuje i tracę przez to chęci do treningu. Bardzo proszę o porady i pomoc z góry dziękuje.


  • 0

Magdalena83
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1624 postów
  • Pomógł: 35
118
Bardzo Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Staż [miesiące]:78
  • Wzrost [cm]:165
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:89
  • Pas [cm]:67
  • Udo [cm]:55
  • Przysiad [kg]:70 - 3/3/15
  • Wyciskanie [kg]:moj max 100
  • Martwy ciąg [kg]:100 - 4/3/15
  • Waga [kg]:59

Napisano Ponad rok temu

Re: problem z mięśniami i treningiem

Opisz jaki trening robisz na klatke.

Czy uzywasz sztangi czy sztangielek.

 

Kolejna sprawa czy masz wady postawy, badz w przeszlosci jakies wypadki gdzie np. mogl ucierpiec bark, ramie, zebra mostek itd.

 

Zazwyczaj za dysproporcje odpowiada technika wykonywania danych cwiczen, jesli jestes na duzych ciezarach i jedna strona idzie szybciej, a druga dociagasz, wtedy dysproporcja murowana, poniewaz jedna strona klatki wypycha, a strona ktora dociagasz w wiekszosci pracuje albo triceps albo motyl...  Proponuje zrezygnowac ze sztangi i przerzucic sie na hantle, nie leciec na duzym obciazeniu, a skupic sie na technice wykonywania.

Przy sztandze skup sie na tym jak kladziesz sie na laweczce, czy rowno plecami lezysz, czy aby jedna strona za bardzo nie jest wysunieta, kolejna sprawa ulozenie rak na gryfie, patrz wzgledem znacznikow i sprawdzaj czy dlonie masz symetrycznie ulozone, bierz mniejszy ciezar i rowno podnosc i opuszczaj , jezeli masz mozliwosc trenuj w asyscie kogos by ktos od razu mogl wychwycic blad i go skorygowac lub przed lustrem, tyle ze na laweczce ciezko patrzec i wyciskac :P

Ptoponuje jednak hantle, hantle i hantle...

Mniejsze obciazenia.

Skup sie na technice.

Rob tyle samo serii i powotrzen na obie strony.


  • 0

Dołączona grafika


Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: problem z mięśniami i treningiem

Zapraszam również do założenia u nas DZIENNIKA TRENINGOWEGO          ;)  prowadząc dziennik szybciej będziesz notował postępy.


Mateusz Pawlak ;)


mateo5230
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: problem z mięśniami i treningiem

Zazwyczaj tylko w poziomie wyciskam sztangą ale staram się klatę i hantlmi ćwiczyć, bicka i trica hantlami czasem łamany gryf. Co do wady postawy. Tak owszem posiadam. Spowodowane jest to tym, że mam krótszą prawą nogą (1cm) więc co z tym idzie cała ta strona jest niżej niż lewa. Biceps na prawym ręku nie jest może aż tak niski w porównaniu do lewego ale za to jest dużo chudszy.  


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: problem z mięśniami i treningiem

Ja bym skupił się tylko na hantlach. Ćwiczenie sztangą nie wyrówna dysproporcji.

Hantle pozwalają się skupić na ruchu każdej strony ciała


  • 0

TKWM


Magdalena83
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1624 postów
  • Pomógł: 35
118
Bardzo Dobra
  • Płeć:Kobieta
  • Staż [miesiące]:78
  • Wzrost [cm]:165
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:89
  • Pas [cm]:67
  • Udo [cm]:55
  • Przysiad [kg]:70 - 3/3/15
  • Wyciskanie [kg]:moj max 100
  • Martwy ciąg [kg]:100 - 4/3/15
  • Waga [kg]:59

Napisano Ponad rok temu

Re: problem z mięśniami i treningiem

Hmm... jesli masz taka wade postawy, to pewnie miednica rowniez jest lekko skrecona, a co za tym idzie mozesz miec na 90% skolioze, ja bym poponowala najpierw zaliczyc ortopede i niech zdiagnozuje co sie dzieje, moze jakas rehabilitacja, co do cwiczenia nie chce Ci mowic co masz robic i pewnie inne osoby rowniez wstrzymaja sie od doradzania. My lekarzami nie jestesmy.. a nie bedziemy doradzac bys sobie wiekszej krzywdy nie robil.

 

Takie pytanie jeszcze, a normalnie w ciagu dnia i innych zajec nosisz wkladke do buta? Jesli nie to zasuwaj do lekarza... bo oprocz dysproporcji mozesz narobic sobie o wiele wiecej problemow. 

 

Jesli lekarz powie ze nie ma przeciwskazac to rob hantelkami jak wyzej z Viperem napisalismy i wyciagaj wkladke, z wkladka ortopedyczna sie nie cwiczy...


  • 1

Dołączona grafika




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024