Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem prawie ramie, bark


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

thelon92
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Problem prawie ramie, bark

Witam

Od pewnego czasu zacząłem miec problem z prawą ręka, zawsze byla ta silniejsza reką a teraz z niewiadomych przyczyn jest odwrotnie, przy treningu barkow nie odczuwam zadnego dyskonfortu problem pojawia sie przy cwiczeniu bicepsa, prawa reka szybko opada z sil i widac ze przy ostatnich powtorzeniach najbardziej pracuje bark gdyz wysuwa sie widocznie w gore.

Prosze o jakas rade...


Użytkownik thelon92 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem prawie ramie, bark
Problemem może być zbyt duży ciężar, w stosunku do możliwości, i siada technika"
  • 0

thelon92
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem prawie ramie, bark

Problemem może być zbyt duży ciężar, w stosunku do możliwości, i siada technika"

niestety chyba to nie to poniewaz robilem małym ciezarem 10kg, dodam jeszcze ze w robocie podczas dluzszej pracy rękami strasznie pompowalo mi wlasnie prawe przedramie az do bólu... moze cos naciągnąłem?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem prawie ramie, bark

Być może jest to naciągnięcie, ale nie można też wykluczyć innej przyczyny np. zerwania czy defektu strukturalnego który powoduje ucisk struktur nerwowych. Powodów może być naprawdę wiele, począwszy od przyczepu mięśnia przez uszkodzenie ścięgien czy więzadeł, a skończywszy na strukturach kostnych. Proponowałbym odwiedzić fizjoterapeutę oraz wykonać badania diagnostyczne, a na chwilę obecną radziłbym oszczędzać się na treningach.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


thelon92
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem prawie ramie, bark

Być może jest to naciągnięcie, ale nie można też wykluczyć innej przyczyny np. zerwania czy defektu strukturalnego który powoduje ucisk struktur nerwowych. Powodów może być naprawdę wiele, począwszy od przyczepu mięśnia przez uszkodzenie ścięgien czy więzadeł, a skończywszy na strukturach kostnych. Proponowałbym odwiedzić fizjoterapeutę oraz wykonać badania diagnostyczne, a na chwilę obecną radziłbym oszczędzać się na treningach.

zrobie sobie kilka dni przerwy i zobacze co sie bd dziac, irytujace jest to ze nie boli a i tak przeszkadza, dopiero podczas dluzszego wysilku zaczynam odczuwać dyskonfort


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem prawie ramie, bark

Skoro "czujesz, że coś jest nie tak" to na 90% w obrębie stawu rozwija się stan zapalny, który stopniowo będzie prowadził do nasilenia dolegliwości. Radziłbym zająć się tym jak najszybciej bo nie wiesz na jakim poziomie i stopniu zaawansowania są wspomniane zmiany. Niejednokrotnie spotkałem się z sytuacją, że ktoś zlał kontuzję a potem doszło do zwapnienia ścięgien i utraty pełnej mobilności na naprawdę długi czas.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024