Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontuzja barku/tricepsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Emilos22
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kontuzja barku/tricepsa

Witam

w okolicach kwietnia tego roku podczas podciagania sie na drozaku poczulem silny bol w okolicach barku, trening zostal tym samym zakonczony. bylem pewien ze po kilku dniach bol ustapi niestety zadnej poprawy. mimo bolu po kilku dniach nadal trenowalem poszczegolne partie. niestety na dzien dzisiejszy bol nadal wystapuje, a mamy juz prawie polowe grudnia. od tamtego momentu trening na silowni ciezko wogole nazwac treningiem, bol wystepuje przy cwiczeniu klaty, barkow oraz tricepsa. w zaleznosci od cwiczenia jest mniejszy lub wiekszy. jestem po wizycie u lekarza (poczatek listopada), ktory stwierdzil ze najprawdopodobniej zerwalem miesien, ktory sam sie zrosl i w tym momencie boli mnie blizna, ktora podczas cwiczen zle zrosnieta ciagnie mi miesien. mam rehabilitacje krioterapie oraz laser. efekty sa ale dzis nadwyrezylem reke w robocie i mam wrazenie jak by caly bol wrocil spowrotem. konkretniej okreslajac to boli mnie podczas maksymalnego naciagniecia miesnia np lewa reka lapiac sie prawej lopatki bol wystepuje mniej wiecej w miejscu gdzie miesien barku laczy sie z tricepsem.
mial ktos moze podobny przypadek? sa jakies cwiczenia wspomagajace rehabilitacje? leki typu masci etc.?

dzieki za pomoc


  • 0

Maly Koksik

Maly Koksik
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2904 postów
  • Pomógł: 104
258
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Mazowieckie,Siedlce
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka glownie klasyczna, sporty silowe
  • Staż [miesiące]:kto by to liczyl
  • Wzrost [cm]:180cm
  • Biceps [cm] :43,5cm
  • Klatka piersiowa [cm]:118cm
  • Pas [cm]:78cm
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:nie wiem ale malo
  • Wyciskanie [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Martwy ciąg [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Waga [kg]:75 kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja barku/tricepsa
Cieżko stwierdzic, sam mialem kilka razy tak ale po dniu lub dwóch przechodziło i było ok. Lekarz ma pewność co do diagnozy czy tylko przypuszcza?. Skoro to aż tak długo trwa, to radził bym iść do specjalisty i zrobic przeswietlenie.
  • 0
TRENING CZYNI MISTRZA, CHEMIA CZYNI CUDA!!!!!

Emilos22
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja barku/tricepsa

Cieżko stwierdzic, sam mialem kilka razy tak ale po dniu lub dwóch przechodziło i było ok. Lekarz ma pewność co do diagnozy czy tylko przypuszcza?. Skoro to aż tak długo trwa, to radził bym iść do specjalisty i zrobic przeswietlenie.

 

przypuszcza. takie kolejki ze nie wiem czy na polowe 2015 sie zalapie:/


  • 0

Maly Koksik

Maly Koksik
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2904 postów
  • Pomógł: 104
258
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Mazowieckie,Siedlce
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka glownie klasyczna, sporty silowe
  • Staż [miesiące]:kto by to liczyl
  • Wzrost [cm]:180cm
  • Biceps [cm] :43,5cm
  • Klatka piersiowa [cm]:118cm
  • Pas [cm]:78cm
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:nie wiem ale malo
  • Wyciskanie [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Martwy ciąg [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Waga [kg]:75 kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja barku/tricepsa
Można prywatnie, wiadomo że to koszt. Ale bym tego nie lekcewarzył.
  • 0
TRENING CZYNI MISTRZA, CHEMIA CZYNI CUDA!!!!!

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja barku/tricepsa

żadko kiedy bół barku sam przechodzi, ćwiczać z takim barkiem tylko można pogorszyć i z zwykłej kontuzji moze sie zrobić przewlekły ból barku


  • 0

TKWM


Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja barku/tricepsa

Mały ty miałeś naciągnięte a kolega miał naderwane. To diametralna różnica bo po naciagnięciu ból przechodzi i mięsień jest w pełni sprawny a po naderwaniu gdy mięsień nie poddany określonym zabiegom sam sie zrósł tworząc zrosty nie tam gdzie anatomicznie to winno występować nigdy już nie będzie taki jaki był przed naderwaniem.

 

Moja rada to masaże mięśnia poddanego tego typy kontuzji + odpowiednio dawkowany stretching tego miejsca, uczucie ciągnięcia będzie ci w pewnym sytuacjach towarzyszyło już zapewne zawsze ale mozna to zniwelować.

 

Miałem zerwany 2x mięsień piersiowy i bark i wiem czym sie kończy pozostawienie tego samemu sobie aż sie zrośnie. Samo nigdy dobrze sie nie zrasta i potem jestes treningowo ograniczony do śmierci.

 

Laser to ci nie pomoże krio też no ale co oni moga innego zapisać, na coś cie wysłać muszą. Lepiej jakby ci zapisał ozonowanie w roztworze z borowiny to dużo bardziej pomocne przu urazach mięśni i tkanki łącznej od .... lasera :E

 

Co do późniejszego etapu maści i żele rozgrzewające przed każdym treningiem stana się obowiązkiem.


Mateusz Pawlak ;)




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024