Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drętwienie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Ko$iu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oln

Napisano Ponad rok temu

Drętwienie ?
Witam forumowiczów mam następujący problem, od jakiegoś czasu następuje u mnie drętwienie palców u rąk, czasami kilka palców czasami cała dłoń. Rozumiem czasami następuje to w nocy bo ułożę się w takiej pozycji, że nie dopływa krew i mam całą zdrętwiąłą rekę ale na siłowni? Następuje to najczęściej podczas treningu bica łapie sobie łamaną sztange i macham, mocno ściskając sztangę i potem mam zdrętwiałe palce kilka u jednej dłoni kilka w drugiej a czasami całe dłonie.. Rozumiem gdyby to jeszcze mi przeszło po krótkim czasie ale po treningu bajcepsa ja te zdrętwiałe palce mam do wieczora dopiero na drugi dzień mnie puszcza ;/ Moje pytanie jest następujące co może byc przyczyną i jak temu w domowy sposób można zapobiec ewentualnie do jakiego lekarza się udać? Pozdrawiam
  • 0

Mikster
  • Administrator
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Drętwienie ?
Osoby borykające się z tym problemem powinny dość mocno się nim zainteresować.

Drętwienie palców dłoni i stóp w połączeniu z bólami kręgosłupa to poważny objaw i powinien być natychmiast zgłoszony lekarzowi. Może być to oznaka ucisku na nerw, wywoływanego przez krążek międzykręgowy lub złamanie kości.

Możliwe:

Zwyrodnienie kręgów szyjnych

Neuropatia cukrzycowa
(diabetic neuropathy)

Powikłanie cukrzycy. Słowo „neuropatia” oznacza chorobę nerwów. Jeśli cierpisz na cukrzycę, możesz zauważyć u siebie następujące objawy:
 ● Mrowienie i ból w kończynach dolnych.
 ● Drętwota obszaru nogi od stopy aż do kolana
 ● Utrata siły i masy mięśni.
 ● Bezbolesne owrzodzenia w punktach uciskowych na stopie.
 ● Cellulitis z towarzyszącymi wrzodami.
 ● Czasem dotknięty może być tylko jeden nerw, a wtedy drętwienie oraz utrata masy i siły mięśni występują w jednej kończynie.

Innymi neurologicznymi objawami cukrzycy (obecnymi czasem jeszcze na etapie przed zdiagnozowaniem samej choroby) mogą być:
 ● Zapalenie korzonków nerwowych –miejscowe bóle parzące i zmiany czucia.
 ● Nieregularny kształt źrenicy.
 ● Impotencja.
 ● Niemożność osiągnięcia orgazmu.
 ● Nocne biegunki.
 ● Zawroty głowy przy wstaniu lub zmianie pozycji (niedociśnienie ortostatyczne).
 ● Brak potliwości nóg.
Stwardnienie rozsiane
(multiple sclerosis)
Dotyczy tkanki nerwowej centralnego układu nerwowego. Do objawów mogą należeć:
 ● Drętwota i mrowienie dłoni lub stóp (co pozwala na rozwinięcie się wrzodów, jeżeli nie dba się dostatecznie troskliwie o obszary punktów uciskowych

 ● Słabość kończyn.
 ● Utrata zmysłu równowagi.
 ● Zawroty głowy.
 ● Problemy z pęcherzem.
 ● Drżenie.
 ● Zaburzenia mowy.
 ● Trudności z połykaniem.

Może minąć kilka lat, zanim choroba zostanie zdiagnozowana, ponieważ ma ona okresy ustępowania i nawrotów. Rokowania na przyszłość są różne. W pewnych dramatycznych przypadkach pacjenci są na ostatnim etapie sparaliżowani i niesprawni, jednak u wielu objawy pozostają umiarkowane, a często można je łagodzić odpowiednimi lekami.

Choroba obwodowych naczyń krwionośnych
(peripheral vascular dsease)

W miarę upływu lat tętnice pokrywają się wewnątrz zwapnionymi złogami tłuszczu. Jest to normalny element procesu starzenia się, znany jako miażdżyca (arterioskleroza). U pewnych osób, zwłaszcza palących lub obarczonych predyspozycją genetyczną, tętnice pokrywają się złogami w znacznym stopniu i w młodszym wieku. Postępująca miażdżyca m.in. zmniejsza dopływ krwi do nóg, co powoduje:
 ● Zimne kończyny (szczególnie nogi).
 ● Nogi robią się blade, jeśli uniesie się je do góry.
 ● Podczas chodzenia narasta ból (zwłaszcza łydek) przypominający skurcz mięśni. Ból ustępuje po zatrzymaniu się (chromanie przestankowe).
 ● Czasem występują zmiany czucia, w tym odrętwienie.
 ● Tętno może być wyczuwalne w innych miejscach niż zwykle.

Neuropatia alkoholowa
(alcoholic neuropathy)

U większości alkoholików dochodzi do uszkodzenia nerwów, które daje następujące objawy:
 ● Odrętwienie kończyn dolnych. Może dojść do owrzodzeń.
 ● Mrowienie kończyn dolnych.
 ● Palenie w kończynach dolnych (zwłaszcza w stopach).
 ● Słabość kończyn dolnych.
 ● Zanikanie mięśni kończyn dolnych.
Zmiany te mogą wpłynąć na zdolność do chodzenia. Zaprzestanie picia alkoholu, odpowiednia dieta i branie witaminy B1 może usunąć te objawy.

Zespół Guillaina-Barré

Zwany też ostrą polineuropatią zapalną. Jest to choroba obwodowego układu nerwowego. Może wystąpić w dowolnym wieku, często w odstępie 1–3 tygodni po ostrej infekcji bakteryjnej lub wirusowej (np. po zatruciu pokarmowym).
 ● Początkowo mrowienie w dłoniach i stopach.
 ● Dochodzi do osłabienia rąk i nóg. W ciężkich przypadkach dotknięte zostają mięśnie odpowiedzialne za oddychanie i pacjent niekiedy wymaga sztucznej wentylacji.
 ● Utrata czucia – minimalna lub znaczna.
 ● Może wystąpić osłabienie mięśni twarzy.
Stopniowa poprawa przychodzi dopiero w ciągu tygodni lub nawet miesięcy. Większość chorych wraca do pełnego zdrowia


źródło: medonet.pl
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024