Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwna kontuzja dłoni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Dziwna kontuzja dłoni
Ok, na poczatku zaznacze ze nie przepadam jak ktoś traktuje budo jako substytut lekarza, ale zważywszy że lekarz jedynie rzucił okiem na rentgen i stwierdził:"Ja tu nic nie widze. Jak pana ręka boli kiedy pan boksuje to niech pan nie boksuje, do widzenia." to postanowiłem sie poradzić czy latać po innych lekarzach czy sobie odpuscic i przeczekać ;)

Sytuacja wyglada tak, pare miesiecy temu kłykeć środkowego palca prawej dłoni zaczał mnie koszmarnie boleć, ale tylko raz na jakis czas, moglem spokojnie uderzac pare razy w worek i przeszywający ból pojawiał sie dopiero po paru -moim zdaniem jednakowych - ciosach.

Przyznam ze troche to zlałem i nie poszedłem do lekarza. Jakieś dwa miesiące temu byłem na chwile w krakowie i przydarzyła mi się sytuacja, ktorą udało mi sie dosc szybko rozwiązać przez wzięcie kolesia na ziemie i g&p. Problem w tym ze moj entuzjazm, ze po trzech latach bez treningow i ponad dwa lata od ostatniej podobnej sytuacji idzie mi tak sprawnie, przysłonił mi to ze waliłem go gdzie popadnie i sporo ciosów weszło w czoło...

Pare godzin pozniej cała prawa dłoń, a okolice środkowego kłykcia w szczególnosci, były spuchnięte jak jasna cholera, mialem problemy z włozeniem ręki do kieszeni, nie moglem zacisnąć pięści itd itp :?

Znow to troche olałem, nie poszedłem do lekarza. Minał miesiąc. Opuchlizna zeszła bolało ciągle, ale co raz mniej (i zupełnie w inny sposob niz przed wizytą w Kraku), natomiast w czasie sparingu z kumplem po jednym (!) prawym prawym prostym jaki mi wszedł musiałem skonczyc, reka tak spuchlą ze mialem problem ze sciaganiem rękawicy. Znow nie moglem zaciskać pięści itd itp.

No i w koncu wybrałem sie do lekarza, powiedział mi to co napisałem juz wczesniej i odprawił do domu. Dwa miesiace od sytacji nadal kłykeć nadal mnie boli jak cholera przy nacisku, na dodatek powiekszył sie, jest teraz sporo szerszy niz ten u lewej a z przodu jest na nim pod skórą jakby kostna 'narośl' 8O

Nie za bardzo wiem co robić. Lekarz coś wspominał ze mozliwe ze kość była złamana ale się już zrosła i wystarczy nic nie robić i odczekać. Uwierzyć ? ;) Mam trochę wątpliwosci ale w tej chwili bede non stop w wyjazdach i ciężko bedzie mi sie gdzies indziej umówic...

Miał ktoś coś podobnego? Jakies przemyslenia? Rady? Cytaty?;)
  • 0

budo_liman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna kontuzja dłoni
Rada? Idź do paru lekarzy, nie do jednego. Każdy powie Ci co innego, a Ty wybierz najbardziej prawdopodobną wersję :P
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna kontuzja dłoni
Hmm, fachowcem nie jestem, ale jesli chodzi o jakies male zlamanie i zrosniecie niedokladne to jest to mozliwe. Za malolata ktoregos razu pizgalem sie z siora i chwycilem jej maly palec u reki i szarpnalem. Nie czulem, zebym zrobil jej kuku, po prostu nawalalismy sie dalej. Po kilku miesiacach jak sie pogodzilismy to pokazala mi ten palec i oczom nie wierzylem. Wyglada teraz jak taki palcowy Quasimodo. Palec jest zgiety i ma jakby "garba" nie mozna go wyprostowac. Nawet u lekarza nie byla, ale widac, ze byl zlamany i sam sie zrosl. Wiec krotko mowiac ciesz sie, ze nie jestes laska i nie masz garbatego palca :) A tak serio, to moze idz do prywatnego, bo ja juz dawno skreslilem tych rodzinnych fiutow. Jesli meczysz sie z tym juz tak dlugo, to albo poczekaj, az znow sie zrosnie nieprawidlowo, albo o ile jest juz zrosnieta nieprawidlowo to za kazdym uderzeniem bedziesz czul tortury
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna kontuzja dłoni
Nie chcę cię martwić, ale ja podobnie olałem kontuzję dużego palca u nogi i choć - na szczęście - nie chcieli mi go ponownie łamać, to mam zleconą rehabilitację, na którą chwilowo nie mam czasu. W związku z tym muszę go zaklejać na każdym treningu plastrem, żeby się nie zginał, bo inaczej raz zahaczę nie tak, zegnie się za bardzo, i mam trening z głowy, a czasem i następny dzień.
  • 0

budo_spoon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:london
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna kontuzja dłoni
zdecydwanie idz bo lekarza, i to wiecej niz jednego jesli znowu uslyszysz ''ja tu nic nie widze''. to nie brzmi jak cos co powinienes ignorawac.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna kontuzja dłoni
zlamanie, pewnie z uszczerbieniem, etc komplikacje :?
  • 0

budo_jap
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna kontuzja dłoni
Do innego lekarza. Olałeś to, on też olał, znajdź lepszego.
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna kontuzja dłoni
Hmm, niedawno przydazyla mi sie podobna kontuzja, na poczatku byla wielka opuchlizna(a, ze nie lubie chodzic po lekarzach to nie poszedlem) 8) po okolo tygodniu zeszla i pozostala mala taka jakby narosl na kosci, gdy wyprostuje palec to ja widac ;]. Teraz moge boksowac, sparowac i wykonywac wszystkie cwiczenia bez zadnego bolu... mysle ze zlamania nie bylo, a jezeli nawet to teraz reka jest silniejsza ;]. Jak jeszcze Ciebie boli to idz do lekarza i nie zwlekaj (choc ja zawsze tak robie ;])
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024