Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontuzja łąkotki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_kanibal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kontuzja łąkotki
Witam trenuje taekwondo i wlasnie nabawilem sie kontuzji łąkotki bocznej co spowodowalo blok kolana 2tyg temu mialem zrobiona artroskopie i wycieli mi łąkotke.Mam pytanko czy jest szansa na powrot do taekwondo na pelnych obrotach?jak dlugo to potrwa?I jakie zabiegi rehabilitacyjne byly by najlepsze? prosze o pomoc bo dalej kuleje a brzuch rosnie;-(
  • 0

budo_leon z.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja łąkotki
Nie oszukujmy się. Na pytanie czy możliwy jest powrót do treningów „na pełnych obrotach” (jeszcze pytanie co to znaczy…) nie ma szans. Przykro to stwierdzić Kolego ale ze sportu wyczynowego musisz zrezygnować. Widzisz łąkotki to taki dość istotny element stawu. Są jakby amortyzatorem. Kiedy ich brakuje…no cóż…wyobraź sobie samochód bez amortyzatorów…po równym jedzie się całkiem dobrze…ale po terenie… Co do ćwiczeń i rehabilitacji… niestety staw kolanowy jest stawem w którym niewiele możemy zdziałać ćwiczeniami. Jedyne co można zrobić to wzmocnić aparat mięśniowy przez odpowiednie ćwiczenia. Pomoże to chronić staw. Ale w kwestii tych ćwiczeń radziłbym udać się do KOMPETENTNEGO(!!!!!) fizjoterapeuty, ponieważ będą się one różniły znacząco od typowych ćwiczeń.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja łąkotki
Mimo iz specjalista nie jestem, wydaje mi sie, ze demonizujesz.
W sporcie wyczynowym (profesjonalnym) kontuzje to chleb powszedni, a mimo to po odpowiendim okresie wiekszosc sportowcow wraca do uprawiania sportu.
Wiadomo - pozostaje sprawa jakosci uslug medycznych przed, po zabiegu jak i samej artroskopii, ale to bylo raczej na temat ogolnych mozliwosci ludzkiego ciala po tego typu kontuzji.
Im profesjonalniej przeprowadzona rehabilitacja tym wieksza szansa na powrot do sprawnosci calkowitej (czyli takiej na jaka pozwalaja nam 'warunki')
co do lekotek, zgadza sie, one przyjmuja wiekszosc ciezaru ciala, ale mozna radzic sobie calkiem niezle bez nich mimo wszystko.
  • 0

budo_kanibal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja łąkotki
a znacie moze jakiegos dobrego specjaliste od rehabilitacji z woj lubelskiego albo opolskiego?
  • 0

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja łąkotki
Woj lubelskie, Krzysztof Gaweda -ortopeda
Ireneusz Chalas- rehabilitant

Szukaj ich w necie,na bank znajdziesz.
  • 0

budo_kanibal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja łąkotki
NIESTETY NIE ZNALAZLEM NIC W NECIE O TYM REHABILITANCIE MASZ MOZE JAKIES NAMIARY NA NIEGO? LECZYLES U NIEGO JAKIES KONTUZJE?,BYLEM U ORTOPEDY SKIEROWAL MNIE NA MAGNETRONIC I LASER ALE PO WSZYSTKICH KONTUZJACH DOSTAJE PODOBNE ZABIEGI WIEC NIE WIEM CZY TO JEST WSZYSTKO CO MOGE ZROBIC DLA KOLANA,WIEC JAKBY KTOS COS WIEDZIAL TO PROSZE O RADE BO NIECHCIALBYM ZNOWU ZA JAKIS CZAS SIE ROZCZAROWAC,DZIEKI Z GORY I POZDRO
  • 0

budo_kanibal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja łąkotki
NIESTETY NIE ZNALAZLEM NIC W NECIE O TYM REHABILITANCIE MASZ MOZE JAKIES NAMIARY NA NIEGO? LECZYLES U NIEGO JAKIES KONTUZJE?,BYLEM U ORTOPEDY SKIEROWAL MNIE NA MAGNETRONIC I LASER ALE PO WSZYSTKICH KONTUZJACH DOSTAJE PODOBNE ZABIEGI WIEC NIE WIEM CZY TO JEST WSZYSTKO CO MOGE ZROBIC DLA KOLANA,WIEC JAKBY KTOS COS WIEDZIAL TO PROSZE O RADE BO NIECHCIALBYM ZNOWU ZA JAKIS CZAS SIE ROZCZAROWAC,DZIEKI Z GORY I POZDRO
  • 0

budo_kanibal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja łąkotki
NIESTETY NIE ZNALAZLEM NIC W NECIE O TYM REHABILITANCIE MASZ MOZE JAKIES NAMIARY NA NIEGO? LECZYLES U NIEGO JAKIES KONTUZJE?,BYLEM U ORTOPEDY SKIEROWAL MNIE NA MAGNETRONIC I LASER ALE PO WSZYSTKICH KONTUZJACH DOSTAJE PODOBNE ZABIEGI WIEC NIE WIEM CZY TO JEST WSZYSTKO CO MOGE ZROBIC DLA KOLANA,WIEC JAKBY KTOS COS WIEDZIAL TO PROSZE O RADE BO NIECHCIALBYM ZNOWU ZA JAKIS CZAS SIE ROZCZAROWAC,DZIEKI Z GORY I POZDRO
  • 0

budo_kanibal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja łąkotki
NIESTETY NIE ZNALAZLEM NIC W NECIE O TYM REHABILITANCIE MASZ MOZE JAKIES NAMIARY NA NIEGO? LECZYLES U NIEGO JAKIES KONTUZJE?,BYLEM U ORTOPEDY SKIEROWAL MNIE NA MAGNETRONIC I LASER ALE PO WSZYSTKICH KONTUZJACH DOSTAJE PODOBNE ZABIEGI WIEC NIE WIEM CZY TO JEST WSZYSTKO CO MOGE ZROBIC DLA KOLANA,WIEC JAKBY KTOS COS WIEDZIAL TO PROSZE O RADE BO NIECHCIALBYM ZNOWU ZA JAKIS CZAS SIE ROZCZAROWAC,DZIEKI Z GORY I POZDRO
  • 0

budo_kanibal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja łąkotki
NIESTETY NIE ZNALAZLEM NIC W NECIE O TYM REHABILITANCIE MASZ MOZE JAKIES NAMIARY NA NIEGO? LECZYLES U NIEGO JAKIES KONTUZJE?,BYLEM U ORTOPEDY SKIEROWAL MNIE NA MAGNETRONIC I LASER ALE PO WSZYSTKICH KONTUZJACH DOSTAJE PODOBNE ZABIEGI WIEC NIE WIEM CZY TO JEST WSZYSTKO CO MOGE ZROBIC DLA KOLANA,WIEC JAKBY KTOS COS WIEDZIAL TO PROSZE O RADE BO NIECHCIALBYM ZNOWU ZA JAKIS CZAS SIE ROZCZAROWAC,DZIEKI Z GORY I POZDRO
  • 0

budo_kanibal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja łąkotki
co 5 razy to nie 1 sorry nie zamierzone to bylo :oops:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja łąkotki
KANIBAL:
poszukaj tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
lub tu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja łąkotki
moj kumpel (pilka nozna) mial problem z lękotka. Trener zabronil mu artroskopii! Wyslali go na jakis zabieg laserowy... i wszystko gra 8O
  • 0

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja łąkotki
Mam numer telefonu,ale zglos sie na priv jesli mozesz to Ci podam. pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024