Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

budo_radekniejadek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
Serdecznie zapraszam w dniach 27/28 Października do Gdańska na Wydarzenie roku w IKA POLSKA inf 502-046-426
lub na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
Krótki klip z seminarium


  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
fajny film i z kilku elementów tego materiału widać ze były konkretne techniki, mam pytanie w pierwszych sekundach filmu jest pokazana jakaś technika z nożem czy możesz napisać w kilku zdaniach o co chodzi w tym ćwiczeniu bo mam nadzieję że to nie była obrona przed takim uderzeniem nożem. Można by tą technikę źle zinterpretować a może ona wynika z jakiejś dalszej demonstracji.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
Ta akcja z nożem, to obrona z krav magi przecież.


  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
no to jeśli faktycznie to była ta technika to głupota ludzka nie zna granic ;)
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
Masz wyjaśnione w tym filmie. ;-) W razie czego, będziesz wiedział do kogo miec pretensje za takie techniki. Ewentualnie, może wyjaśnienia nada im sens. JA sie nei wypowiadam, nie moja dziedzina.


Ps. Scena przy ognisku i mądrości "starego miszcza krav magii" miażdżą umysł. :cool:
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
ok, już nie mam pytań ;)
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
lewro powinieneś nas wszystkich olśnić swoja wiedzą.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
jeśli Goździk cię nie oświecił, to ja nie czuję się na siłach. Trzeba ćwiczyć i wyciągać wnioski z trenigów a "komercje" schować miedzy bajki ;)
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO

jeśli Goździk cię nie oświecił, to ja nie czuję się na siłach. Trzeba ćwiczyć i wyciągać wnioski z trenigów a "komercje" schować miedzy bajki ;)


ESDS Tactical ma racje, powinieneś wyjaśnić. Najwyżej nie zrozumie, lub się nie zgodzi. Ale ty będziesz fair.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
nie prowadzę korespondencyjnych zajęć z samoobrony, od tego jest sala treningowa i wszystko można przerobić praktycznie od razu pytanie - odpowiedz, pisanie na forum o tym że coś jest skuteczne czy nie prowadzi tylko do niepotrzebnych napięć itp. jak ktoś che wierzyć że ta technika jest skuteczna ok jego sprawa to jemu nóż będą wyciągać z obojczyka lub głowy. Już byłem na wypasionych stażach z krav magi i widziałem podobne " cuda obronne " ( oczywiście nie pisze że wszystkie techniki są do bani ) tyczy się tylko tej technik dokładnie tej. Jeśli ktoś ma w nicku napisane ESDS Tactical to ja to rozumiem że ma coś wspólnego z ESDS i Slavo Goździkiem i brał udział w szkoleniach np. zasadach przeżycia ataku nożem i wie że powyższe bzdury nie mają miejsca w realnym ataku, no chyba że kolega jeszcze nie dotarł do tego typu szkoleń ;)
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
czyli kolejna wypowiedż z której nic nie wynika. Ja Cie nie oceniam, moje doświadczenia zostawmy na inna okazje bo bardzo mógłbyś sie zdziwić natomiast widze za zasłanianie sie autorytetami np. Slavo przychodzi Ci równie łatwo jak Matt'em Temkinem. :twisted:
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
A jak rozpoznać, która technika obrony przed nożem jest skuteczna, a która nie jest?
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
Widziałem dziś ciekawe nagranie: dwóch napastników zaatakowało pracownika stacji benzynowej. Obaj uzbrojeni w noże, sprężynowiec i duży kuchenny.
Pracownik znajdował sie za ladą. Jeden napastnik zaatakował z boku druki przez ladę. Pracownik obronił sie prze pierwszym atakiem kopnięciem a'la mae geri, wytrącając nóż atakującemu. Niestety został zaatakowany z boku, od strony lady. Otrzymał co najmniej kilkanaście "pchnięć". Po czym został obezwładniony i obrabowany.
Sądzicie,ze zginął? Bynajmniej. Jedyne obrażenia jakie odniósł to rozcięcie na głowie i stłuczenia.
Zastosowana technika obronna - odganianie się, energiczne wymachiwanie kończynami.
Morał - skuteczna jest każda technika pozwalająca przeżyć i minimalizować obrażenia. :grin:
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO

A jak rozpoznać, która technika obrony przed nożem jest skuteczna, a która nie jest?


Wbrew pozorom, bardzo trudno udzielić odpowiedzi na to pytanie. Weźmy dla przykładu klasyczną obronę 360 stopni z kravki. Jedna ręka blokuje uderzenie napastnika (tak jak na filmie), podczas gdy druga jednocześnie uderza w jego twarz (osobiście wolę wariant uderzenia w gardło). IMO to bardzo skuteczna technika, wykonywana w sposób bardzo naturalny, a kontratak jest przeprowadzany najszybciej jak to możliwe, czyli jednocześnie z obroną (zakładamy, ze nie udało się wykonać uderzenia wyprzedzającego atak). Jak jednak sprawdzić, czy rzeczywiście jest taka skuteczna?

Jeśli partner treningowy nas uderza, a my blokujemy i markujemy kontratak, to po prostu ponowi atak nożem pod innym kątem i będziemy załatwieni. Aby sprawdzić, czy technika jest skuteczna, musielibyśmy rzeczywiście go uderzyć, co mogłoby się skończyć jego ciężką kontuzją. Żeby się przed nią ochronić musiałby mieć odpowiedni sprzęt ochronny, co z kolei osłabiłoby nasz kontratak, umożliwiając mu kontynuację ataku itp.

Lewro, masz ciekawy sposób unikania "niepotrzebnych napięć". W czasie gdy pisałeś swój post, mógłbyś równie dobrze napisać "uważam, ze ta technika jest nieskuteczna bo to i to". Jest to w końcu forum dyskusyjne, można by fajnie podyskutować, zamiast wsadzać sobie szpile.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
nie mam zamiaru się spierać czy coś jest skuteczne czy nie. Zadałem pytanie osobie która wrzuciła filmik bo myślałem że był na tym stażu i mógł by zinterpretować materiał, dokładnie tą technikę bo często tak jest że zamieszcza się urywki filmów lub zdjęcia z których wynika ze coś jest absurdalne do wykonania a potrzebne jest czasem krótkie sprostowanie. Do takich sporów czy technikę da się wykonać czy nie jest sala treningowa. Uważam ze ta technika doprowadzi do poważnych kontuzji lub śmierci blokowanie ataku z góry jedna ręką gdzie atak nożem może być wielopłaszczyznowy wykonywanie bloku i uderzenia jest bardzo ryzykowne bo ani nie zrobisz dobrego bloku ani silnie nie uderzysz, facet pociągnie atak do dołu siłą reki i zamachu i masz wbity nóż, jeśli kontrola noża to dwoma rękami i niskie ataki nogą butem w staw kolanowy. Jeśli w pierwszych sekundach nie zaskoczysz przeciwnika swoją obroną to cię zadźga. Do takich zajęć i ćwiczeń specjalnie kupiliśmy noże które emitują napięcie elektryczne i bardzo fajnie oddają realizm ataku, jestem zwolennikiem ataków od razu na czułe punkty i skrócenia dystansu i dla tego ta technika mnie nie przekonuje. Obrona na odejście powoduje nakręcenie się atakującego i kolejne ataki mogą być już nie do przewidzenia chaotyczna praca nożem, ale to jest już nie wygodne do pokazania jak się przed tym bronić bo tak naprawdę zaczyna się walka o życie.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
Jaki wpływ na skuteczność techniki ma stopień jej opanowania?
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
Kluczowy?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO

Jaki wpływ na skuteczność techniki ma stopień jej opanowania?

Kluczowy, jako żywo!
Technika walki jest kategorią sprawnościową. To wyuczona, celowa czynność, więc jej skuteczność zależy od stopnia jej opanowania.
Nie zgadzam się też z tezą, że na forum nie można pogadać o skutecznych technikach obrony przed nożem. Przecież jest Sensei Youtube, który wie wszystko! :lol:
Np. "red zone":

Z tego filmiku wynika również, że typowa krav magowa obrona również może być skuteczna ( 1:17 ).

P.S. Prorock, dzięki za cynk! ;-)
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
każdy widzi zagrożenie inaczej i też inaczej reaguje jak mu instynkt podpowiada. nie ma złotej metody czy techniki ( akurat w materiale prezentowanym 1:17 atakujący zrobił ruch ciałem do przodu a nie nożem ale ok jest technika wykonana dość ostro aby zniechęcić atakującego do kolejnej próby ataku ), wolę ćwiczyć kilka technik sprawdzonych do znudzenia niż posiadać cała gamę odpowiedzi i robienia show. Im technika prostsza w obronie tym skuteczniejsza jest możliwość wykluczenia błędów, W stresie ( bo tak one będą wykonywane w walce o życie) w czasie stresu jest patrzenie tunelowe i nie widzimy wielu aspektów ataku liczy się szybkość działania, agresja, pamięć mięśniowa na zagrożenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024