Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dougherty Walka wręcz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Dougherty Walka wręcz
Jak w tytule
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Miał to ktoś w rękach? Opinie?
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dougherty Walka wręcz
nie sądziłem że tak szybko zostanie wydana w j pol. Biorąc pod uwagę kompetencje autora i jego poprzednia pozycje "sztuka samoobrony" może to być dość ciekawa pozycja. Sam się zainteresuje.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dougherty Walka wręcz
Dziś przeglądałem ja w księgarni, praktycznie to samo co "sztuka samoobrony" rysunki pokrywają sie w 90 %, podejrzewam że treść też.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dougherty Walka wręcz
kupic jak ktos zbiera, polozyc na polke i niech spoczywa w pokoju, nic nowego
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dougherty Walka wręcz
Chyba masz rację, zamówiłem ksiązkę choc bez przekonania, niebawem przedstawie moja opinię i odniosę do poprzedniej poblikacji autora.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dougherty Walka wręcz
A ja już mam!
Książka bardzo dobra. Rzeczywiście większość ilustracji znajduje się w poprzedniej ( Sztuka samoobrony ), ale jest też sporo nowych ( np. dział: walka w parterze ). Ciekawostką są ilustracje przerysowane z książek Fairbairna ( Get Tough/All-in Fighting ) ale nie dosłownie - postacie z tamtych ilustracji zostały przebrane we współczesne mundury. Nie odebrałem jednak tego jako plagiat, tylko jako takie puszczenie oka do osób, które książki Fairbairna znają ( czyli do mnie ;-) ). Inni się nie zorientują.
W treści książka skupia się na walce wręcz w wojsku i policyjnych jednostkach specjalnych ( czyli tych mundurowców, którzy raczej leją w mordę niż wykręcają ręce ), a nie na cywilnej samoobronie. Powtarzalność ilustracji w obu książkach ( a nawet w trzech, bo te same obrazki znajdują się w Podręczniku walki wrecz dla jednostek specjalnych Rona Shillingforda z 2004 roku ) ma charakter praktyczny. Kop w jaja, to kop w jaja. Taki sam dla cywila, jak i komandosa.
Czyli książkę polecam, 29,90 zł to tyle co Viva z dołączonym DVD.

P.S. Książki nie kupiłem w Empik-u, tylko w księgarni Matras, bo Empik mi odpisał, że mają jakieś kłopoty z dostawą i u nich będzie po 2 października...
  • 0

budo_olaf_jr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dougherty Walka wręcz
Książkę kupiłem w EMPIKU. Faktycznie na półce jej nie było, ale sympatyczna Pani z obsługi poinformowała mnie, że mogę ją zamówić u nich a odebrać w dowolnie wybranym miejscu w kraju. Zamówiłem w Opolskim, a odebrałem w Śląskim. Dostałem SMS, że już jest do odebrania i zapłaciłem 29,90 zł.

Co do merytorycznej zawartości to zgadzam się z przedmówcą. Jednak mimo podobieństwa z "Sztuką Samoobrony" uważam, że warto ją kupić.

Oprócz rozdziału
"Walka w parterze" są jeszcze dwa inne rozdziały, których nie ma w "Sztuce Samoobrony":
"Walka z grupą przeciwników" oraz "Rozpraszanie, zwody i fortele psychologiczne".

Jako, że nie ma za dużo literatury w tym temacie w j. polskim to polecam tą pozycję. Warto się z nią zapoznać.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dougherty Walka wręcz
Jesli chodzi o rysunki, to od ukazania się US Army Combatives w 1992 roku wiele książek albo kopiuje albo prezentuje rysunki w tym stylu, jeszcze mógłbym wymienić ze 4 tytuły, choćby SAS Self Defense Handboook Wisemana. podejrzewam że w większości są to przerysy zdjęć po obróbce programem graficznym. Druk czegoś takiego o wiele taniej wychodzi. Detale techniczne nie graja takiej roli jak w sztukach walki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024