Skocz do zawartości


Zdjęcie

MCMAP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

MCMAP
To nic innego niż Marine Corps Martial Art Program.
Większość może znać go z opracowań pt. Close Combat (MCRP 3-02B z 1999 lub wcześniejszy FMFM 0-7 z 1993) lub US Marines Close Quarter Combat Manual.
Piszę o tym bo ukazał się podręcznik wyjaśniający w detalach każda technikę. Wbrew temu co mocno jest podkreślane w mediach nie ma tam bardzo dużo parteru. Za to sporo akcji z bronią tj karabinek nóż pałka itp.
Dzisiaj dostałem w swoje łapki, więcej szczegółów gdy przebrnę przez całość.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jednakże wciąż baza pozostaje Jiu-jitsu.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP

(MCRP 3-02B z 1999 lub wcześniejszy FMFM 0-7 z 1993)

No kurna to nie tak FMFM 07 to system LINE Rona Donvito zastąpiony przez MCMAP - choc rzeczywiście część od Donvito przejęto do nowego programu szkolenia.
Z tego co widać w MCRP 3-02B instrukcji pisanej "na kolanie" po to by wygryźć DonVito techniki nie powalają a wiele to bzdury (mnie osobiście rozbawiła technika gun retention z chwytem za karabinek gdzie zaatakowany marine palcem przyciska dłoń napastnika a karabinkiem zakłada dźwignie - widziałem jak tego uczą orłów z armii afgańskiej których koordynacja jest mniej więcej taka...

mozecie sobie wyobrazic efekt takiego szkolenia...
Tu dośc ciekawy filmik

- trzeba przyznać ze metody treningowe sa urealnione choć niektóre rzeczy pozostawiają wiele do życzenia.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

chodziło mi o tę technikę ze zdjęcia
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP
Human Weapon - Marine.Corps.Martial.Arts



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP
Wystarczy wpisać w YTB MCMAP, znajdziesz tego pełno.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP
mam czarny pas MCMAP :) :) :)
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP
Oj Kapral USSSS z pokłonem. Wymiatasz... Semper Fi!!!
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP
ESDS
Oczywiście, ale łatwiej napisać że podręcznik jest kontynuacją poprzedniego bez wdawania się w zbędne szczegóły, tak to wygląda u nich w realu. Zresztą znaleźć nazwisko Donvito w FMFM -07 to tez sztuka. Wiele armii stosuje metodę, że ktoś opracowuje podręcznik, a potem nie w nim szczegółów kto.
Oczywiście przy okazji podręcznika zawsze pojawi się ktoś kto będzie chciał na tym zarobić
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP
Line Rona Donvito:

  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP
Główna idea MCMAP - One Mind Any Weapon :arrow: większość sprawia wrażenie pochodnej ju jitsu..
JA uważam, że to jest dobre podejście do treningu typu combat w wojsku..
zwróćcie uwagę na budowę mentalności pod walkę oraz integrację w zespole (drużynie/plutonie). :twisted:
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP
wodnik szuwarek
Uczciwie to MCMAP wg mnie jest lepiej dostosowany do potrzeb armii niż Combatives, z czego ostatnio coraz wyraźniej widać że ten drugi to raczej sport. Z drugiej strony Combatives spowodowało, że wojskowi amerykańscy chętniej garną się do treningu walki wręcz.
Nie porównuje innych krajów świata bo to bez sensu. Mamy dwa systemy teoretycznie w jednej armii i są konfrontowane ze sobą. Z drugiej strony, czy US Army i US Marines są tą sama armią... ;)
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP
panowie to pieprzenie w bambus. W systemie USMC nie ma ani any weapon ani one mind. Techniki z BJJ są tak odmienne że ni chuj nie da sie ich wpasować w wojskowy system walki. Dla mnie to taka zabawa w walke wrecz. Dlaczego?
Techniki uderzeń karabinem i walka bronia co tam z BJJ jest w walce bronią?
Walka nożem (bagnetem) pełna niespójności - techniki wykonywane na nieruchomym partnerze treningowym który stoi w miejscu i daje sie kroic jak świnia na uboju i jeszcze cięcia??? a jak jest to arab ubrany w 20 warstw prześcieradła albo ma kevlar - co jest coraz częstsze zwłaszcza u arabskich, bogatszych ochotnikach ?. Co to kurwa jest? Doom, czy quake?. Walka bez broni - tradycyjne techniki uderzeń - festyniarstwo do kwadratu. Te techniki na siebie nie zachodzą tj żołnierz inaczej uczy sie uderzać gołą reką, inaczej nozem inaczej pałką i karabinem. Gdzie tu one mind any w weapon? Już Donvito pisał że nie powinno sie uderzac pięścia bo można doznac kontuzji i co... robią to a Donvito też tego uczył - trochę jak nasi politycy - co innego obiecują przed wyborami a co innego robią po wyborach. No jest jeszcze "house of horror" który poza nazwą nie ma nic wspólnego z tym co robił Fairbairn i Applegate.
Fajnie że ćwiczą na kamizelkach ale robią to na miękkich (starych kamizelkach przeciwodłamkowych PASGT) - płyta wiele zmienia a każdy marine w warunkach bojowych zapierdala na płycie. To troche zmilitaryzowany sport - niewiele ma wspólnego z rzeczywistością choc jest lepszy niż to pedalstwo z armii. Dużo krzyku, patosu, lanserstwa i przekonywania sie jacy to jesteśmy zajebiści... w grupie, a Legia i tak ich leje jak psy gdy dochodzi do bójek jak wieśc gminna niesie.
Sa fajne fragmenty - praca w grupie, w róąznych warunkach pogodowych i przygodnym terenie, walka po zmeczeniu ale to jedynie metody treningowe a nie system szkolenia.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP

Z drugiej strony, czy US Army i US Marines są tą sama armią... ;)

Powiedz Marine że jest tym samym co zając z piechoty US Army a dostaniesz w pysk, gorzej tylko powiedział że US Navy wymiata a USMC się opierdala.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP
ESDS Tactical
To własnie miałem na mysli... :)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP

panowie to pieprzenie w bambus. W systemie USMC nie ma ani any weapon ani one mind. Techniki z BJJ są tak odmienne że ni chuj nie da sie ich wpasować w wojskowy system walki. Dla mnie to taka zabawa w walke wrecz. Dlaczego?


Bo to jest część doktryny. Uczą cię tego, że jesteś twardy, że jesteś wojownikiem. I tak - to bardziej sport. W USMC panuje kult siły fizycznej. Przez MCMAP rozwijają kulture i nastawienie wojownika, nic więcej. I to działa. Dzieciaki uczą się o kulturach wojowników: spartanach, majach, samurajch itp. Dzięki temu młody szwej zdobywa coś więcej niż umiejętności napierdalanki: pewność siebie, agresywność itp.

ten obrazek wyjaśnia wiele:
Dołączona grafika
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP
Kult siły panuje w całych silach zbrojnych USA - szprycowanie się sterydami jest na porządku dziennym a w przypadku żołnierzy przebywających w strefie walk jest wręcz oczekiwane, rocznie wykonuje sie KILKADZIESIĄT no obecnie może kilkaset testów na obecnośc sterydów we krwi a na obecność narkotyków kilka do kilkunastu TYSIĘCY! Armia aprobuje sterydy. Nie zmiena to faktu że przypomina trochę przedszkole - nauka o wojownikach - no przedszkole, a mało tego regularnie w ramach walki wręcz urządza sie ok 10 - 15 min pogadanki umoralniajace w stylu nie fraternizuj sie z ludnościa cywilną albo nie gwałc kolezanek żołnierzy. Proszę państwa aby zostać Marine wystarczy IQ 90. To wiele tłumaczy a dla mnie to bzdura oparta na błędnych teoriach i założeniach. USMC niestety średnio sie sprawdziła w Iraku - poniosła bardzo duże straty na skutek błednego dowodzenia i miernego wyszkolenia we wszystkich aspektach (zwłaszcza walki w terenie zurbanizowanym).
Teraz kilka prawd - szkolenie podst USMC trwa 13 tyg - to mało czasu ale trzeba zrobic wszystko by wyposażyć ludzi w podstawowe umiejetności - wiec zamiast słuchac pierdolenia o wojownika może lepiej pobiegac z karabinem po lesie lub po poligonie - bardziej się to przyda żołnierzowi w walce. Na słuchanie pieprzenia jest czas później, po kursie podstawowym powinien wyjść kawał skurwysyna a nie pseudo sportowiec, tym bardziej że życze szczęścia w sporcie po kilkunastu godzinach treningu. Mówiąc krótko to fajna PROPAGANDA dla laików.
Jeszcze jedno o szkoleniu USMC w necie znajdziecie wszystko - poszukajcie czegos o szkoleniu w walce wręcz RMC czy Legii Cudzoziemskiej. To rozróżnia lanserów od zawodowców.
Jak zostać diamentem :twisted: :

  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP
Szkolenie podstawowe, czyli boot camp nie powinno być traktowane jako szkolenie zołnierza per se. Po MCRD Parris Island/San Diego śmiga sie do Camp Geiger - School of Infantry gdzie opierdalasz kolejne miesiace szkolenia w MOS. Potem kolejne i kolejne.

Co do strat, iraku, falluży - nie byłbym taki zgodny w opinii. Ale nie wiem, nie było mnie tam. Statystyk pod ręką też nie mam.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP
Co do RMC

Royal Marines Combatives (CQB) Manual
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Trzeba kupić, nie ma innej opcji.

Z Legią Cudzoziemską jest jeszcze gorzej. Ciężko cokolwiek trafić. W teorii film z legionistami:

Niewiele ma wspólnego z wyszkoleniem bojowym. Pokazówka.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP
Dubel
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MCMAP

Co do RMC

Royal Marines Combatives (CQB) Manual
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Trzeba kupić, nie ma innej opcji.

Z Legią Cudzoziemską jest jeszcze gorzej. Ciężko cokolwiek trafić. W teorii film z legionistami:

Niewiele ma wspólnego z wyszkoleniem bojowym. Pokazówka.


Wiec tak:
1. co do instrukcji - widziałem podobne ogłoszenie i tak naprawdęzastanawiam sie nad zakupem nie wiadomo czy jest to real czy coś na wzór takiej książeczki "Commando fighting techniques" w której jest karate w mundurach., Jezeli jest to oryginał to jest to Fairbairn wymieszany z kickboxingiem.
2. tak to pokazówka w LE trwa obecnie romans z Krav Maga ale nie jest to bezkrytyczne przenoszenie cudzych wzorców - pokaz jest na poziomie wiejskiego festynu, jest niedopracowany i zawiera techniki małoprzydatne dla zołnierzy - np obrona przed obchwytami. Obowiązuje tam system oparty na ju jitsu i savate oraz technik specjalnych z WWII Combatives który teraz prawdopodobnie bedzie uzupełniony elementami z KM. Legia ma na tyle własnych doświadczeń ze nie potrzebuje przenosić cudzych doświadczeń.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024