Skocz do zawartości


Zdjęcie

Emerson Combat System


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Emerson Combat System
Co sądzicie o tym systemie? Nie mogłem znaleźć żadnego tematu na forum. Ktoś to trenuje w Polsce?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Emerson Combat System
Zanshin,
W Polsce tzw. combaty, szczególnie te amerykańskie, prawie nie istnieją. Oprócz krav maga oczywiście, ale ona zamienia się stopniowo w coś w rodzaju "tradycyjnej" sztuki walki - ogromne ilości technik, kolorowe i czarne pasy czyli stopnie wtajemniczenia, specyficzna filozofia, która z bezpieczeństwa osobistego robi coś w rodzaju stylu życia, itp.
System Emersona znam tylko z jego DVD. Cóż, combat, jak combat. Połączenie rzeczy ciekawych z abstrakcyjnymi, jak np. drille z nożem ( także tym zagiętym jak pazur dinozaura kerambitem ), podczas których zamrożony przeciwnik daje się pokroić w kilkunastu miejscach. Odnoszę nawet ogólniejsze wrażenie, że im więcej jakiś autor combatu miał do czynienia z "filipino martial arts", tym większa kupa się z tego robi ( dotyczy to także Michaela Janicha ).
A dlaczego zainteresował Cię akurat ten system?
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Emerson Combat System
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To też producent noży, opracował system walki żeby sprzedać graty - to częsty zabieg stosowany w USA.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Emerson Combat System
Właśnie jakiś czas temu oglądałem noże, m.in. karambity i natrafiłem na karambit Emersona i fragmenty jego szkoleniówki. Tak natrafiłem na Emerson Combat System i obejrzałem kilka nagrań ze szkoleń, równiez w walce bez broni. Wygląda dosyc ciekawie, widac u niego silny wpływ boksu, gość jest w dobrej kondycji, jak na swoje sporo ponad 50 lat. Równiez to, co mówi o budowaniu rekacji na atak, bazowanie na instynktownych odruchach wpływie adrenaliny na jakość technik itp. do mnie przemawia (choć pewnie w wielu combatach nie jest to nic niezwykłego).

FMA też do mnie nie przemawiają, ale z tego co wiem, to drille na spokojnie stojącym człowieku to raczej ćwiczenie kombinacji ataków+kondycji niż technika do zastosowania.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Emerson Combat System
Wiesz wszyscy mówią to samo, nie bede oceniał bo nie znam systemu ale takie podejscie mi sie nie podoba.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Emerson Combat System
Tzn. które konkretnie? Drille?
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Emerson Combat System
Obawiam się że może to być coś co pozwoli opchnąć szpej. Osobiście nie jestem zwolennikiem Drills ale to tylko moja opinia. najważniejsze żebyś Ty czuł że Ci to "idzie". Moje poglądy sa powszechnie znane zwróć uwagę na metodykę, bo jeśli opiera się wyłącznie na drillach to daj sobie spokój.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Emerson Combat System
Nie mam co sobie dawać spokoju, bo i tak w Polsce sekcji nie ma. Pytam z ciekawości i dla nawiązania konstruktywnej dyskusji. Drille są tylko jednym z wielu elementów treningu ECS, nie wiem jak dużym, bo nie znam całego systemu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024