Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
Jedno pytanie.
Na jasną cholerę rozbijać szybę łapą skoro o wiele lepiej sprawdza się broń do tego? Szybciej bezboleśnie i bez kontuzji... zanim padnie sugestia, że chodzi o umiejętności. Oczywiście, tylko zawsze może pójść coś nie tak jak zaplanowano...
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
racja właśnie po co ? chyba tylko dla bajeru że się umie ;) ale to nie zmienia faktu ze chciałbym to zobaczyć . To jest siła liścia ESDS ;)
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
oj lewro kompleksy wzięły górę... Zadzwoń do Slavo, co Slavo nie chce z tobą rozmawiać??? - chyba ze masz problem z czytaniem, filmy na emeryturze. To akurat nie wymaga nie wiadomo jakich umiejętności, natomiast lepiec umiec i nie wykorzystać niż potrzebować a nie umiec. Wyobraż sobie efekt psychologiczny takiej akcji. Wybijanie szyb bronia palną nie jest wskazane - lufa może wejśc w bezp zasięg reki przeciwnika, a robienie tego np podstawa magazynka grozi jego uszkodzeniem - były taki przypadki w Glockach.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO

Uważam ze ta technika doprowadzi do poważnych kontuzji lub śmierci blokowanie ataku z góry jedna ręką gdzie atak nożem może być wielopłaszczyznowy wykonywanie bloku i uderzenia jest bardzo ryzykowne bo ani nie zrobisz dobrego bloku ani silnie nie uderzysz, facet pociągnie atak do dołu siłą reki i zamachu i masz wbity nóż,



Wziąłem sobie do serca twoje słowa i przeprowadziłem eksperyment :) Poprosiłem najsilniejszego byczka z zaprzyjaźnionej sekcji o pomoc, założyłem sobie i jemu ochraniacze na przedramiona (żeby upewnić się, że będzie rzeczywiście uderzał z całej siły) i przetestowałem kwestionowaną przez ciebie obronę. Okazało się, że nawet uderzając z całej siły nie był w stanie jej przejść. Obronę wykonywałem zarówno w sposób prawidłowy, blokując uderzającą rękę na samym początku jej ruchu, jak i w sposób nieprawidłowy, jako technikę "ostatniej szansy" gdy atakująca ręka napastnika ma już dużą szybkość i siłę. W każdym wypadku obrona zatrzymała atak.

Czy warto chwytać rękę napastnika trzymająca nóż? Zdania znawców są podzielone. Niektórzy twierdzą, że powinno się ją przechwycić i unieruchomić zanim przystąpi się do kontrataku, inni uważają, że trzeba od razu kontratakować. Osobiście podzielam zdanie Richarda Dimitri, które brzmi: "To zależy" :) . Zależnie od sytuacji albo chwytamy rękę z nożem i rozwalamy przeciwnika, albo uderzamy bez przechwycenia, albo (najlepiej) uciekamy.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
ok jeśli technika jest robiona syntetycznie to możne ta obrona jest ok ja mam inne doświadczenia ale każdy uczy się tego co mu rozsądek podpowiada, znam ta technikę bo uczestniczyłem w szkoleniach Kravki ale tam wszyscy wieżą w jeszcze bardziej nie realne bzdury. Widać jednak ze niektórzy ciśnienia nie wytrzymują bo to forum jest po to aby wymieniać poglądy i nie którzy potrafią a nie którzy nie. ESDS Tactical, po co mam dzwonić do Sławka bo jakiś NN z forum się spina i nie potrafi udowodnić swojej racji ? ile ty masz lat 15 ? proszę kolega Thufir Hawat, poszedł przećwiczył podzielił się poglądami i fajnie jest jakaś kolejna informacja do wykorzystania i zastanowienia. ESDS Tactical, twoje wpisy maja charakter agresywny w kierunku mojej osoby to mnie bawi bo cie nie znam a po wpisach wnioskuje ze łatwo cie wyprowadzić z równowagi a jako funkcjonariusz ( bo za takiego się podajesz ) powinieneś być bardziej opanowany bo łatwo cie podpuścić.
O nożach można pisać dużo ulica i tak to zweryfikuje.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
facet podobno rozpoznaje trzy kolory:
1. fajny,
2. chujowy,
3. pedalski.

lewro odnoszę wrażenie ze jeżeli ktos robi cos inaczej niż ty, to znaczy ze robi to albo pedalsko albo chujowo. Zaraz zaraz - Thufir nie zamieścił filmu!!! :twisted: ale wiesz co? - wierze mu, bo postąpiłem jak on i to kilka razy i moje wnioski sa podobne. Ty zaś mógłbyś zainwestować 100 i pojechać na złom to byś sprawdził czy pisze bzdury.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium szkoleniowe z p. MOSHE GALISKO
bardzo źle interpretujesz to co pisze bo ja nie mam panaceum na wszystkie obrony jestem rzemieślnikiem a nie krasomówcą nie potrafię pięknie pisać ale za to pokazać bo większość mojego życia spędzam na treningach, robocie i doświadczeniach w walkach kontaktowych. Może to jest mój problem że wierzę tylko w to co widzę a bajkopisarzy spotkałem wielu nawet w ESDS którzy byli instruktorami a jak przyszło co do czego to bym mu nawet nie dał potrzymać worka z kapcami. Nie tworze kół ogólnej adoracji jakie się tworzyły w Pucku Oczywiście chciałem cię sprowokować z ta szybą ;) lubię dyskutować z ludźmi na temat różnych rozwiań w czasie technik interwencji czy kontaktów fizycznych lubię poszukiwać. Przy okazji sprawdzę ta szybę jak będę robić zajęcia na strzelnicy z samochodem. Z tym że nie widzę głębszego zastosowania tej techniki, zawsze mam coś przy sobie co pomoże mi w osiągnięciu celu a gdy przy zatrzymaniu samochodu trzeba wybić szybę i wyciągnąć delikwenta na glebę to są inne algorytmy do zastosowania.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024