Skocz do zawartości


Zdjęcie

10 tyś swingów w 10 dni [wydzielony]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 tyś swingów w 10 dni [wydzielony]
Dzisiaj 8 dzień. Z chwytem już dużo lepiej wytrzymuje dłuższe serie po 25-30 powtorzeń nawet przy końcu. Za to dwugłowe dokuczaja strasznie- na rowerze jeździć nie mogę bo mnie tak bolą i są pospinane. Kark przestał boleć jakoś 6 dnia za to mocniej poczułem najszerszy grzebietu. Nie wiem czy to możliwe ale wydaje mi się, że obwód w nadgarstku mi się zwiekszył i szyi( zauwazyłem to przy zakładaniu zegarka- oczywiście nie na szyje) Spektakularnych efektów w postaci spalonej tkanki tłuszczowej nie zaobserwowałem- myśle, że dużo lepsze efekty dawał by trening intensywny na rowerze przez ta godzine i dwadzieścia minut. A i jeszcze jedno ;) Jeden dzień udaje mi się zrobić 1k w godzina i 8 minut a kolejny męczę się prawie półtorej godziny ;/
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 tyś swingów w 10 dni [wydzielony]

Dzisiaj 8 dzień. Z chwytem już dużo lepiej wytrzymuje dłuższe serie po 25-30 powtorzeń nawet przy końcu. Za to dwugłowe dokuczaja strasznie- na rowerze jeździć nie mogę bo mnie tak bolą i są pospinane. Kark przestał boleć jakoś 6 dnia za to mocniej poczułem najszerszy grzebietu. Nie wiem czy to możliwe ale wydaje mi się, że obwód w nadgarstku mi się zwiekszył i szyi( zauwazyłem to przy zakładaniu zegarka- oczywiście nie na szyje) Spektakularnych efektów w postaci spalonej tkanki tłuszczowej nie zaobserwowałem- myśle, że dużo lepsze efekty dawał by trening intensywny na rowerze przez ta godzine i dwadzieścia minut. A i jeszcze jedno ;) Jeden dzień udaje mi się zrobić 1k w godzina i 8 minut a kolejny męczę się prawie półtorej godziny ;/


ciezko zachowac intensywnosc trenujac co dzien rownie mocno...ja trzaskam 100 burpee na czas i tez raz lepiej raz gorzej jest
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 tyś swingów w 10 dni [wydzielony]
Pamiętaj tylko, że robiąc burpee na czas dość szybko przestaniesz trenować beztlenowo - poprawi się mechanika ruchu itp. No, chyba, że każde powtórzenie walisz na 100%. Kiedy doszedlem do 3min odpuściłem, a robiłem raz na kilka tygodni (dlaczego - poniżej)

Lepszą metodą jest częsta zmiana zestawów ćwiczeń bazujących na tym samym systemie, wtedy trenujesz system, nie ćwiczenie. Chyba, że te 100bps to Twój chwilowy fetysz :)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 tyś swingów w 10 dni [wydzielony]
dobra skończyłem 10 dni. Z moich obserwacji po 3 dniach zrobiło się to strasznie monotonne i ciężko było się zebrać do tego treningu. Jednocześnie 3 dzień najgorzej zniosły moje przeramiona- mięśnie były strasznie zmęczone i cały czas miałem wrażenie, że zaraz wypuszczę ciężar. Dłonie też podczas tych 10 dni mocno oberwały, mam strasznie odciski nawet na bokach palców.
Mięśnie pleców, nóg i pośladków koło 7 dnia zaczęły się przyzwyczajać do tego wysiłku i 10 dzień nie był problemem.
Najgorszym wyzwaniem była nuda i monotonność.
Co do obwodów to napewno zwiekszyły się obwody nadgarstków oraz szyi, myślę że przedramion również. Zbawiennego wpływu na tkankte tłuszczą w postaci jej redukcji nie zauważyłem.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 tyś swingów w 10 dni [wydzielony]

Pamiętaj tylko, że robiąc burpee na czas dość szybko przestaniesz trenować beztlenowo - poprawi się mechanika ruchu itp. No, chyba, że każde powtórzenie walisz na 100%. Kiedy doszedlem do 3min odpuściłem, a robiłem raz na kilka tygodni (dlaczego - poniżej)

Lepszą metodą jest częsta zmiana zestawów ćwiczeń bazujących na tym samym systemie, wtedy trenujesz system, nie ćwiczenie. Chyba, że te 100bps to Twój chwilowy fetysz :)


wymieniam zestawy z ksiazek Rossa sobie :)
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 tyś swingów w 10 dni [wydzielony]

wymieniam zestawy z ksiazek Rossa sobie :)


Good man
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 tyś swingów w 10 dni [wydzielony]

http://www.t-nation.com/free_online_article/most_recent/ten_thousand_swings_to_fat_loss
Mam pytanie. W akapicie Breathing Ladders chodzi o to, że po każdej serii odpozywamy tyle oddechów ile było powtórzeń?


jak wolne lub jak szybkie maja byc te oddechy..... pytam poniewaz pierwsze 5 to o malo sie nie udusze a ostatnie 5 (przy 20stu) to sa tak wolne jakbym medytacje cwiczyl ;-)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 tyś swingów w 10 dni [wydzielony]
normalne oddechy nie robisz ich na czas.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024