Skocz do zawartości


Zdjęcie

staz z Tamura w Wiedniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_ola
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

staz z Tamura w Wiedniu
Dzisiaj skonczyl sie dwudniowy staz z Tamura w Wiedniu, bylam na nim i choc byl wyczerpujacy (2 dni po 4,5h bez przerwy) to bylo warto, pokazal sporo nie stosowanych technik i interpretacje czesci znanych ogolnie.
Wszystko bylo super, tylko nie rozumialam tam jednej sprawy (poza niemieckim oczywiscie, ktory rozumiem tylko troche..) gdy Tamura pokazywal jakas technike, wszyscy jego uke byli bezradni jak dzieci.. Tamura ma juz okolo 70 lat, jest niziutki, a jego uke to dwudziesto, trzydziesto- parolatki, trenujacy aikido juz jakis czas, w wiekszosci nidany lub sandany, a jak im przyszlo wykonac technike na mistrzu, to nawet nie mogli reka ruszyc ...a jak zaczynali cos silowo, to dziadek ich momentalnie przejmowal, ze klepali ziemie jak poczatkujacy...
To bylo niesamowite, ale teraz mniej wiecej dalo mi to pojecie, czym tak naprawde jast aikido..
Naprawde warto to trenowac, daje bardzo duza swiadomosc wlasnego ciala i w polaczeniu z odpowiednia technika jest, przynajmniej jak mnie sie wydaje, nie do pokonania..
Takie spostrzezenia ze stazu
Pozdrawiam
Ola
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: staz z Tamura w Wiedniu
tak juz jest z 70-latkami w aiki... pewnie z 50lat stazu treningowego i pokazuje magie na macie. nie to co my - bez bica to nawet nikka nie wychodzi :? :(
  • 0

budo_luki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chsząszcze Wąsycze-powiat Łękowody

Napisano Ponad rok temu

Re: staz z Tamura w Wiedniu
Jaj myslisz Ola czy kiedykolwiek osiagniesz taki pozim?
  • 0

budo_ola
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: staz z Tamura w Wiedniu
Szczerze mowiac watpie, jesli bede probowac na sile to najwyzej bedzie to parodia Tamury, a o to mi nie chodzi...
Tutaj jak dla mnie najwazniejszy jest odpowiedni nauczyciel i praktyka z roznymi uke... i po jakichs 25 latach, przy odpowiednim treningu moze osoagne niewielki procent jego mozliwosci..
Tak ja to widze..
ale ten niewielki procent to i tak bedzie dla mnie krok milowy w mojej swiadomosci wlasnego ciala..
moze to troche komplikuje, ale tak to wlasnie widze..
Pozdrawiam
Ola
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024