Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
Moi Drodzy Paleolici pochwalcie się proszę, kto ile schudł na tej diecie, jak długo na niej jest i jakie ma problemy, żeby utrzymać restrykcje dietetyczne (to ostatnie za wyjątkiem Shabu - tu już wszystko wiem :) ).
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
11kg w 2 miesiace na low carb Ferrisa (to nie jest low carb ani nawet paleo ale bardzo blisko, niezbyt lubie lentylki wiec jadlem tego malo), teraz mniej wiecej 2kg mi wrocily ale wiem dlaczego (wiem czego nie robie co robilem i co jem co nie jadlem). Teraz mam stabilna wage jedzac mniej wiecej jak w paleo ale z czestymi odstepstwami - srednio 1 posilek na 5/6 mam jakis niepaleo ale w miare staram sie jesc zdrowo, ogolnie diety juz raczej nie bede tweakowal chcialem dorzucic wiecej aktywnosci fizycznej.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
Przez 1.5 miesiąca jakieś 2 kg (z 68/67 na 65/66) z tym że nie zależy mi na zrzuceniu kilogramów a jeśli czegoś to tłuszczu.
Sylwetka za to mi się poprawiła i na twarzy schudłem.
Czuję się znacznie lepiej, nie muszę się przejmować godzinami posiłków i regularnym jedzeniem, jem kiedy jestem głodny.
Niestety nie jestem w stanie spać tyle co trzeba, nie można mieć wszystkiego.
Jeśli chodzi o odstępstwa to zdarza mi się nabiał ale w minimalnych ilościach i rzadko, największym moim grzechem jest zdecydowanie whisky której nie jestem w stanie sobie odmówić i nie mam takiego zamiaru :)
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:lol:



Actually, most cultures learn to drink ferments pretty quickly -- and early ferments would have been naturally fermented, just from the yeast in the air, so it's entirely possible that they drank fermented fruit juices, root mashes, etc.

This would mean that wine and other natural ferments like hard cider and mead might not be all that far from the paleo tree.

For more Paleo Diet hacks: Paleo and drinking, what do you say ? - PaleoHacks.com [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
Inna ciekawostka z tej strony: whisky i inne destylowane alkohole wysokoprocentowe nie zawierają już glutenu ani żadnych innych białek ze zboża. Myślę sobie, że cukrów też raczej nie albo bardzo znikomą ilość, bo przecież podczas destylacji wszystko poza oparami alkoholu zostaje na dnie kotłów. A destylacja jest do tego conajmniej dwukrotna.

W skrócie: bocian! uratowani! ;)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
Ja jak chudlem pilem tez kefir i jadlem kiszona kapuste i ogorki - za rada Ferrisa ze wszystko kiszone sluzy:)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi

http://paleohacks.com/questions/77651/paleo-and-drinking-what-do-you-say#axzz1tioPJOvy

:lol:




Actually, most cultures learn to drink ferments pretty quickly -- and early ferments would have been naturally fermented, just from the yeast in the air, so it's entirely possible that they drank fermented fruit juices, root mashes, etc.

This would mean that wine and other natural ferments like hard cider and mead might not be all that far from the paleo tree.

For more Paleo Diet hacks: Paleo and drinking, what do you say ? - PaleoHacks.com [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


to sie nazywa dorabianie teorii :lol:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
Zrobiłem domową musztardę. Nie jestem w stanie odtworzyć dokładnie przepisu niestety, ale smakuje nieźle. Mniej więcej wyglądało to tak: potrzebna jest gorczyca, niestety dostałem tylko białą, do tego ocet jabłkowy bądź winny, trochę miodu i zioła w tym pieprz. Wszystko zmieliłem i zmieszałem, postało przez 3-4 dni i było gotowe do jedzenia :)
Po zrobieniu musztardy wróciłem do majonezu i rzeczywiście z musztardą smakuje znacznie lepiej.

I musztarda i majonez nie są trudne ani specjalnie pracochłonne więc wydaje mi się że warto.
Problem z majonezem z 2 jajek polega na tym że jak mam do tego mięso z grilla najlepiej zimne z poprzedniego dnia to zjadam go na jeden raz :(
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi

Zrobiłem domową musztardę. Nie jestem w stanie odtworzyć dokładnie przepisu niestety, ale smakuje nieźle. Mniej więcej wyglądało to tak: potrzebna jest gorczyca, niestety dostałem tylko białą, do tego ocet jabłkowy bądź winny, trochę miodu i zioła w tym pieprz. Wszystko zmieliłem i zmieszałem, postało przez 3-4 dni i było gotowe do jedzenia :)
Po zrobieniu musztardy wróciłem do majonezu i rzeczywiście z musztardą smakuje znacznie lepiej.

I musztarda i majonez nie są trudne ani specjalnie pracochłonne więc wydaje mi się że warto.
Problem z majonezem z 2 jajek polega na tym że jak mam do tego mięso z grilla najlepiej zimne z poprzedniego dnia to zjadam go na jeden raz :(


gratulacje - next step zrob domowa whisky ;-)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ktos probowal quinoa?
closely related to species such as beets, spinach, and tumbleweeds.
its protein content is very high (18%). Nutritional evaluations of quinoa indicate that it is a source of complete protein.[14][15] It is a good source of dietary fiber and phosphorus and is high in magnesium and iron. Quinoa is gluten-free and considered easy to digest. Because of all these characteristics, quinoa is being considered a possible crop in NASA's Controlled Ecological Life Support System for long-duration human occupied spaceflights

Wlasnie mi pyrka w garze, robi sie to jak kuskus

nie wiem czy paleo ale pasuje do slow carb:)
  • 0

budo_homie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ząbkowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
A może bulwy maca będą dobrą zamianą ziemniaków naszych? nie maja chyba skrobi, a węglowodany w małych ilościach musza być.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi

http://en.wikipedia.org/wiki/Quinoa
Ktos probowal quinoa?

Ja zamierzam przy nastepnych zakupach spróbować. Punkt #2:


  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
Quinoa - smakuje super, elastyczne w strukturze, troche masla na wierzch i mozna jesc samo.
Dzieki za link, chociaz koles wyglada jakby sie mial zmachac samym mowieniem:)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi

Quinoa is technicly gluten free however it does contain a protein fraction which extracts in aqueous media that causes a positive Celiac reaction in susceptible individuals. Translation: it can still cause gut problems in many people. it is quite carb dense so anything over a 1/4 cup serving is going to pack a serious insulin response. It is very heavily weighted towards the n-6 fatty acids...the n-3's exist at pretty trivial levels. If i were foing to choose wheat vs quinoa the quinoa would win hands down but like all grain type items the hutritional density is pathetic compared to other paleo type items.

Czyli tak ale...
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
Wiesz zalezy gdzie poszukasz, ja wlasnie cos czytam ze maka z quinoa jest polecana dla ludzi z celiac disease.
Sklad ma dosyc podobny do lentilkow, ktore tez jem (bo ile mozna wpierdalac szpinak:))
Najlepiej bedzie przetestowac w praniu czy robi spajka insuliny, wystarczy odczekac torche po posilku:)
Na pewno wlacze do okolotreningowego zarcia, bo smaczna i tania.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
Polecam wszystkim spróbować tego produktu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Mnie zajebiście smakuje :)
  • 0

budo_homie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ząbkowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
ja polecam ślimaki w około 2-3 godziny zebrałem ok 1,9 kg ślimaków nawet mogłbym w tym czasie zebrac jeszcze wiecej może, Tylko ja pieprze te ślimaki poszłem zbierać ślimaki rzuciłem rower do rowu i mi ukradli już po raz 3 :( :(:( policja coś pomoże?
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi

policja coś pomoże?

Nie wiem, boje sie ze raczej jak juz to tajniacy po cywilnemu, bo w mundurze moze im byc ciezko te slimaki zbierac - wiesz te rozne pasy, palka zawadza o krzaki itd. Chociaz moze jakby mieli psa to on by je mogl wyweszyc te slimaki...albo po sluzie...
Mysle, ze warto zapytac.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
Ciekawy art. na temat glutaminianu sodu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
odświeżam.kto jest na paleo lub z małym dodatkiem węgli po lub przed tren?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024