Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi

ja pierd..e, pieczywo-nie, mleko-nie, dzemy-nie - cale moje dziecinstwo mam wyrzucic do kosza????


Razem z dzieciństwem wyrzucisz też do kosza nadciśnienie. Zawsze zresztą możesz pooglądać He-Mana i posłuchać Fasolek. Byleby ich nie zjadać -> rośliny strączkowe nie są Paleo (:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
ale w zasadzie po co się w to bawić? skoro lubię chleb, makaron, ryż, fasole, nabiał? Nie truje mnie to, dobrze się czuję po zjedzeniu, wyniki badań mam spoko. Nie lepiej do diety po prostu podejść w racjonalny sposób? Kupujesz mięso sam, sam je przyprawiasz, trzymasz się z daleka od jakiś parówek, mielonek itd. Unikasz chipsów, słodyczy, cukru. Jesz dużo warzyw i w miarę trzymasz się zapotrzebowania kcal. Po prostu podejść do odżywiania rozsądnie.
Myślę też, że dla osób odchudzających się jest to mniejsze wyzwanie psychiczne przy takim podejściu.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
Pytanie czy z wiekiem nie zmieni się twoja sytuacja.
Wiesz jesteś młody i bardzo aktywny fizycznie, wyniki jak byś miał złe niezależnie od tego co jesz to naprawdę byłoby coś nie tak.
Jakub wyniki ma takie sobie i dlatego chce coś zmieniać więc nie wiem czy twój post w ogóle jest na temat?
[edyta]
Kur... tematy mi się pomyliły... sorry, mój post jest zatem nie na temat, a przynajmniej jego końcówka.
[/edyta]
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi

Myślę też, że dla osób odchudzających się jest to mniejsze wyzwanie psychiczne przy takim podejściu.


a próbowałeś tego dłużej niż tydzień?
Ja jestem wlaśnie na low-carb i uważam, że większym wyzwaniem psychicznym by było jedzenie węgli na diecie.
Nie ma takiego zastrzyku insuliny jak po węglach = wolniej stanę się znów głodny.
Białko jak na moje oko bardziej syci. Mniej muszę zjeść, aby nie czuć się głodny.
Jestem na low carbie od lekko ponad miesiąca. W święta sobie zrobiłem przerwę i przytyłem z kilogram, 1-2 razy w tygodniu piję alkohol (a to wiążę się z tym, że w takim stanie to i na kebaba się namówię). Głodny nie chodzę w ogóle, a w ogólnym rozrachunku i tak straciłem więcej kilogramów przez ten miesiąc niż zdrowe chudnięcie by zalecało :cool:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
oczywiście, że tak. Kilka razy zrzucałem 3-5 kg na diecie gdzie 40-50% mojego zapotrzebowania kcal stanowily węglowodany. Owszem taka redukcja trwa trochę dłużej ale przynajmniej nie czuje się taki zmęczony po mocnych treningach, nie mam tak bardzo obolałych mięśni na drugi dzień itd.
Generalnie moim faworytem wśród diet jest carb cycling, a to ze względu na wygodę.
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
Ale ten carb cycling to dosyć podobny do low-carb, tyle, że z większą tolerancją na węgle.
Jesteśmy w temacie z dietą paleo, dlatego chciałbym zaznaczyć, że ja wcześniej piałem o low-carb.
Jedząc mało węgli, obcinając nie tak mało kalorii w diecie (nie wiem dokładnie ile, bo nie liczyłem, ale waga zauważalnie szła w dół) nie wiem ile straciłem mięśni. Natomiast nie sądzę abym stracił siłę, wręcz przeciwnie. W przeciągu tego miesiąca na diecie udało mi się wykonać dodatkowe powtórzenie lub dołożyć mały ciężar do paru ćwiczeń. Nie odczuwałem żadnego zmęczenia.

Nie ma żadnej jedynej diety. Każdy organizm jest indywidualny, jak i indywidualne są celu w szybkości zrzucaniu tkanki tłuszczowej/uchowaniu mięśni.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024