Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
Jestem na paleo z dodatkiem węgli jak najbardziej paleo owoce głównie po treningu.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
w ilu posiłkach się mieścisz?liczysz kalorie?jak wygląda to od strony finansowej??
a zdrowotne-gdzieś słyszałem,że zbyt duża ilość białka to zakwaszenie organizmu czy coś.jak jest naprawdę?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
jak jest naprawde - nikt ci nie powie prawdy, bo watpie, zeby byly jakies dlugoletnie badania wplywu paleo na kwasice u zdrowych ludzi.
jesli jesz 2/3 talerza warzyw i 1/3 nieprzetworzonego miesa, to raczej nie ma sie o co martwic.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
Nie liczę kalorii, finansowo nie mam pojęcia jak to wychodzi na szczęście nie muszę oszczędzać jakoś specjalnie na jedzeniu (co nie znaczy że często jem wołowinę karmioną trawą ;) )
Posiłków jem 3-4 mniej więcej ale nie pilnuję ani godzin ani ilości, nie mam żadnych problemów z utrzymaniem wagi mimo że od dłuższego czasu robię znacznie mniej maty :(
Jeśli chodzi o zakwaszenie organizmu to nie zauważyłem :) a na paleo (całkowicie bez zbóż, od czasu do czasu produkty mleczne) jestem nie cały rok.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
Ktos z was eksperymentuj z tym nowym hypem - bullet proof coffee? - znaczy kawa z maslem i MCT?
ja rzeczywiscie zaczalem dodawac masla kilka dni temu, wczesniej pilem czarna i przestawilem sie zupelnie, zajebiscie mi smakuje :)
Oczywiscie w pracy gdzie jest ta rozpuszczalna lura nie do zrobienia ale w domu z dobra kawa i dobrym maslem organic pycha - chyba zaczne nosic do tyry termosik z wlasna kawa...
oczywiscie caly ten hype bulletproof executive - uwazam za hype wlasnie - facet przepakowal to samo, dodal jakis swoj twist - trujace grzyby znaczek TM do wszystkiego i naprzod:)

inne spostrzezenie, wszyscy ci goscie facet od executive, Ferris itp. przyznaja sie ze maja Aspargera/ADHD:) - stad pewno ta jazda na zglebianie tematu na maxa.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
nie pije kawy...
co to ma ogolnie zmieniac, po co to?

ale zaczne sobie chyba robic zieloa herbate do pracy.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
kofeina wiadomo - lepsza przemiana materii, gorsza o ile pamietam praca mozgu jesli chodzi o kreatywnosc ale lepsze skupienie. Maslo jako pasza dla mozgu.
Ma pomagac w utrzymaniu/wywolaniu ketozy, facet co to promuje promuje tez zarcie 50% kalorii ze zdrowych tluszczy ale to akurat nie dla mnie. Ja widze, ze likwiduje glod na dlugo, dobrze mi robi na ogolny poziom energii, czasem tak robie ze wale taka kawe, boczek i jajka rano i potem 14-18h nic nie jem.
Niestety odkrylem tez ze dobry organiczny boczek jest o niebo smaczniejszy niz tanszy....
jak z tania whisky - raz sprobujesz dobrej i nie ma powrotu
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
jerz ty masz jakiś zestaw na tym paleo?czy jest co popadnie po prostu z tego zakresu produktów?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
Co popadnie. Dużo dość mięsa pieczonego a konkretnie wieprzowiny. Robię sobie majonez domowy żeby tłuszczy dodać do tego pieczystego. Jem z całą pewnością za mało warzyw ale staram się z tym walczyć. Na śniadanie dość często jajka na boczku (brzuch wieprzowy kupuję u rzeźnika i sobie go na grillowanej patelni robię).
Od razu po treningu jakieś owoce: jabłka, banany, kiwi czy co tam mam w domu, po powrocie do domu zazwyczaj pozwalam sobie na Kogel mogel z 3 jajek i do tego pianę z białka, całość słodzę miodem w ograniczonych ilościach a na koniec jakieś mięcho jeszcze jem :) . Weź jednak pod uwagę że już nie startuję więc moja dieta nie jest jakoś super dopracowana i na pewno można by ją mocno poprawić.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi

Ktos z was eksperymentuj z tym nowym hypem - bullet proof coffee? - znaczy kawa z maslem i MCT?
ja rzeczywiscie zaczalem dodawac masla kilka dni temu, wczesniej pilem czarna i przestawilem sie zupelnie, zajebiscie mi smakuje :)
Oczywiscie w pracy gdzie jest ta rozpuszczalna lura nie do zrobienia ale w domu z dobra kawa i dobrym maslem organic pycha - chyba zaczne nosic do tyry termosik z wlasna kawa...
oczywiscie caly ten hype bulletproof executive - uwazam za hype wlasnie - facet przepakowal to samo, dodal jakis swoj twist - trujace grzyby znaczek TM do wszystkiego i naprzod:)

inne spostrzezenie, wszyscy ci goscie facet od executive, Ferris itp. przyznaja sie ze maja Aspargera/ADHD:) - stad pewno ta jazda na zglebianie tematu na maxa.


Dziś spróbowałem i muszę przyznać że smak jest całkiem, całkiem. Śniadania nie jadłem wstałem o 6 rano (nie ma to jak dzieci ;) ) i do teraz nie jestem głodny więc jako śniadanie wydaje mi się że się sprawdza.

P.S. Nie mam jakiejś super ekstra kawy w której na pewno nie było pleśni, w domu nie miałem masła z krów karmionych trawą, ale w związku z tym że w Polsce jeszcze nikt nie nagłośnił kwestii karmienia trawą to przypuszczam że znalezienie takiego masła do łatwych nie należy.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
kawa ... z masłem? dafuq

ps.
słodzicie kawę stewią?
Ja narazie ze słodzenia alternatywnego próbowałem cukru trzcinoweg (brązowego), miodu i ksylitolu. Ksylitol do bani, miód może być ale z cukrem trzcinowym najlepiej pasuje. Jeszcze stewię wypróbować trzeba.
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
Ale masz cukier brązowy czy "cukier brązowy" czyli biały barwiony? ;-)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi

kawa ... z masłem? dafuq

ps.
słodzicie kawę stewią?
Ja narazie ze słodzenia alternatywnego próbowałem cukru trzcinoweg (brązowego), miodu i ksylitolu. Ksylitol do bani, miód może być ale z cukrem trzcinowym najlepiej pasuje. Jeszcze stewię wypróbować trzeba.

I kawa i herbata na gorzko :)
Jak używam czegoś aby zamienić cukier to jest to w 90% miód.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi

Ale masz cukier brązowy czy "cukier brązowy" czyli biały barwiony? ;-)

napisałem trzcinowy a nie karmelowy ; )
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
toż to prawie to samo cukier trzcinowy a zwykły biały ;) tzn jeśli chodzi kcal i wyrzut cukru do krwiobiegu. Może trochę się smakiem różni ale większość osób w kawie tego nawet nie rozpozna ;) ale generalnie preferuje czarna kawę, zieloną herbatę i nie słodze. No czasem twaróg z miodem szamie ;p
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
twarog to ciekawy temat - teraz odstawilem zupelnie, z mlecznych przetworow jem tylko maslo - ja lubie twarog z np. rzodkwia i cebula posiekana ale z powodow zupelnie dla mnie niezrozumialych wszyscy anglicy straszliwie sie brzydza twarogu, do tego stopnia ze nie mogli sie patrzec kiedy np. kolo 10 w pracy wyciagalem i zjadalem 1 porcje:)

Fajne sa historie ze stevia i probami dowiedzenia ze to niby toksyczne - zgaduje ze lobby od corn syrup:)
Z reszta najwieksza szopka jest kolo hempu, hemp protein itd. zdrowe to jak cholera, hemp oil u nas w domu jest od kilku lat, a np. w USA jest zakaz produkcji. :roll:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
Jerz jak robisz ten domowy majonez? jakbys mogl podac przepis bo te co ja znalazlem (przepisy) maja mnostwo jakis dziwologow ktorych ja nie moge znalesc w ogole
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
- 3 żółtka jajka
- 2 łyżeczki jakiegoś lubianej przez Ciebie musztardy
- 250 ml oleju (robiłem z oliwą z oliwek i z olejem z pestek winogron) fajnie żeby był względnie neutralne w smaku oliwa extra virgin potrafi kompletnie zdominować smak majonezu
- pół cytryny (soku konkretnie)
- sól
- pieprz

Instruktażowe wideo:

  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
dzieki, bede dzisiaj probowal
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta Paleo: rady, doświadczenia, pytania, odpowiedzi
Panowie przy paleo wywalić całkiem serki (biały/ żółty)? węgle( ryż,kasza,chleby,ziemniaki też?) oraz słodycze itp?
jak utrzymywać wagę i podaż kaloryczną jedząc białko + warzywa?
jak dużo warzyw?
zakładając że:
1.śniadanie jajecznica z 4 jaj +2kabanosy + warywa??
2. kurczak 200g + warzywa (ile jakie)
3. makrela wędzona 200g?kurczak 200g?wątróbka 250 g?
4. sałatka owocowa?
5. jakieś mięcho na kolacje?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024