Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
Spoko, wyedytowałem i tym razem działa. No i temat mi się pojawił znowu, bo wcześniej zniknął. Dział techniczny powiadomiony. ;)
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

Rather than stretching, perform a complex warm-up using the same muscle groups to be used in your workout or sports training.

Indeed.

Ja jednak wcześniej robię trochę aktywności o niskiej intensywności. Pomaga to pozbyć się senności, zmęczenia psychicznego, braku motywacji, nie mówiąc już o eliminacji jakichś dyskomfortów czy bólów mięśniowych. Poskakać w miejscu i pokrążyć ramionami jest łatwiej i przyjemniej niż rąbać przysiady na zimno. Jest jeszcze kwestia rozciągania - ostatnio czytałem, że można robić dynamiczne.

Jeśli grzeszę, to wskażcie mi drogę.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

Pełny artykuł tutaj. Sedno jest takie, że jakiekolwiek rozciąganie, w tym dynamiczne (rozmaite wymachy i krążenia ramion) obniża wyniki treningu siłowego


Shanbu czy Ty czytales ten artykul poniewaz to co piszesz nie ma w tym artykule.... ani slowa ze rozciaganie dynamiczne w czyms przeszkadza - on w ogole nie pisze o rozciaganiu dynamicznym caly czas uzywa tylko ponizszych nazw i zadne z nich nie znaczy rozciagania dynamiczne

Various kinds of stretching have been shown to decrease athletic performance, including static stretching, PNF stretching, and contracting/relax methods


a z krazeniem ramion to juz w ogole strzeliles .... :lol:
slowa nie ma o krazeniu ramion w tym artykule czy innych stawow - w zadnym jezyku nie zalicza sie krazenia stawow to rozciagania
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

Shanbu czy Ty czytales ten artykul poniewaz to co piszesz nie ma w tym artykule.... ani slowa ze rozciaganie dynamiczne w czyms przeszkadza - onw ogole nie psize o rozciaganiu dynamicznym caly czas uzywa tylko ponizszych nazw i zadne z nich nie znaczy rozciagania dynamiczne

Zgoda. O dynamicznym było w innym artykule, którego nie mogłem znaleźć. Skup się na tym, co ważne: że rozgrzewka powinna imitować czynność wykonywaną podczas treningu.

a z krazeniem ramion to juz w ogole strzeliles .... :lol:
slowa nie ma o krazeniu ramion w tym artykule czy innych stawow

Patrz wyżej. Czy wyciskając sztangę krążysz ramionami? Tak czy siak chodziło mi o wszelakiego rodzaju wymachy, wykopy, kręcenia i inne małpie zachowania, jakie ludzie często wykonują na siłowni przed podnoszeniem ciężarów.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

Czy wyciskając sztangę krążysz ramionami? Tak czy siak chodziło mi o wszelakiego rodzaju wymachy, wykopy, kręcenia i inne małpie zachowania, jakie ludzie często wykonują na siłowni przed podnoszeniem ciężarów.



lezac nie ale np robiac wyciskanie sztangi do gory to nie powiesz mi nie przyda sie najpierw rozruszac barki

czy np krazenia kolan i bioder przed przysiadami - podkreslam jako dynamiczne rozgrzanie stawu a nie rozciaganie jego

inny przyklad robie halo kettlem lub (ja czesto robia) 20stka talerzem - to co nie pasuje tutaj krazenie ramion aby barki rozgrzac....


patrz tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

The study tested baseball players in the long jump and vertical jump after performing a dynamic or a static stretching warmup. The dynamic warmup included 18 exercises (forward lunge with forearm to opposite instep, inchworm, knee to chest, lateral leg swings, carioca, to name a few


i potem:

The dynamic warmup group performed significantly better than the static stretching group on both jump tests: in both jump measurements combined they jumped an average of 5.07 cm farther than the static group and 3.77 cm farther than the control group.


  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

lezac nie ale np robiac wyciskanie sztangi do gory to nie powiesz mi nie przyda sie najpierw rozruszac barki

Przyda się. Tylko po co to robić gibając się jak rezus, jeśli możesz chwycić samą sztangę i zrobić nią jedną czy dwie serie? Nie szkoda czasu? Przecież i tak będziesz to robił - a przynajmniej powinieneś.

czy np krazenia kolan i bioder przed przysiadami - podkreslam jako dynamiczne rozgrzanie stawu a nie rozciaganie jego

Też można. Ale ja bym po prostu zrobił serię przysiadów bez sztangi ani obciążenia, a drugą z samą sztangą i wsio.

patrz tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

The study tested baseball players in the long jump and vertical jump after performing a dynamic or a static stretching warmup. The dynamic warmup included 18 exercises (forward lunge with forearm to opposite instep, inchworm, knee to chest, lateral leg swings, carioca, to name a few


i potem:

The dynamic warmup group performed significantly better than the static stretching group on both jump tests: in both jump measurements combined they jumped an average of 5.07 cm farther than the static group and 3.77 cm farther than the control group.

Bejsbol do sportów siłowych się ma jak piernik do wiatraka - ale ok, być może rozciąganie dynamiczne nie zaszkodzi, nie mam pewności. Tylko szkoda mi na nie czasu, skoro ten sam albo lepszy efekt mogę osiągnąć "udając" trening właściwy.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

patrz tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

The study tested baseball players in the long jump and vertical jump after performing a dynamic or a static stretching warmup. The dynamic warmup included 18 exercises (forward lunge with forearm to opposite instep, inchworm, knee to chest, lateral leg swings, carioca, to name a few


i potem:

The dynamic warmup group performed significantly better than the static stretching group on both jump tests: in both jump measurements combined they jumped an average of 5.07 cm farther than the static group and 3.77 cm farther than the control group.


porownanie, miedzy dynamicznym a statycznym, a nie nie miedzy dynamicznym a tym co shabu mowi.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
Novo ja do tej pory nie bardzo wiem co Shabu mowi bo on uparcie wmawia mi ze krazenia ramion czy kolan to stretching ..... co jest bzdura

dwa w artykule na ktory sie shabu powolywal autor wymienia o czym mowi i nie bylo tam jak Shabu twierdzil ze krazenia ramion jako przykladu zle ci wplyna na trening silowy
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
ja myslalem, ze to takie cwiczenia do rozgrzania i zwiekszenia zakresu pracy stawu, może lekkiego uelastycznienia mięśni... no ale nic, człowiek uczy się całe życie

ps. za streching zawsze brałem trening z dość intensywną rozgrzewką gdzie przez następną godzine tylko się rozciągam - powoli i do granic możliwości. maks 2-3 x w tygodniu, bo niszczy mięśnie w podobnym stopniu jak trening oporowy
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
1. Stawy dzialaja w wielu plaszczyznach dlatego warto przed treningiem rozruszac wszystko (szyja, nadgrastki, lokcie, barki, kostki, kolana, biodra, kregoslup). Rozruszanie tego zajmuje nie wiecej niz 5 min. I nie sadze zeby szkodzilo i wplywalo na mozliwosci podnoszenia ciezaru w czasie treningu. Po rozruszaniu stawow rozgrzac miesnie (lepiej ukrwiony miesien ma wieksze mozliwosci) i potem mozna trenowac. Wszytsko zajmuje 10-15min.
Przynajmniej wedlug mnie. Ale zadnego artykulu po ang wam nie wkleje ;-)

2. uirapuru
a jak wyglada Twoj strechning?
Rozciaganie mozna poprzedzic latwiejszymi cwiczeniami rozciagajacymi i w ten sposob sie rozgrzac.
I przy rozciaganiu miesnie sie nie niszcza bo to jest praca dla ukladu nerwowego a nie doslowne rozciaganie miesnia.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

I przy rozciaganiu miesnie sie nie niszcza bo to jest praca dla ukladu nerwowego a nie doslowne rozciaganie miesnia.


Nie do końca się zgodze. W czsie rozciągania wg. Tsatsoulina uczysz układ ruchu że może pracować w większym zakresie, układem ruchu rzeczywiście kieruje układ nerwowy więc to na niego głównie działasz. Jednak polega to na tym że kiedy mięsień rozciągniesz do momentu kiedy układ nerwowy mówi mu że jest to jego maks, to mięsień się spina i do momentu kiedy układ nerwowy nie przyzwyczai się do zwiększonego zakresu pracy dla mięśnia to trzyma ten mięsień w napięciu, dopiero po pewnym czasie pozwala mu się rozluźnić aż znowu go doprowadzisz do momentu gdzie UN mówi stop. Więc w czasie rozciągania mięśnie są napięte co powoduje u nich zmeczenie, uszkodzenia...
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

dwa w artykule na ktory sie shabu powolywal autor wymienia o czym mowi i nie bylo tam jak Shabu twierdzil ze krazenia ramion jako przykladu zle ci wplyna na trening silowy

Nie wiem, jak i czy w ogóle wpłyną. Pewnie nie, zresztą do niedawna sam kręciłem i machałem. Stwierdziłem co innego: że nie ma co majtać, skoro zarówno dla bezpieczeństwa, jak i lepszych osiągów w części głównej treningu wystarczy zrobić kilka ćwiczeń udających główny trening w jak największym stopniu. Teraz tak robię i różnicy nie widzę żadnej jeśli chodzi o stopień mojej gotowości.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
ok. ale odbiegamy w sumie od glwonej mysli tematu czyli pakwoania bez zadnej rogrzewki

przyjrzalem sie dzisiaj i 99% z nich nie robi zadnych serii rogrzewkowych.. po prostu na zimno wala prawie maksa a przynajmnije 70% swoich mozliwosc - ciekawe jest ze wiekszosc z nich biega na bierzni ale po skonczeniu pakowania, nigdy przed
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
po skończeniu pakowania to akurat normalne u kulturystów byle powolutku ;)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

po skończeniu pakowania to akurat normalne u kulturystów byle powolutku ;)


no wlasnie nie... nie bija moze rekordow swiatowych ale zapeirdalaja calkiem calkiem szybko.... jakby truchtali tobym sie nie dziwil... :nie:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

ok. ale odbiegamy w sumie od glwonej mysli tematu czyli pakwoania bez zadnej rogrzewki

przyjrzalem sie dzisiaj i 99% z nich nie robi zadnych serii rogrzewkowych.. po prostu na zimno wala prawie maksa a przynajmnije 70% swoich mozliwosc - ciekawe jest ze wiekszosc z nich biega na bierzni ale po skonczeniu pakowania, nigdy przed


to ja nie wiem. ich spytaj, bedziesz wiedzial na 100%.

moze chca byc bardziej "realistyczni"; no wiesz, na ulicy nikt ci nie da 10 minut na rozgrzewke :P zawsze mi sie to przypomina, jak musze podbiec sprintem pod autobus i tylko mam nadzeje, ze mi sie nic nie zerwie ;)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
wiesz pytalem sie pare razy i nie otrzymalem zadnych logicznych odpowiedzi poza:

-zawsze tak robilem
-to jest pakowanie
-nie chce mi sie rozgrzewac
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

wiesz pytalem sie pare razy i nie otrzymalem zadnych logicznych odpowiedzi poza:

-zawsze tak robilem
-to jest pakowanie
-nie chce mi sie rozgrzewac


to po co ty sie w tym czegoś doszukujesz?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
no to masz odpowiedz, czemu sie nie rozgrzewaja, to co nas pytasz? :P
nie jest to rzecz kulturystyczna. na pewno znajdziesz wielu, ktorzy sie rozgrzewaja.
moze po prostu o twojej porze czy cos, tak wypada, ze masz tych, co sie nie rozgrzewaja.

robienie od razu czegos wiecej niz, nie wiem, 75% nie uwazam za madre. z drugiej strony, jesli to sa kulturysci to oni zadko beda schodzic ponizej 10 powtorzen. nie wiem, zgaduje, wymyslam.

sam jak sie rozgrzewam napisalem.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
nie moge zrozumiec ze caly gym taki robi... kolesie z roznych stron swiata

wiesz czesc wmawiala mi ze tak wlasnie sie teraz pakuje, jak pokazala ta dyskusja to jednak nie i sie jeszcze dowiedzialem paru rzeczy przy okazji ;-)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024