Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
jestem na silowni z calym stadem spakowanych miesniakow, sa amerykanie, francuzi, brytyjczycy, australijczycy i oczywiscie chinczycy....

co mnie szokuje od dluzszego czasu ze oni sie w ogole nie rozgrzewaja, nawet zadnych krazen stawow nie zrobia.... wchodza na silke sciagaja kurtke i do razu jeb 100 czy 150 na klate lub martwe czy siady ze sztaga.... i robili tak tez zima.... i wszyscy oni patrza sie na mnie jak na idiote jak robie rogrzewke, krazenia stawow czy pajacyki itp

czy mnie ominely jakies nowe teorie odnosnie pakowania?
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
Nie, żebym coś czytał albo zauważył u siebie w UK. Pajacyków nikt nie robi, ale grzecznie na jakimś x-trainerze czy innem rowerku zawsze pojeżedżą. I zaczynają od małych obciążeń. Byle się nie rozciągać statycznie przed, bo to zmniejsza osiągi siłowe a przed niczym nie chroni.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
nie znam się na tym ale bardzo wiele lat temu w jakimś piśmie dla panów ( tytułu nie pomnę) był art o jakimś zgrupowaniu kulturystów- pod dowództwem pawła filleborna- to jakiś znany ponoć trener kulturystyki

i w tym arcie było napisane własnie cos takiego, że walisz od razu ciężko serię żeby obciązyć mięsnie zanim serce się rozbuja.też mnie to zdziwiło- dlatego zapamiętałem
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
ja robie 5 minut foam roll'a, goblet, rdl i potem zaczynam malymi ciezarami.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
Ja robię 5 minut na orbitreku, a potem po jednej krótkiej serii przysiadów, pompek i podciągania na drążku i czasami jeszcze jakieś krążenia. Na początek właściwego treningu robię 1-2 serie rozgrzewkowe.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

ja robie 5 minut foam roll'a, goblet, rdl i potem zaczynam malymi ciezarami.

a sproboj jeszce raz ale po polsku napisac na polskim forum, tak zeby kazdy zrozumial bez odpalania google
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
ktos jeszcze nie rozumie? bo dla samego balofiego (slowanskie imie?) nie chce mi sie rozpisywac.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

ktos jeszcze nie rozumie?

Mnie ciekawi, dlaczego na pytanie "Dlaczego kulturyści (...)?", doprecyzowane jako "stado spakowanych mięśniaków", Ponczo i Novo wzięli do siebie i opowiadają o swoich rozgrzewkach.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
Tomasz rozgrzewka jest uzależniona od metody, którą w danym momencie wdrażają. Jeśli nie robią jej w ogóle, to mam podejrzenie, że większość ich po prostu nie zna i ćwiczy na zasadzie 'ciągnę ile się da'. Serie rozgrzewkowe są potrzebne.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

ktos jeszcze nie rozumie?

Mnie ciekawi, dlaczego na pytanie "Dlaczego kulturyści (...)?", doprecyzowane jako "stado spakowanych mięśniaków", Ponczo i Novo wzięli do siebie i opowiadają o swoich rozgrzewkach.

jako kontrast? dla porownania, ze to co dla ciebie jest rozgrzewka niekoniecznie jest dla innych. czasem jak mi sie spieszy to nawet tego nie robie, tylko do razu wrzucam na sztange 50% i to jest rozgrzewka.
nie wiem, moze 50% dla nich to te 100kg.
ogolnie uwazam, ze rozgrzewka jest glownie dla CUN, i dlatego zawsze stopniowo dodaje ciezaru. ale nie robie jakichs 10 minut na bierzni czy cokolwiek w tym stylu.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

ktos jeszcze nie rozumie?

Mnie ciekawi, dlaczego na pytanie "Dlaczego kulturyści (...)?", doprecyzowane jako "stado spakowanych mięśniaków", Ponczo i Novo wzięli do siebie i opowiadają o swoich rozgrzewkach.

jako kontrast? dla porownania, ze to co dla ciebie jest rozgrzewka niekoniecznie jest dla innych. czasem jak mi sie spieszy to nawet tego nie robie, tylko do razu wrzucam na sztange 50% i to jest rozgrzewka.
nie wiem, moze 50% dla nich to te 100kg.
ogolnie uwazam, ze rozgrzewka jest glownie dla CUN, i dlatego zawsze stopniowo dodaje ciezaru. ale nie robie jakichs 10 minut na bieżni czy cokolwiek w tym stylu.

Moja ciekawość została zaspokojona. Dziękuję.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

ktos jeszcze nie rozumie? bo dla samego balofiego (slowanskie imie?) nie chce mi sie rozpisywac.

odmiana troche krejzolska, ale niech ci bedzie :) nie wiem tylko czemu mowisz o forumowym nicku ze to slowianskie imie, tym bardziej ze w niczym tych imion nie przypomina :)

a dlaczego dla mnie jednego ci sie nie chce?
i chyba rozpisywac sie nie ma po co, polskie nazwy podaj, moze bede znal niektore i obedzie sie bez rozpisywania :)
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

ktos jeszcze nie rozumie? bo dla samego balofiego (slowanskie imie?) nie chce mi sie rozpisywac.


bez gogli to tylko wiem co to rdl ;-)
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
roman dead lift?ja też tylko to znam z ćwiczeń nowo ;p
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
foam rolling



goblet squat



romanian deadlift, czyli rumunski, nie rzymski ;) bez sztangi.

a i sklamalem, staram sie robic jeszcze mobilizacje posladkow;

bird-dog

Dołączona grafika

i aktywacje kregoslupa (bo czwicze rano)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (nie wiem, czemy nie "cat" po prostu, koty wyginaja sie w obie strony ;) )

potem moski. jak mam czas to jeszcze zrobie "hydranty", czyli unoszenie nogi w bok w pozycji na czworaka (wazne: liczy sie stabilizacja plecow, a nie wysokosc na jaka podnosimy noge).
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
Ja tam preferuje salute to the sun przez 15 minut

Jednoczę się w ten sposób duchowo z hinduskimi wojownikami ;-)
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

Ja tam preferuje salute to the sun przez 15 minut

Jednoczę się w ten sposób duchowo z hinduskimi wojownikami ;-)

Lepiej jest chyba jednoczyć się z laskami co się tak wyginają... też dobra rozgrzewka.

O nie! Znowu zaczynam :lol:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
Właśnie.

Wracając do tematu to mi się podoba: goblet squat.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

Rather than stretching, perform a complex warm-up using the same muscle groups to be used in your workout or sports training. For example, prior to speed work, or jumping, perform one set of a heavy squat exercise for a few reps. This will enhance neural drive to the legs and activate the elastic properties, allowing you to take advantage of the stretch-shortening cycle.

Similarly, a low load warm up in which you perform body weight or very light weight lifts to activate the muscles has been shown to improve strength and power by increasing “motor unit activity.” For best results, always perform warm-ups in which you are moving in a way that mimics the movements you intend to train.

Pełny artykuł [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Sedno jest takie, że jakiekolwiek rozciąganie, w tym dynamiczne (rozmaite wymachy i krążenia ramion) obniża wyniki treningu siłowego; jedyna potrzebna rozgrzewka to te ćwiczenia, które i tak zamierzamy robić, tylko z mniejszym obciążeniem.

Ja osobiście zaczynam i kończę dziesięcioma minutami marszu. Zaczynam w celu rozgrzania (dosłownego) i podniesienia trochę tętna, a kończę dlatego, że nie mam jak robić sprintów na siłowni, a chcę troszeczkę przedłużyć efekt potreningowego polepszenia metabolizmu. Ale poza tym to tylko jedna, dwie serie z 50% obciążenia przed właściwym dźwiganiem.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
Udana. Poprzednich nie jestem w stanie usunąć nawet. Napisz priva to w ostatniej ci wrzucę treść którą chciałeś tam zawrzeć.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024