Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

Nie do końca się zgodze. W czsie rozciągania wg. Tsatsoulina uczysz układ ruchu że może pracować w większym zakresie, układem ruchu rzeczywiście kieruje układ nerwowy więc to na niego głównie działasz. Jednak polega to na tym że kiedy mięsień rozciągniesz do momentu kiedy układ nerwowy mówi mu że jest to jego maks, to mięsień się spina i do momentu kiedy układ nerwowy nie przyzwyczai się do zwiększonego zakresu pracy dla mięśnia to trzyma ten mięsień w napięciu, dopiero po pewnym czasie pozwala mu się rozluźnić aż znowu go doprowadzisz do momentu gdzie UN mówi stop. Więc w czasie rozciągania mięśnie są napięte co powoduje u nich zmeczenie, uszkodzenia...


A ja sie z Toba zgodze, bo napisalem bardzo pobieznie ale chodzilo mi glownie o to zeby ktos nie myslal ze miesien niszczy sie mechanicznie wczasie rozciagania bo go wydluzamy jak nie wiem gume z majtek. Ale z napieciam miesnia i jego zmeczeniem itp calkowicie sie zgadzam ;-) przeciez wiesz.. :)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

no wiesz, na ulicy nikt ci nie da 10 minut na rozgrzewke

Co tymowisz. na ulicy albo ty gonisz albo ciebie gonia, rozgrzewka wbudowana:)

Powazniej to o tyle dziwna odpowiedz Tomasza, ze jak ja pamietam czasy egularnej silowni, ktora byla w piwnicy, skladala sie z urzadzen prostych a chodzili tam oprocz mnie glownie tzw. kibice pilki noznej, to nawet owi kibice zawsze robili lekka rozgrzewke, po czym przed laweczka np. machalo sie torche powtorzen gryfem na bardzo malym obciazeniu - a to byly naprawde proste chlopaki, ze tak powiem:)
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
Moim zdaniem z tą ulica to porównanie nietrafione. Nie zapominajcie że następuje wyrzut adrenaliny i cała masa z tym związanych procesów zachodzących w organizmie. Tak więc to nie to samo co trening na gym bez rozgrzewki.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?

Moim zdaniem z tą ulica to porównanie nietrafione.

Moim zdaniem to byl zart, moze nie ma co offtopowac, ja bym chetnie pocztyal wiecej troche o tej rozgrzewce.
Z tym ze ja bym sie np. dowiedzial, czy wystarczy sobie podniesc puls a np. stretching nie koniecznie itd.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
Dymamiczna rozgrzewka w stylu rozruszanie stawów, najlepiej ruchami podobnymi do głównych ćwiczeń z danego treningu i tak podniesie Ci tętno. Jak rozumiem, rozgrzewka ma na celu: zwiększyć wydzielanie mazi stawowej i przygotować układ nerwowy do cięższej pracy. Podobnie przed dźwiganiem, ale po rozruszaniu stawów) można porobić trochę pliometryki, która też pobudza CUN, ale w niskiej objętości i najlepiej podobne ruchy do ciężarów.

Z tego co czytałem większe ukrwienie mięśni ma niewielki jeśli w ogóle wpływ na ich zdolność do skurczy o charakterze maksymalnym lub blisko. Co innego hormony. Włókna szybkokurczliwe są w ogóle słabo ukrwione.

A rozciąganie statyczne, to po treningu, żeby wystudzić układ nerwowy (rozciąganie przed zmniejsza 1RM o ok 7%).
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
w ostanich dwoch dniach dobylem pare rozmow z "moimi" sterydami pod tytulem: "dlaczego sie nie rozgrzewasz?"

i jaki byl moj szok jak czesc z nich odpowiedziala ze sie rozgrzewa bo zawsze pierwsze co robia to seria 10-20 podciagniec ze zwisu na drazku i to jest ich zdaniem rogrzewka....

zabawne bylo tez jak jeden super napakowany koles przyznal mi racje, tlumaczyl sie ze mu sie nie chce ale mam racje w sumie powinnien zrobic ta rozgrzewke po czym zaczal sie statycznie rozciagac...... :lol: az sie spytalemn czy teraz to rozgrzewke robi i potwierdzil :lol:
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
Co poradzisz, ignorancja zawsze przodowala. Zreszta. To, ze ktos nie trenuje optymalnie, nie znaczy, ze nie bedzie miec efektow. Po prostu dzieki optymalnemu treningowi osiaga sie maksymalne efekty minimalizujac jednoczesnie ryzyko. ale przy konskim zdrowiu I odrobinie szczescia niejeden debilizm przejdzie bezkarnie.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kulturysci nie musza sie rozgrzewac?
+ 1
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024