Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odżywka - wydolność


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_bubsonk1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Odżywka - wydolność
Jaką polecacie mi dobrą odżywke na wydolność organizmu? Chce zacząć dłuższe treningi: obecnie 1,5h a chcę zwiększyć do 2,5h w co wątpie że dam obecnie rade.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność
yyy rozumiem ze 2,5h bez przerwy?? ale po co??
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność
Sok z buraków. 0,5 litra dziennie.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Raczej nie wydłuży to treningu aż o 1 godzinę, ale poprawa wydolności o 16% to i tak bardzo dobry wynik. ;)
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność

Jaką polecacie mi dobrą odżywke na wydolność organizmu? Chce zacząć dłuższe treningi: obecnie 1,5h a chcę zwiększyć do 2,5h w co wątpie że dam obecnie rade.


Pij izotoniki w czasie treningu-dostarczanie odpowiedniej ilosci plynow zapobiega odwodnieniu organizmu, powinno sie pic co okolo 15-20 minut w niewielkich dawkach od samego poczatku trening przed wystapieniem uczucia pragnienia. Weglowodany zapewnia staly doplyw energi. Dodatkowo 2 godziny przed wysilkiem powinno sie wypic 500ml plynow i kolejne pol litra na jakies 30 minut przed treningiem.
Przed treningiem jakis energetyzujacy napoj z kofeina i tauryna.
Do tego warto by bylo zadbac o regeneracje, jakies aminokwasy by wystarczyly. Przy dlugich wysilkach pomocna moze byc tez l-karnityna ale co do jej skutecznosci zdania sa podzielone. Nie wiem jak ona cenowo wyglada ale wiem ze jesli ma dzialac to dawka musi byc kilka gram na dobe a do tego nie u kazdego jest efekt.
Nic konkretnego, zadnej firmy ani nic Ci nie podam bo nie chce robic reklamy nikomu. Ja bym, przy zakupie wiekszosci rzeczy kierowal sie cena i smakiem. Izotonik mozna w zasadzie zrobic sobie samemu rozcienczajac zwykly sok z woda w proporcjach 50-50 lub rozpuszczajac w litrze wody okolo 50 gram miodu i dodajac sok z cytryny. Napoj energetyczny mozna zastapic zwykla kawa, tylko tauryny wtedy nie dostarczymy, jak nie lubisz kawy ani napojow to mozesz te rzeczy kupic w tabletkach.

2,5 godziny to nie tak dlugo. Ludzie u mnie na 1 roku wyrabiali dziennie tyle minimum, byly dni ze mielismy i 5 godzin zajec sprawnosciowych w tym trening i przynajmniej jedne ciekawe zajecia na ktorych sie czlowiek wycienczal bo bylo fajnie i dawalismy rade bez niczego.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność
Moze same carbo zamiast wody wystarczy? Zaliczasz dwa treningi pod rzad?
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność

Moze same carbo zamiast wody wystarczy?


myśle że lepszy by był izotonik, carbo dobre jest po treningu a przy dlugiej katywnosci lepiej wrzucac cos co bedzie dzialalo w trakcie jego trwania, carbo w czasie treningu moze u wielu osob wywolac nudnosci i oslabienie, przynajmniej tak czytalem w ksiazce A. Bean "Żywienie w sporcie" Sam Carbo raczej nie stosuje a jak juz wrzucalem to tylko w przerwach miedzy treningami wiec jak z tym muleniem w czasie treningu jest to nie wiem dokladnie.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność
jak dla mnie jesli trening trwa 2,5h i dajemy rade go zrobic byl to slaby trening...chyba ze mowa o samej technice ktora mozna sobie powtarzac bez zadnych wspomagaczy...

moze sie przyda: ja jadlem takie cos jak White Flood, powinno sie sprawdzic, u mnie skrocilo znacznie przerwy podczs treningu wytrzymalosciowego
  • 0

budo_czaja
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność
Polecam beta-alanine opoznia zmeczenie miesni
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność

jak dla mnie jesli trening trwa 2,5h i dajemy rade go zrobic byl to slaby trening...chyba ze mowa o samej technice ktora mozna sobie powtarzac bez zadnych wspomagaczy...

moze sie przyda: ja jadlem takie cos jak White Flood, powinno sie sprawdzic, u mnie skrocilo znacznie przerwy podczs treningu wytrzymalosciowego


jak dla Ciebie dobry trening to tylko taki do porzygania to pozdrwiam
jak nie umiesz wytrzymac 2,5h mocnego treningu to znaczy ze jestes slaby. Egzaminy w kyokushin trwaja nawet po kilka godzin, ich intensywnosc dzieli sie miedzy srednio wysoka a wysoka i jakos ludzie je wytrzymuja, kwestia samozaparcia, motywacji i kondycji.
Bieg maratonski tez trwa grubo ponad 2h -mowisz ze tez jest slaby?
Trening 2,5h moze byc potrzebny jak ktos chce popracowac nad wiecej niz jedna rzecza, np technika i motoryka, 1,5 h techniki i potem godzina motoryki. Jasne ze lepiej byloby to zrobic tak ze rano godzina jednego a potem wieczorem drugi trening ale rzeczywistosc nei zawsze na to pozwala.
  • 0

budo_bubsonk1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność
Zaliczasz dwa treningi pod rzad?
No mam zamiar :]

Carbo nie chce dodatkowo chce zrzucić kilka kg , a carbo ma sporo węglów , ponoć po 40 min dopiero się spala tłuszcz w 80% a 20% węgle. Wode pije podczas treningu dla zaawansowanych (1,5h) i jest ciężko , dlatego wątpie ze bym dał rade na sucho.
I z czego powinien składać się posiłek przed i po treningowy?
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność
Moja rada jest taka, żebyś nie przesadzał z tym zrzucaniem,
jeden dobry trening to kilkaset kalorii w dół (500-900), jeżeli pomnożysz razy 2 to będziesz miał na tym konkretny deficyt kaloryczny.

Oczywiście można mieć dziennie i 2000kcal deficytu (chudnąć po 2kg tygodniowo), ale odbije Ci się to konkretnie na zdrowiu, nawet jeżeli kalorie jakoś sobie organizm pociągnie z tłuszczu to nie będzie miał mikroelementów (a to może być bardzo nieciekawe), poza tym jest duża szansa, że Ci się spali dużo mięśnia.

Przed treningiem białko (jakiś kurczak) + węglowodany złożone (kasza gryczana, ryż brązowy, makaron razowy) tak aby uwalniały się przez te parę godzin + ew przed samym treningiem jakieś proste (żebyś miał kopa).
Jak najszybciej po treningu węgle proste (owoce, carbo, jogurty owocowe) w celu uzupełnienia glikogenu (zapobiega spalaniu mięśni).
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność

Zaliczasz dwa treningi pod rzad?
No mam zamiar :]

Carbo nie chce dodatkowo chce zrzucić kilka kg , a carbo ma sporo węglów , ponoć po 40 min dopiero się spala tłuszcz w 80% a 20% węgle. Wode pije podczas treningu dla zaawansowanych (1,5h) i jest ciężko , dlatego wątpie ze bym dał rade na sucho.
I z czego powinien składać się posiłek przed i po treningowy?


Z tym jak sie kiedy spala tłuszcz to nie taka prosta sprawa. Organizm czerpie więcej energii z kwasów tłuszczowych podczas wysiłków o niskiej intesywności, to dlatego że proces poizyskiwania z nich energi jest bardzo wydajny ale dlugotrwały, potem w miare wzrostu intensywności jak organizm potrzebuje energi szybciej to korzysta w coraz wiekszej ilości z węglowodanów, aż dochodzi do momentu kiedy układ krążeniowo oddechowy nie wyrabia z dostarczaniem tlenu do miesni i musi korzystac z najszybszych ale najmniej wydajnych procesow beztlenowych. Generalnie dla gubienia tkanki tłuszczowej lepsze są krósze treningi o zmiennej intesnywności niż długie aeroby, aeroby spalaja tluszcz tylko w czasie treningu i potem metabolizm szybko spada, za to w krotszych wysilkach o zmiennej intensywnosci gdzie wystepuje dlug tlenowy czlowiek spala wiecej kcal(a w zasadzie ze spalenia 1 gramu substratow otrzymuje mniej kcal wiec musi wiecej substratow spalic zeby miec ta sama ilosc kcal) a do tego po treningu metabolizm zostaje przyspieszony na dluzszy czas niz w przypadku aerobow.
Posilek przed treningowy powinien miec duzo wegli zlozonych, u mnie najlepiej sprawdza sie kasza gryczana. Do tego bialko i minimum tłuszczu żeby łatwo sie strawiło i nie siedziało na żołądku w czasie treningu. Mi najlepiej wchodzi kasza gryczana z piersia z kurczaka/indyka. Do tego oczywiscie nie zapominamy o warzywach. Po treningu trzeba wrzucic wegle o wysokim indeksie glikemicznym i latwo przyswajalne bialko. Dobrym źródłem węgli będzie dojrzały banan, taki już brązowiejący czy jak to nazwać(ma wyższy IG) i jako żródło białka hmm jeśli by uniknąć łykania aminokwasów i picia bialka to moze byc chyba serek wiejski. Tutaj rowniez unikamy tluszczy zeby nie spowalniac trawienia, weglowodany i aminokwasy musza jak najszybciej dotrzec do krwioobiegu.
Jak nie chcesz za duzo wegli to sprobuj izotonika a ilosc wegli jaka z nim dostawczasz usun w ciagu dnia z diety. Litr izotonika ma koło 50 gram wegli wiec to nie tak duzo. Albo zmień wode na wysoko zmineralizowana jesli pijesz byle jaka(ja np pije biedronkowa i jest gicior na codzien, ale jak mam wiekszy zapieprz to juz siegam po cos lepszego)
Spróbuj może BCAA albo beta alniny jak juz ktos radzil.
Jeśli chcesz stracic na wadze to kofeina powinna zdac egzamin, pobudza, zwieksza koncentracje a do tego troche przyspiesza metabolzim(?). Do tego w napojach energetyzujacych jest ona laczona z tauryna, ktora jest dobrym antykabolikiem i pozwala opozniac uczucie zmeczenia.
Skoncze czytac zywienie i suplementacje w sporcie z AWF Katowice to moze cos ciekawszego bede mogl doradzic.

Rozumiem że chcesz iśc na wcześniejszy trening to słąbszej grupy i potem zostać na swój właściwy? Tak Ci trener kazał bo sie przygotowjesz do jakiś zawodow i trening będzie robiony pod Ciebie czy tak sobei poprostu wymyśliłeś? Jeśli to drugie to ja bym na Twoim miejscu rozważył opjce chodzenia dalej na jeden trening i wrzucenie rano biegania i domowej siłówki. (40 minut i styka, moze byc nawet mniej, ja ostatnio w 16 minut sobei zrobilem trening ktory czuje juz 3 dzien %-)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność

jak dla mnie jesli trening trwa 2,5h i dajemy rade go zrobic byl to slaby trening...chyba ze mowa o samej technice ktora mozna sobie powtarzac bez zadnych wspomagaczy...

moze sie przyda: ja jadlem takie cos jak White Flood, powinno sie sprawdzic, u mnie skrocilo znacznie przerwy podczs treningu wytrzymalosciowego


jak dla Ciebie dobry trening to tylko taki do porzygania to pozdrwiam
jak nie umiesz wytrzymac 2,5h mocnego treningu to znaczy ze jestes slaby. Egzaminy w kyokushin trwaja nawet po kilka godzin, ich intensywnosc dzieli sie miedzy srednio wysoka a wysoka i jakos ludzie je wytrzymuja, kwestia samozaparcia, motywacji i kondycji.
Bieg maratonski tez trwa grubo ponad 2h -mowisz ze tez jest slaby?
Trening 2,5h moze byc potrzebny jak ktos chce popracowac nad wiecej niz jedna rzecza, np technika i motoryka, 1,5 h techniki i potem godzina motoryki. Jasne ze lepiej byloby to zrobic tak ze rano godzina jednego a potem wieczorem drugi trening ale rzeczywistosc nei zawsze na to pozwala.


o technice przez 2,5 h pisalem, bylem na kilku treningach kyokushin i nie bylo tam osoby ktora dalaby rade robic po 2 treningi taka tyra byla, egzaminy to nie wiem jak wygladaja ale jesli maja charakter taki jak piszesz (interwalowy) to albo wyolbrzymiasz albo zawodnicy kyoka to roboty...ja od dziecinstwa trenuje sporty wydolnosciowe zajmowalem wysokie miejsca w zawodach kajakarskich i na ergometrach wioslarskich i bym 2 ostrych treningow nie zrobil jeden mocny drugi lekki tak ale tu wspomagaczy nie potrzeba,
bieg maratonski ma sie nijak do sw...w sw wysilek ma charakter bardziej interwalowy(boks, zapasy i kazda inna) lub sprinterski jesli mamy porownac do biegow... dawaj sprinty przez 2,5 h :)
skoro uwazasz ze jestem slaby zrob 3 tabaty 1 min przerwami pomiedzy tabatami (burpres) i powiedz jak sie czujesz...o ile dasz rade zrobic ;)




Odpowiadajac na pytanie:
-dobrze zbilansowana dieta
-aminokwasy EAA + BCAA
-male dawki kreatyny (5g dziennie)
-cytrulina + arginina
-betaalanina jest rewelacyjna jesli chodzi o wytrzymalosc miesni
  • 0

budo_bubsonk1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność
Tak sobie wymyśliłem :P
No ogólnie mam 2-3x siłownie i ostatnio trochę biegam. Ok. 15-20min 3km-4km. Może zmiejszyć tempo i zwiększyć dystans? Chodzi ogólnie o zgubienie brzucha ;p bo na kondycje to zaczne robić interwały ale to dopiero jakiś miesiąc przed zawodami. Mój przedtreningowy posiłek to przeważnie jakaś kanapka z białym serem ok. 1h-1,5h przed. Po treningowy za to hmm a to jakieś kanapki z białym serem czy banan jogurt bułka. Wiem że chleb powinienem wyrzucić ale wtedy nie miał bym co jeść :P na filety z kurczaka/indyka + kasza/ryże itd nie stać mnie żeby kupić sam:d Hmm co do tych 2 treningów to chyba jeszcze pochodze na 1 :> nie odrazu Rzym zbudowano!

PS. Ćwicze w bluzie żeby się jak najbardziej wypocić w ok.3tyg schudłem 3kg dalej mi da taki sam efekt czy to tylko taka początkowa zmiana w organizmie spowodowała utrate kg ?(Chyba wiadomo ocb choć się źle wyraziłem :P)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność
2 treningi rob tylko jeden bardziej techniczny i nie potrzebujesz supli...
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność

o technice przez 2,5 h pisalem, bylem na kilku treningach kyokushin i nie bylo tam osoby ktora dalaby rade robic po 2 treningi taka tyra byla, egzaminy to nie wiem jak wygladaja ale jesli maja charakter taki jak piszesz (interwalowy) to albo wyolbrzymiasz albo zawodnicy kyoka to roboty...


Egzaminy na kyokushin niewiele sie roznia od treningu, z tym że nie masz na egzaminie ćwiczeń kształtujących a same użytkowo sportowe, ale w dużej, dużej dawce i na mocnych obrotach. Zawodnicy kyokushin potrafią je znieść dlatego że z czasem uczysz sie ekonomi ruchu, luzzu w ćwiczeniach nie tracąc siły uderzenia itd. I egzamin jest dla nich luzniejszy mimo ze dalej jest hard core. Na ezaminie w kyokushin musisz sie wykazac albo doskonalym przygotowaniem motorycznym(wytrzymalosc, koordynacja) i technicznym albo hartem ducha, zazwyczaj ludzie wybieraja ta druga opcje, ja mimo ze staram sie wybierac pierwszą to miewam zgony w czasie egzaminow.

bieg maratonski ma sie nijak do sw...w sw wysilek ma charakter bardziej interwalowy(boks, zapasy i kazda inna) lub sprinterski jesli mamy porownac do biegow... dawaj sprinty przez 2,5 h :)


Ale uwazasz przez to ze bieg maratonski jest slaby? Słaby trening to trening z ktorego nic nie wynosisz, czyli nawet taki gdzie po 10 minutach jestes niezdolny do dalszego treningu moze byc treningiem slabym(nie ma problemu, jumping przez 10 minut, watpie zeby ktos po tym umial kontutuowac no trening kopniec, ja ostatnio na treningu za kare mialem 4 kolka jumpingu z przerwami i nie czulem sie fajnie, jakbym to mial zrobic ciagiem to nie widze siebie na treningu)

skoro uwazasz ze jestem slaby zrob 3 tabaty 1 min przerwami pomiedzy tabatami (burpres) i powiedz jak sie czujesz...o ile dasz rade zrobic ;)


Czy dam rade robic, pewnie dam, chociaz nie dzisiaj, w srode zrobilem 4 tabaty pod rzad na 4 rozne cwiczenia i dzisiaj prestaje odczuwac skutki, ale w sumie wybralem cwiczenia bardziej meczace miesniowo niz wydolnosciowo, z burpees moglby byc problem zrobic tyle serii ale na upartego da rade, tylko nie wiem czy bylby sens jakbym po tym robil 4(?) powt, nie jestem wydolnościowcem. Za to możesz ze mną iśc na kyokushin i zrobić mój trening-jak uważasz że jestem słaby bo wypadne gorzej przy potrojnej tabacie :D
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność

Tak sobie wymyśliłem :P
No ogólnie mam 2-3x siłownie i ostatnio trochę biegam. Ok. 15-20min 3km-4km. Może zmiejszyć tempo i zwiększyć dystans? Chodzi ogólnie o zgubienie brzucha ;p bo na kondycje to zaczne robić interwały ale to dopiero jakiś miesiąc przed zawodami.


Ja bym wydłużył dystans tak żeby machać 30 minut i potem ten sam dystans starał się robić coraz szybciej.

Mój przedtreningowy posiłek to przeważnie jakaś kanapka z białym serem ok. 1h-1,5h przed. Po treningowy za to hmm a to jakieś kanapki z białym serem czy banan jogurt bułka. Wiem że chleb powinienem wyrzucić ale wtedy nie miał bym co jeść :P na filety z kurczaka/indyka + kasza/ryże itd nie stać mnie żeby kupić sam:d


Zmien przed treningowy i tyle. Kasza i cyc z kury nie sa trakie drogie. 400 gram kaszy w torebkach to jakies 4-5 zł, wiec na jedna porcje płacisz 1zł. Cyc z kury ma podobna cene do sera białego za kg(przynajmniej tak mi sie wydaje), może nie wiele wieksza. Generalnie za 4 zł masz cały obiad. Po treningu bym zrezygnował z sera białego a wrzucił go na kolacje i dodał do niego jakieś tłuszcze nienasycone.

PS. Ćwicze w bluzie żeby się jak najbardziej wypocić w ok.3tyg schudłem 3kg dalej mi da taki sam efekt czy to tylko taka początkowa zmiana w organizmie spowodowała utrate kg ?(Chyba wiadomo ocb choć się źle wyraziłem :P)

No właśnie, wypociłeś się-odwodniłeś :P
Dla mnie bez sensu. Znam jednego goscia co na treningi chodzi w bluzie od dluzszego czasu. Na poczatki stracil troche a potem stop. Pytam sie go-po co chodzisz w bluzie na treningi?-No żeby schudnac.-Chodzisz tak już od 2 lat. Schudłeś coś?-No nie.-No to najwyższy czas żeby do mózgu dotarła informacja że to nie działa
  • 0

budo_bubsonk1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność
Jest tyle teorii ile ludzi na te tematy , ciężko coś wybrać ;p A jakieś efektywne ćw. na brzuch?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność
ehhh nie chce mi sie klocic...jesli robie 3 tabaty = duza wydolnosc, moj trening bedzie bardziej wszechstronny niz Twoj wiec bedzie ciezszy (MMA)...dla mnie 2,5 h treningu to nieporozumienie jesli chodzi o sw bo walka nigdy tyle nie trwa (nie mowie o treningu czysto technicznym, na bjj na luzie mozna sie kulac dlugo i nawet nie spocic i bedzie to trening efektowny-nauka technik) typowy trening to technika+kondycja/sila wiec ciezko to machnac przez 2,5h na konkretnych obrotach chociazby ze wzgledu że doprowadzamy do katabolizmu i potem sa juz same straty, a cwiczac tak przez dluzszy czas mamy przetrenowanie...moim zdaniem jesli chcemy tak trenowac to podzielic trening na 2 (technika, wytrzymalosc) pod warunkiem ze technika jest z mala intensywnoscia tyle odemnie :)

Autor posta wiec moze sobie robic te 2 treningi spelniajac warunki ze pierwszy bedzi lekki drugi juz obojetnie...pierwszy nigdy ciezki bo po ciezkim nie bedzie mial sily i pewnie checi zeby robic kolejny...przy tak dlugich treningach uzylbym BCAA zeby zachamowac katabolizm bialek i tyle :*
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywka - wydolność

Jest tyle teorii ile ludzi na te tematy , ciężko coś wybrać ;p A jakieś efektywne ćw. na brzuch?





  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024