Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rezygnacja z członkostwa w k-kan international


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
367 odpowiedzi w tym temacie

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Resztę weryfikują wszechstylowe turnieje, lub ulica - tych pierwszych jak na lekarstwo, a tych drugich oby właśnie tak jak pierwszych :wink:
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

Piszesz w domyśle - "nie daliby, pojechaliby" - czyli nie widziałeś, jedynie przypuszczasz :wink:
Między innymi przez kata, Karate może być (jest) trudną sztuką dla wielu - bo nie każdemu się chce. A żeby zobaczyć sens ćwiczenia kata, trzeba trochę chlebka zjeść z tego pieca.
Pominę fakt, że karatece, na "starość", przynajmniej "to" (czyt. kata) pozostanie - inni będą jedynie przewijać w kółko swoje walki, nagrane przez kolegów, mówiąc - jak to kiedyś się nie lałem 8) . Ale to dobrze - trzeba coś w życiu mieć swojego. Uprzedzam, nie piętnuję nikogo, ani niczego - wyrażam jedynie swoje zdanie, poparte jakimś tam doświadczeniem - a mówi mi ono, że lać się trzeba, owszem - tyle że z wiekiem, nie goimy się jak dawniej ;)
Ubolewam również nad tym, że w "moim" systemie, niestety, nie ma kategorii Masters, Old Boy - jak zwał, tak zwał, w kumite :wink:


grappling tez można cwiczyć do późnej starości w podeszłym wieku spokojnie można sie kulać
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

Piszesz w domyśle - "nie daliby, pojechaliby" - czyli nie widziałeś, jedynie przypuszczasz :wink:

w Kaleńsku drugi trening każdego dnia to było 6 sparingów na chwyty czas trwania 10 minut .... niemam nawet procenta wątpliwości że tego treningu wiele osób z czarnymi pasami nieprzetrzymało by tego treningu..... popatrzmy na czarne pasy w BJJ.... Bagiński , Linke , Okniński , Jarząbek ....a czarne pasy Kyokushin czy Oyama Karate wielu jest to osoby z niezłymi pontonami ..... :wink:ulica lepiej żeby ich też nie weryfikowała , ja nie mam wątpliwości że nie powinno być promocji takich osób na czarny pas .... pomijam różnice techniczne ....pod względem sprawnościowym , atletycznym uczetnicy obozu IKO1 w Krakowie odstawali znacznie od tych z Kaleńska.....obciążenia na obozie w IKO1 zdecydowanie mniejsze niż aw Kaleńsku ....Stare Kaleńsko to HardCore :wink: Pisałeś czemu nie byli ..... Dlaczego osoby z kręgu Kyokushin , Oyama Karate nie uczestniczą w otwartych szkoleniach .....niektórych przerasta wszystko poza knockdown , inni nieczują się na siłach , są też tacy którym kluby przynoszą dobre wpływy finansowe pomimo konserwatywnego od lat treningu i to im wystarcza ....może niektóży by chcieli , ale jest jest tak że niemożna uczestniczyć w żadnym szkoleniu poza własną federacją ....bo mogą być nieprzyjemności ....
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Pabblo napisał :
grappling tez można cwiczyć do późnej starości w podeszłym wieku spokojnie można sie kulać inhetos napisał : oczywiście że można , ważny jest też dobór partnera do treningu żeby nie cisnoł na chama ....w wieku zawansowanym łatwiej o kontuzje ....
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Nie odpowiadam za kondycję fizyczną, czy techniczną posiadaczy stopni mistrzowskich w karate - odpowiadam sam za siebie. Ale jeśli będzie mi kiedykolwiek dane, przygotowywać kogoś do promocji na shodan, to będzie to "stara szkoła" - bo tak wychowano mnie 8)

Wszystko mozemy (i obyśmy mogli) robić do późnej starości, tylko nie będzie miało juz nigdy takiego wymiaru jak kiedyś ;) Niemniej zawsze będziemy o krok do przodu, czy to grapplerzy, kick-bokserzy, czy inni lutecznicy karatecznicy - bo nasze zainteresowania, sięgają dalej, niz po pilota od polsatu sport ;)

Ale jest to jedynie moje subiektywne odczucie i zdaję sobie sprawę, iz nie kazdy musi się z nim godzić ;)
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Zapomniałem dodać: "kazdemu wedle potrzeb". I wszystko :-)
  • 0

budo_nasciturus
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Czyli shinkyokushin: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co do intensywności treningów.. Wydaje mi się, że treningi zawodnicze zawsze będą bardziej intensywne niż rekreacyjne. Trudno wymagać od 45 latków, nawet z czarnymi pasami kyokushin, by zachowali taki sam poziom intensywności treningów, jak u czynnych zawodników MMA.
Poza tym trzeba też pamiętać, że gdy ktoś cały czas ćwiczył tylko kontaktowe karate, to treningi pod parter będą dla niego zdecydowanie bardziej męczące. Sam pamiętam, gdy po 8 latach kyokushin, wybrałem się na judo. Trening na ciągłej "spince" bo bałem się być rzucony, lub uduszony sprawia, że jest się szybko wypranym z energii..
Teraz w sumie z rozrzewnieniem przypominam sobie treningi kyokushin, z których część ludzi musiała wyjść na tzw. "pawia" z uwagi na intensywność treningów.. Ale to było dawno, na początku lat 90-tych :)
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Inhetos, to o czym piszesz to sprawa indywidualna, po przyjezdzie do uk trenowalem Thai Boxing,MMA,judo i kilka odmian karate, aktualnie oprucz treningu w moim dojo, trenuje judo w jednym dojo w moim miescie, dojezdzam na 100 mil do dojo Enshin Karate sensei Gary Chamberlaina i wiesz dlaczego? Bo to jedyne dojo w ktorym czasami nie moge sobie poradzic ze sparingpartnerami (mam 43 lata z czego ostatnie 27 spedzilem w knock-down karate) czy to oznacza ze wszystko inne jest do dupy? :wink:
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
poziom sprawnośći przeciętnego Kowalskiego trenującego karate kontaktowe w Polsce jest zdecydowanie niższy niż przeciętnego Kowalskiego trenującego MMA , BJJ ....poziom sprawności czarnego pasa BJJ jest dużo wyższy niż poziom czarnego pasa z Kyokushin , Oyama Karate itp. Jeśli chodzi o sprawność takich osób jak Karol Bedorf , Michał Materla , Mariusz Linke ...najlepsi w karate kontaktowym odstają od tych osób sprawnościowo , siłowo ....pomijam różnice techniczne MMA i karate knockdown....jeśli chodzi o wyszkolenie techniczne i umiejtności np. Leonardo Voinescu w porównaniu do Trenerów z Polski to jest przepaść ......
  • 0

budo_puciu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Jak tą przepaść zamierzasz pokonać?
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

Jak tą przepaść zamierzasz pokonać?

współpraca z Hanshi Voinescu ....obozy , szkolenia ....wyjazd na staż trenerski do Niemczech .
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Inhetos skoro karate jest takie nieatrakcyjne i lajtowe to z jakiego powodu dalej się nim zajmujesz?
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

Inhetos skoro karate jest takie nieatrakcyjne i lajtowe to z jakiego powodu dalej się nim zajmujesz?

u mnie w klubie staram się żeby trening był wszechstronny i twardy ....chociaż hobbystów też mam :-) Sei-Budokai to w zasadzie MMA z podbudówką filozoficzną Kyokushin ...jakby interesował mnie lajt nie dołączył bym do Sei-Budokai ....są organizacje karate kontaktowego w Polsce gdzie jest mniej napierdalanki :wink: zresztą raczej omijają naszą organizacje karierowicze z nadwagą....
  • 0

budo_puciu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

Jak tą przepaść zamierzasz pokonać?

współpraca z Hanshi Voinescu ....obozy , szkolenia ....wyjazd na staż trenerski do Niemczech .

Mniemam że, miałeś do czynienia z większością trenerów kyokushin w Polsce kiedy stawiasz im taką opinię. Bo inaczej śmiem twierdzić że, przemawia przez Ciebie pycha lub próba dowartościowania tego co robisz na tle kyokushin.
Swoją drogą porównywanie mma do kyokushin ,to tak jak porównywanie siatkówki do koszykówki. Tu piłka i tu piłka. Dla mnie to dwie odrębne dyscypliny (jeśli tak można nazwać mma) wykorzystujące w pewnym zakresie te same techniki.
  • 0

budo_benio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

Jak tą przepaść zamierzasz pokonać?

współpraca z Hanshi Voinescu ....obozy , szkolenia ....wyjazd na staż trenerski do Niemczech .


No i zeby instruktor NIE BYL PROSTAKIEM. !
  • 0

budo_bernard.solecki
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sołectwo Bernardowo
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

Swoją drogą porównywanie mma do kyokushin ,to tak jak porównywanie siatkówki do koszykówki. Tu piłka i tu piłka.


Samo porównanie, że to jest to zupełnie samo to faktycznie masz rację. MMA to nie styl to formuła walki, zlepek technik z różnych stylów (w tym z kyokushin też). Zawodnicy z kyokushin walczą zawodowo w MMA. Zawodnicy siatkówki raczej nie grają zawodowo w piłkę ręczną.

Jakbyś trochę poczytał o tym co Oyama naprawdę tworzył (czyt. Kyokushin) to wiedział byś, że prawdziwe kyokushin stworzone przez Mas. Oyama ma więcej wspónego z MMA niż te kjokuszyno lajty co zostały stworzone pod zawody i poza kata i kihon ograniczają się wyłącznie do tych właśnie lajtów. Dlaczego zapomniano o bunkai w treningach. A no dlatego, że kata uczy się na tyle aby na zawodach wygrywać - dalsza wiedza jest zbędna.

Dzisiejszemu Kjokuszynowi jest o wiele dalej do prawdziwego Kyokushin niż np Sei-Budokai.
  • 0

budo_puciu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Znam historię ta pisaną i nie pisaną. Wiem że, Oyama dążył do takiej formuły walki jak mniej więcej mma. Prawdopodobnie zdał sobie jednak sprawę że, aby propagować kyokushin na świecie w formie bardziej powszechnej - takie coś nie przejdzie, nie znajdzie uznania wśród zwykłego ludu. Bo tak naprawdę patrząc, to ten zwykły lud utrzymuje przy życiu kluby, organizatorów kokoro cup itd itp. Narzeka się na te kluby, że nie robią prawdziwego karate, że lajty, że kata bez pojęcia. Jest jednak popyt na taki rodzaj kjokuszynu....i jest podaż. Na pewno nie jeden już wyrósł z takiego klubu na fajtera. Nawet może przejął go sei-budokai. Osobiście jestem zaangażowany w prowadzenie takiego kjokuszynu. Może nie zjawi się żaden wymiatacz ale mam tą satysfakcję ,że muszę jechać na trening, że muszę coś zrobić żeby tym maluchom zaimponować, że w końcu sami odkrywają pewne "prawdy" kumite, że zadają mi dużo pytań na temat kata i muszę coś wyjaśniać , zahaczę tez coś na temat życia a nawet sam się od nich jeszcze uczę. Jak być tak radosnym i szczęśliwym jak oni. Wracając do początku, myślę że Oyama jakby wiedział w jaki sposób narodzi się formuła mma (lub raczej odrodzi się po iluś tam latach) pewnie szedłby dalej w tym kierunku. Jednak opracował taki charakter walki, i takie postawił cele przed nami, że nie ma sensu szukać kjokuszynu we wszystkim co go raczej nie przypomina.
  • 0

budo_bernard.solecki
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sołectwo Bernardowo
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

Osobiście jestem zaangażowany w prowadzenie takiego kjokuszynu. Może nie zjawi się żaden wymiatacz ale mam tą satysfakcję ,że muszę jechać na trening, że muszę coś zrobić żeby tym maluchom zaimponować, że w końcu sami odkrywają pewne "prawdy" kumite, że zadają mi dużo pytań na temat kata i muszę coś wyjaśniać , zahaczę tez coś na temat życia a nawet sam się od nich jeszcze uczę. Jak być tak radosnym i szczęśliwym jak oni.

Święte słowa! Przede wszystkim dzieci!

1. Prawdziwego Kyokushin już chyba nie ma :(
2. Jak pytają dużo o kata - to wprowadź bunkai do treningu. Obowiązkowo ćwiczone z partnerem(ami). Jedno kata (a jest niejedno) może mieć tak wiele interpretacji, że nie może się tak łatwo znudzić. Ponadto poznanie kata od strony praktycznej możę się przydać. Nie mówiąc już o fakcie, że lepiej się ćwiczy coś jak się to rozumie a nie w kółko powtarza do znudzenia te same suche i bezcelowe ruchy. A wiadomo jak dzieci się łatwo nudzą :wink:

Pozdrawiam.
  • 0

budo_puciu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Jestem wręcz pasjonatem bunkai lecz, niestety z tym bunkai jest tak jak ze znawcami starożytnych i wymarłych języków. Jest tyle odmian kata, a do tych odmian tyle interpretacji, że jest to praca na kilkaset prac magisterskich. Sami wielcy sensei twierdzą , że należy znać komplet kata stanowiących integralną część kyokushin ale praktykować 2 lub 3 do perfekcji. Wykorzystuję kata nie tylko do nauki na stopnie kyu czy do zawodów. Wrzucam temat do indywidualnego opracowania kata. Jest to bardzo twórcze i pokazuje kto jest kreatywny.
Odbiegliśmy faktycznie od tematu. :roll:
Proszę zauważyć , że kan przechodzi do POS a nie do PZKK. Chyba jednak istotna różnica? Pytanie dlaczego?
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
A co to jest PZKK?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024