Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka różnica między ETKF i ITKF?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Jaka różnica między ETKF i ITKF?
Czym się różnią (oprócz pierwszej litery) te dwie organizacje i dlaczego jest lepiej być w jednej z nich a w drugiej nie? Jak te różnice przenoszą się na metodyke i technikę?
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?
To ta sama organizacja.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?

To ta sama organizacja.

No chyba, że ta pierwsza to EnglishTKF, a nie European...
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?
Jeżeli to ta sama organizacja to po co ma dwie nazwy i dwa zarządy?
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?

Jeżeli to ta sama organizacja to po co ma dwie nazwy i dwa zarządy?

Różnią się tym, czym europejska od międzynarodowej (czyli światowej). W czym jest problem?
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?
Risk
Wprowadziłem kiedyś Ciebie w błąd. Nie ma English, jest UKTKF... ETKF dotyczy European.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?

Risk
Nie ma English, jest UKTKF...

Tu się zorientowałem... Zatem jaki jest sens pytania o te dwie organizacje, skoro różnica jest już wyjaśniona w nazwie?
  • 0

budo_horangi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?
Krótko mówiąc jersey powinien przestudiować najpierw rozwinięcie skrótów
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?
Nie, Europa jest jednym z kontynentów Świata.
WKF nie ma odpowiednika kontynentalnego tylko organizacje krajowe. Jaki jest sens mnożenia szczebli z tymi samymi ludźmi? Czy jest np.African-TKF?
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?

... Europa jest jednym z kontynentów Świata...

Jak sądzę chodzi o to, żeby kraje europejskie, które mają często ciągoty to regulowania wszystkiego odgórnie, mogły tworzyć "sensowne" krajowe związki sportowe i potem zrzeszać je w strukturach międzynarodowych. Jest to zwyczajnie pośrednik w kontaktach z ITKF-em. Pewnie niepotrzebny, ale jest. Podstawą jest pewnie chęć władzy i dofinansowań różnego rodzaju. Zwykła rzecz. A nie ma przypadkiem UEFA i FIFA?
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?
I takiej odpowiedzi się spodziewałem. Trzeba mieć dużą samodzielność myślenia żeby to powiedzieć, dziękuję. To tyle ile chciałem wiedzieć.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?

Nie, Europa jest jednym z kontynentów Świata.
WKF nie ma odpowiednika kontynentalnego tylko organizacje krajowe. Jaki jest sens mnożenia szczebli z tymi samymi ludźmi? Czy jest np.African-TKF?


Czyżby?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
oto jej cele i zadania
nie jest organizacją pośredniczącą
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?
Poczytaj na stronie głównej.


The European Karate Federation (EKF) was founded in 1963 and is composed of the National Karate Federations of most European Nations. EKF is member of the World Karate Federation ("WKF"), and is recognised by it as its only representative in Europe.

The EKF has the aim of promoting, organising, regulating and popularising the sport of Karate


Więc albo szukasz jakiegoś szczególnego powodu żeby się czepiać, albo cholera wie o co Ci chodzi. Generalnie to normalne ze wielkie organizacje miedzynarodowe tworzą swoje oddziały kontynentalne i nie wiem w czym widzisz problem?
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?

... EKF is member of the World Karate Federation ("WKF"), and is recognised by it as its only representative in Europe...

Na tej samej zasadzie Polski Związek ma swoje regionalne odpowiedniki w postaci Okręgowych Związków. Niby niepotrzebnie, ale jednak po coś są. Przynależność do takich struktur umożliwia specyficzne funkcjonowanie finansowe.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?
Więc albo szukasz jakiegoś szczególnego powodu żeby się czepiać, albo cholera wie o co Ci chodzi. Generalnie to normalne ze wielkie organizacje miedzynarodowe tworzą swoje oddziały kontynentalne i nie wiem w czym widzisz problem?-ciśnienie podskakuje? Szef ma przyjechać w maju? Zadałem pytanie i otrzymałem odpowiedź, która mi wystarczyła.
EKF jest koordynatorem wszelkich działań sportowych na terenie Europy w ramach WKF ale sprawy związane z "interesem" organizacji krajowych są i zawsze były załatwiane bezpośrednio z WKF (tak robi też PZK). Sądziłem więc, że jest to jednostka koordynują ca a nie podmiot strukturalny.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?

EKF jest koordynatorem wszelkich działań sportowych na terenie Europy w ramach WKF ale sprawy związane z "interesem" organizacji krajowych są i zawsze były załatwiane bezpośrednio z WKF (tak robi też PZK).

I tak też jest z ITKF/ETKF. Polski Związek przystąpił do ITKF, a następnie krajowe związki z Europy utworzyły (w praktyce chyba reaktywowały) ETKF. Organizują imprezy w Europie itp.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?
Moje ciśnienie jest na normalnym poziomie. Zastanawia mnie tylko po kiego grzyba szukasz sensancji za wszelką cenę w przypadku rzeczy która jest normalnym zjawiskiem jesli chodzi o sport. Mnie polityka w stylu lepsze gorsze karate nie podnieca.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?

Mnie polityka w stylu lepsze gorsze karate nie podnieca.

-teraz to się pogubiłem, gdzie Ty to widzisz? Vortal jest miejscem gdzie można pytać się o wszelkie niejasności i ja tak robię. Jeżeli wszelkie pytania o ITKF są "szukaniem sensacji" to jaka jest w tym Twoja rola? Masz nie dopuszczać do pytań?
Zdziwiło mnie wypisywanie tytułów Twojego szefa na plakacie, gdzie reklamujesz jego przyjazd do Anglii. Wynika z tego wpisu jakby istniały dwie organizacje o podobnych kompetencjach i w obu posiada on stanowisko vice-prezesa. Okazuje się, że v-ce korporacji jest także v-ce kontynentalnym i o tym informuje potencjalnych zainteresowanych. Może powinien dołączyć jeszcze zajmowane stanowisko w Polskim oddziale?
I przedostatnie jeszcze dwa pytania (jeżeli chcesz tak bardzo "wiercić temat"). Czy to zagraniczne spotkanie daje jakąś liczbę wymaganych punktów (do zezwolenia na podejście do egzaminu) i czy w trakcie jego pobytu będzie można też wykupić prywatne konsultacje, i czy będą też punktowane?
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka różnica między ETKF i ITKF?

... Wynika z tego wpisu jakby istniały dwie organizacje o podobnych kompetencjach i w obu posiada on stanowisko vice-prezesa. ...

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wiceprezes organizacji światowej był wiceprezesem oddziału kontynentalnego i jak się okazuje może on także być prezesem organizacji krajowej. Niektórzy lubią tytuły i stąd one na plakacie. Nie ma co kruszyć o to kopii. Niestety po śmierci Nishiyamy nie ma już autorytarnych rządów i stąd władza w ITKF-ie musiała zostać podzielona na głowy. Kwestie punktów omijam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024