Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rezygnacja z członkostwa w k-kan international


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
367 odpowiedzi w tym temacie

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

No chyba jednak się mylisz. W PFKK na pewno kobudo nie było. Nie było przekazu dotyczącego sai, tonfy czy innego trójzęba :) a tego przecież dotyczy kobudo a nie samych kata w ogóle.


Romanowiczu moj kochany ja nie zaczynam zdania od "bo" Na tyle szanuje poprawna Polszczyzne. :D Piszac: "Bo kata..." mialem na mysli kata z bo czyli z kijem, kata z kijem bylo na waszych obozach a to jest podstawowa bron kobudo, w Kyokushin zreszta tez to byly bo-kata. Zreszta nie mam nic przeciw temu, tylko akurat w wydaniu Kan nazbieralo sie tego wszystkiego duzo. sam pisales ze jakos to dopieto - probowano. Mysle ze byl to wlasnie typowo japonski chaos: wrzucic wszystko do jednego wora a potem sie zobaczy. Mysle ze dzieki pracy takich ludzi jak Jeremicz shihan nie utkneliscie w tym chaosie. Ale nie zazdroszcze mu tego bolu glowy jaki z pewnoscia go to kosztowalo... :wink:
Sam wiem jak trudno jest metodycznie-sensownie spiac takie elementy jak kata+uderzenia na glowe+ klasyczny kihon+ rzuty + parter + elementy kobudo+chigong (i-ken) Na szczescie u nas pomyslano wczesniej zanim wszystko zostalo wtloczone w jeden program i mozna to sensownie ogarnac nie kopiujac slepo kickboxingu albo ju-jutsu.
Podejrzewam ze Japonczycy tego trudu sobie nie zadali i wszystko spadlo na przedstawicieli krajowych... Popraw mnie jesli sie myle.
A teraz w Shin wiekszosc tej pracy nie jest potrzebna bo Shin rozwija sie raczej w innym kierunku (z tego co widze)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Przyznaję, że nie zaskoczyłem z tym "bo" ...

Janie pokazanie jednego czy dwóch kata z kijem to jedynie smyrnięcie tematu i nie nazywałbym tego jeszcze kobudo, ponieważ jak sam zapewne wiesz kobudo to nie tylko patyk ale jeszcze mnóstwo innych gażetów chłopsko-rycerskiego bractwa para-ryceskiego rodem z Japonii. Raz na obozie było oshiro-no-kon i sushi-no-kon, czy gdzieś w klubach jest to gdzieś praktykowane? Wątpię. Dlatego powiem jeszcze raz, KOBUDO NIEZAUWAŻYŁEM.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

A teraz w Shin wiekszosc tej pracy nie jest potrzebna bo Shin rozwija sie raczej w innym kierunku (z tego co widze)

Widzisz Jan ja na razie czekam na wiadomości o tych kierunkach, bo jak już wielokrotnie pisałem to co technicznie było prezentowane w PFKK miało sens i nie ograniczało się tylko do powtarzania, często bzdurnych aksjomatów. Teraz stanąłem po stronie Shihan Jeremicza nie dlatego że przechodzi do Shinkyokushin ale ze względu na jego jakość merytoryczną i techniczną. Z mojego punktu widzenia stanowi on na teraz gwarancję ciągłości przekazu.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Rozumiem. Tak tez mysle ze shihan Jeremicz spial to wszystko calkiem sensownie, domyslam sie tez ze w Shin macie spora swobode dzialania. Organizacyjnie stanowicie odrebne cialo (dzieki BC) i co za tym idzie nie wiele sie zmienia, mimo wszystko pojawia sie problem tozsamosci. Typu: co cwiczysz? Shin, ja tez, ale ja u Jeremicza. itd.
Poza tym albo dopasowanie sie do ogolu albo wyobcowanie. Nie chce tu snuc scenariuszy to nie moja sprawa, nikomu nie zycze tez zle ani nie ciesza mnie czyjes klopoty... forum jest zeby dyskutowac.
Kolejnym problemem jest ekspansja. Obecni BC w Shin nie sa ograniczeni do okreslonego terytorium (?) jesli tak, kolejne problemy, (napiecia) czekaja w kolejce. Bo jesli jestem w Shin ale nie u Jeremicza to kto mi zabroni otworzyc klub w Radomiu, u Ciebie pod nosem... Potrzeba bardzo duzo dobrej woli zeby w tym chaosie zachowac jakas harmonie. Tak to juz jest ze zle rozwiazania systemowe powoduja tarcia, niesnaski itd. Zycze wam unikniecia tego wszystkiego.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

Rozumiem. Tak tez mysle ze shihan Jeremicz spial to wszystko calkiem sensownie, domyslam sie tez ze w Shin macie spora swobode dzialania. Organizacyjnie stanowicie odrebne cialo (dzieki BC) i co za tym idzie nie wiele sie zmienia, mimo wszystko pojawia sie problem tozsamosci. Typu: co cwiczysz? Shin, ja tez, ale ja u Jeremicza. itd.
Poza tym albo dopasowanie sie do ogolu albo wyobcowanie. Nie chce tu snuc scenariuszy to nie moja sprawa, nikomu nie zycze tez zle ani nie ciesza mnie czyjes klopoty... forum jest zeby dyskutowac.
Kolejnym problemem jest ekspansja. Obecni BC w Shin nie sa ograniczeni do okreslonego terytorium (?) jesli tak, kolejne problemy, (napiecia) czekaja w kolejce. Bo jesli jestem w Shin ale nie u Jeremicza to kto mi zabroni otworzyc klub w Radomiu, u Ciebie pod nosem... Potrzeba bardzo duzo dobrej woli zeby w tym chaosie zachowac jakas harmonie. Tak to juz jest ze zle rozwiazania systemowe powoduja tarcia, niesnaski itd. Zycze wam unikniecia tego wszystkiego.


to jest organizacyjna schizofrenia. undeniable.
Japonczycy konfekcjonuja w innych krajach "niezaleznosc" szogunow, ktorzy tak na prawde sa ich wasalami. A wasalom to pasuje byc szogunem na swoim obsikanym terytorium, ktore moze byc wlasciwie bez wstepnych ostrzezen "najechane" przez innego szoguna. oczywiscie mozna robic rozne ukladziki i kompromisy, ale cena jest zawsze jednosc i stabilna sila calej organizacji. a tej jako takiej nie ma, jest schizofrenia.
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
na szczęscie polityka to jedno, a trening to drugie.
Mi akurat pasuje, że Shihan Jeremicz spiął to wszystko do kupy. I szczerze powiedziawszy z takim podejściem do karate, jakie ma Jeremicz chyba dla większości z nas nie jest ważne, gdzie pójdzie, bo i tak będziemy ćwiczyć "pod nim". Tak sobie czasami myślę, że w pewnym momencie stał się bardziej japonski od samych japonczyków... Może to wynika z jego zamiłowania do Japonii, do czasu, jaki tam przebywał...Nie wiem.
Raz była sytuacja na jednym z obozów, gdzie japończycy z jakiegoś powodu nie dojechali. Pamiętam, jak zrzedła mi wtedy mina - po jakiego jechałem tyle km z Radomia do Tucholi...Widziałem, że inni też nie byli zadowolenia. Ludzi było sporo, więc Shihan Jeremicz poprowadził cały obóz. Jak dla mnie był to jeden z najlepiej poprowadzonych obozów, na jakich byłem włączając w to obozy innych, czy też "poprzednich" organizacji.
Jakość broni się sama. Osobowość tą jakość jeszcze podsyca. A jeżeli człowiek jest jeszcze bezkonfliktowy - po co zmieniać "prowadzącego"?

na pewnym etapie - tak mniemam - polityka jest nieunikniona. Ja mimo wszystko staram się trzymać od niej z daleka, dopóki organizacja w której jestem zapewnia mi solidny poziom szkolenia, a osoba która przewodzi tej organizacji ma wiedzę, którą umie przekazać.

Ponieważ zależy mi tylko i wyłącznie na treningu wierzę, że decyzja, jaką podjął Shihan Jeremicz jest odpowiednia, bo to karate, jakie pokazuje Shihan mi pasuje. Jeżeli zaś poziom, jaki sam ustawił wobec siebie i nas zacznie w moim mniemaniu opadać, to odejdę i poszukam innego "Shoguna" ;) , przy którym będę się rozwijał.

PS. Może wygląda ten post jak jakaś reklama Shihana, ale czytając ten wątek chyba zbyt wiele razy wysnute zostały kosmiczne teorie, a ludzie się tu wypowiadający, posiadający dar krasomówstwa i co by nie mowić elokwencję sprawiają wrażenie wiedzących więcej, niż sam Jeremicz, który tą decyzję podjął.

OSU!
  • 0

budo_walker
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
OSU!!!
Witam po dłuższej przerwie.
Musimy jeszcze trochę poczekać na fakty....- myślę,że gdzieś do września.
Nic na razie w Kan się nie zmieniło oprócz wyjścia z International.
W grudniu ME U-22 i kadetów zobaczymy jak do tego momentu sprawy się ułożą. 8)
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
a nie mówiłem już w luty ,że będzie shin 8) mam dobre źródło z w-wy
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024