Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rezygnacja z członkostwa w k-kan international


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
367 odpowiedzi w tym temacie

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
W dniu wczorajszym na oficjalnej stroni PFKK ukazała się informacja o rezygnacji z członkostwa w organizazji kancho Royamy.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
No i właśnie to miałem na myśli w tym miejscu

Skoro nie ja wywołałem temat wprost to mogę przynajmniej zapytać wprost a może nawet lekko sprowokować - I CO DALEJ? a w zasadzie z kim dalej?

Może tak jak nieraz pisze "wyborowa" czas odciąć się od Japończyków ... może David Cook ... w końcu on chce coś zrobić nowego w Polsce.
Pamiętacie zaproszenie od Tedo?
Łyknąć na raz całą organizację z takimi strukturami i takimi ludźmi ... łakomy kąsek ...
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
I co teraz? :-)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
I żeby nie było ... pytam jako ja - PRYWATNIE ! - a nie jako ktoś tam związany z PFKK.
Chociaż rzeczywiście jestem żywo zainteresowany rozwiązaniem...
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Rozwiazaniem sa male niezalzne kluby wspolpracujace ze soba. Zawody wszechstylowe z jasnymi zasadami. Duze organiacje to sa firmy do robienia kasy.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

Rozwiazaniem sa male niezalzne kluby wspolpracujace ze soba. Zawody wszechstylowe z jasnymi zasadami. Duże organiacje to sa firmy do robienia kasy.

niezależne kluby to partyzantka , małe niezależne kluby będą robić też kasę oferując niewiadomą wiedzę ..... :wink: cóż złego w tym że organizacja zarabia pieniądze :wink: :?: oczywiście tak żeby nie zajechać klubów składkami ..... ja tam wole dać zarobić swojej organizacji niż polskiemu urzędowi skarbowemu :wink: zresztą nie identyfikuje się specjalnie z Polską ten kraj i władze jego nic dla mnie nie zrobiły ......jak dla mnie nie będzie problemu noszenie gapy niemieckiej na kimonie.... rozwiązaniem jest organizacja czy to mała czy to duża .....która daje wiedzę oraz ma mocnego lidera.... Zapas te składki członkowskie czy opłaty organizacyjne to są groszowe sprawy....ja mam przyjemność jak organizacjia którą szanuje .... dobrze się jej powodzi.....dysonans mam jak klub musi płacić za wynajęcie sali państwowej szkole.....a prezydent miasta kupuje stadion żużlowy z naszych podatków jednemu z najbogatszych Polaków......wtedy nie mam wątpliwości że chciałbym zostać obywatelem Niemiec . Jest też drugie wyjście :lol: dołączyć też do polskiej klasy urzędniczo - politycznej i być cynikiem i udawać że wszystko jest okey :-) , nie mam żadnych wątpliwości że przy pierwszej próbie przeciwstawieniu się polskiej ośmiornicy urzędniczo-politycznej machinie by mnie chciano wykastrować z zapędów reformatorskich :wink: mnie ten kraj nieodpowiada ....ja już zdecydowałem dryfuje w kierunku Niemiec :-)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Obecnie niema problemu z dostepem do wiedzy placisz mistrzowi I masz seminaria itd. Coz co do polski masz racje ja mieszkam w uk nie mam problemu z fiskusem . Prowadze klubgdzie nie pobieram oplat, bo stac mnie na wynajem sali I sprzet. Zeby nie bylo tez jestem w organizacji tez niemieckiej ,podoba mi sie przejzystosc finansowa dokladnie wiem za co place I gdzie ta kasa idzie.jednak dalej widze przyszlosc w malych klubach
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Witam serdecznie, zostałem wywołany do tablicy(może nie oficjalnie). Tak D.Cook chce stworzyć w Polsce organizację, która daje możliwości i nie ogranicza żadnego zawodnika ani klubu. Wiem pewnie znajdą się tacy, co napiszą, że na początku wszędzie tak jest. Otóż to co wyróżnia TSG to fakt, że Soke stawia na rozwój organizacji, posiada własne przemyślane metody treningowe, które moim skromnym zdaniem są bardzo wyraziste i dają efekty. W TSG Kyokushin walka nie ogranicza się do knocdown, tam walczy się w pełnym kontakcie z uderzeniami na głowę. Soke wprowadził tą formę, aby zawodnicy się rozwijali i jest to w wymaganiach. To co interesuje chyba większość to sprawy związane z opłatami, które w wypadku organizacji TSG nie są duże. Opłata członkowska w TSG jest jednorazowa(płacona tylko jeden raz w życiu)inaczej ma się sprawa z instruktorami, którzy posiadają własne kluby. Jenak tutaj także nie jest to duża kwota w porównaniu z innymi organizacjami na naszym krajowym rynku. Soke nie lubi "danomanii", jednak nie ma problemu z uznaniem stopnia z Kyokushin. W Rosji TSG rozwija się bardzo sprawnie, Soke ma nadzieję, ze taka sama sytuacja będzie miała miejsce w Polsce, jednak nic na siłę. D. Cook oferuje ogrom wiedzy poparty latami doświadczenia, a nie stopnie mistrzowskie. Taka sytuacja może odstraszać zainteresowane osoby. Dylemat chyba większości osób które chcą (lub o tym myślą) zmienić organizację to to czy będą dobrze postrzegani w środowisku sztuk walki. W niektórych wypadkach, czy będzie się to dobrze "sprzedawało"(taka jest prawda). Niektórzy boją się odłączyć, odejść od cycka. Oczywiście są też tacy co nie zmienią systemu bo ten który trenują im odpowiada. Soke uważa, że każdy ma własną drogę i każdy sam musi się przekonać co jest dla niego odpowiednie. Szanuje wszystkich, którzy trenują sztuki i sport walki, on potrafi wskazać kierunek do rozwoju każdego zawodnika. Nikt nie myśli o przejęciu kk bo jest to nierealne jednak kilka osób pewnie by się odnalazło w TSG. Nie ukrywam, że chcę rozwoju TSG w Polsce i nie dlatego, że chcę być najważniejszy i najlepszy tylko dlatego, że chcę się rozwijać i że bardzo mi leży ten system, czuję go. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest wielu instruktorów posiadających większy staż i doświadczenie niż ja i dlatego nigdy nie będę naj. TSG to nowy wymiar organizacji, która nie zamyka się na współpracę! Jak będą jakieś pytania to zapraszam na priva. Pozdrawiam Emil
P.s.
Myślę, że małe kluby mają szansę przetrwania, wcale nie potrzebują ogromnej organizacji, wystarczy, że instruktor posiada odpowiednią wiedzę, ma poukładane w głowie, że potrafi załatwić wszystkie z tym związane sprawy. Duży czy mały na to nie ma reguły, duże kluby mają tylko taką przewagę, ze mogą otrzymać większą dotację. Osobiście uważam to za absurd i moim zdaniem kluby nie powinny być dotowane w ten sposób. Powinny jedynie pisać programy i starać się o dotacje na konkretne cele, zawody wyjazdy itp. Na poszczególne te sprawy. Dlaczego tak uważam kiedyś wyjaśnię.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
no to mamy sensacje :!: znając życie Jeremicz ma wielu przyjaciół w Japonii w róznych organizacjach IKO i jak ktoś już to napisał jego organizacja jest łakomym kąskiem , 70 ośrodków, pełna strukura, samowystaczalnie w zawodach różnych poziomów, osoba Jeremicza , który mieszkał długo w Japonii i trenował mówi sama za siebie, otwartośc na K1 i współpraca z Rogala i Palczem ciekawie się zapowiada. :)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
na stronce kyoushin kan jest info o rezygnacji z funkcji przedstawiciela a nie wycofanie calej PFKK moze zawczesnie na rozmyslanie kto przejmie organizacje moze kyokushin kan bedzie miec nowego szefs.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
zapas ma rację myślę że decyzja była poprzedzona przemyśleniami i wszystko zostało dobrze zaplanowane. Tak więc kan chyba nie musi się martwić, a właściwie jego członkowie
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

na stronce kyoushin kan jest info o rezygnacji z funkcji przedstawiciela a nie wycofanie calej PFKK moze zawczesnie na rozmyslanie kto przejmie organizacje moze kyokushin kan bedzie miec nowego szefs.

To na pewno, tylko że razem z Jeremiczem może odejść mnóstwo klubów. Podejrzewam, że zdecydowana większość.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

na stronce kyoushin kan jest info o rezygnacji z funkcji przedstawiciela a nie wycofanie calej PFKK moze zawczesnie na rozmyslanie kto przejmie organizacje moze kyokushin kan bedzie miec nowego szefs.

To na pewno, tylko że razem z Jeremiczem może odejść mnóstwo klubów. Podejrzewam, że zdecydowana większość.


mysle, ze paradoksalnie przyczyn rezygnacji shihan Jeremicza nalezy szukac w Polsce, w jego organizacji. wsrod ludzi, ktorzy sa lub byli z nim zwiazani.
Mysle ze to wszystko jest efekt tego, ze pozbieral ludzi z innych organizacji - Oyama, IFK Kyokushin, Drewniak karate itd i zrobil sie smietnik.
Proste pytanie - czemu nie ma w Kan Bierowca?
Jeremicz nie zrezygnowal po to zeby kots go na tym stanowisku zastapil, a przeciez tak sie stanie.
Kto zostal szefem -delegatem organizacji Matsui po tym jak Drewniak zrezygnowal=Mastui go wyrzucil?
Wszystkie japonskie organizacje kyokushin to jest burdel bez zasad.
Czekalem na ta wiadomosc od polskiego Kan, zeby moc to w koncu napisac. Amen.
I jeszcze raz prosze- MOKUSO YAME.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
dziś wykonam kilka telefonów do kolegów z byłego KAN i będe znał szczegóły. Ostatnio mówili ,że jakiś gankster z Krakowa i Inowrocławia chce przejąc organizację szkalując ich we władzach ale pomału zobaczym co powiedzą.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

czemu nie ma w Kan Bierowca?


No właśnie czemu?
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

czemu nie ma w Kan Bierowca?


No właśnie czemu?

a czemu nie ma go już w Oyama i IKO3 ? oraz Budokai ? bo tam był też w organizacji :)
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Nie wiem dlatego pytam.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
nikt nie chce rozmawiać wszyscy , których znam nabrali wody w ustach , tylko powtarzaja osoby powiązane z mafią przejęły kan. Zobaczymy kto się ujawni jako nowy lider i wszystko będzie jasne :(
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
:lol:
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
hmmm, zastanawiałem się czy to napisać, myślę, że warto:

Dostałem maila od osoby z kan (pan ten nie pisał w sprawie przystąpienia do TSG, żeby nie było).
(Pierwszy oczywiście był mój mail dotyczący współpracy z organizacją kan i poszczególnymi jego członkami. Grzeczny list z mojej strony bez żadnych nacisków)

e-mail od w/w jak dla mnie tragiczny, tym bardziej, że mistrz ten podpisuje się nazwiskiem osoby wysoko postawionej w kan (sprawdziłem mail się zgadza) i wyraża opinię wszystkich z kan. Zastanawia mnie czy wszyscy mu na to pozwolili.

Moje osobiste odczucia, po przetrawieniu tych kilku zdań jakie ten jegomość sklecił jest następujące:
gość jest tragiczny, brak podstawowych zasad wychowania, postawa roszczeniowa tylko nie wiem dlaczego i w jakim celu:).
Nie chcę nikogo obrażać (chodzi mi o członków kan, nie miejcie mi tego za złe) jednak jeżeli ktoś taki reprezentuje interesy organizacji i wypowiada się za wszystkich jej członków to Panowie nie dziwię się Shihanowi.

Pozdrawiam Emil

P.s. Nie chcę żeby ktoś odebrał ten post jako próbę ataku lub coś w tym rodzaju, przepraszam jeżeli kogoś uraziłem(poza gościem o którym piszę, bo jego szanować nie mam zamiaru)
I jeszcze jedno tek mistrz nie zwymyślał mi za wysłanie do niego maila(nie dlatego napisałem w/w post)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024