Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rezygnacja z członkostwa w k-kan international


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
367 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Rosjanie, gdyby byli tacy super to by w MMA brylowali, a tak nie jest.

A co do treningu 2x w tygodniu, to jest własnie trening rekreacyjny. Nastawiony na spokojne podnoszenie własnych umiejętności i możliwości samoobrony. Sportowej formy co oczywiste on nie przyniesie. W domu sami mogą ćwiczyć młodzi, nastolatkowie, dorosła osoba ma ważniejsze priorytety zazwyczaj.

Jak miałem te 18 lat to bywało tak, że ćwiczyłem codziennie, po 2h. Szedłem nie raz na trening wszystkich grup, od początkującej do zaawansowanej.
Dziś to nierealne
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
I ja przeżyłem okres, w którym trenowałem 5x w tygodniu, po 2, 3h... + sobotnie biegactwo i kąpiele w przerębli (zimą). Bity rok czasu. Można. Niemniej priorytety się zmieniają - za nastolatka inaczej, dziś jeszcze inaczej... Myślę, że dziś, robimy to rozsądniej (pomijając życiowe możliwości) ;)
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
P.S. - a właściwie nie pomijając, a biorąc pod uwagę (życiowe możliwości)
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Kto w miarę ogarnia facebooka już prawdopodobnie wie wszystko, łącznie z komentarzami samego shihana.
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Ja nie ogarniam i nie mam zamiaru - jakiś link?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

Kto w miarę ogarnia facebooka już prawdopodobnie wie wszystko, łącznie z komentarzami samego shihana.


co do facebooka



facebook is internet dating for nerds...
  • 0

budo_monk24
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

Kto w miarę ogarnia facebooka już prawdopodobnie wie wszystko, łącznie z komentarzami samego shihana.

hmm, a jakiego shihana masz na mysli ? tego z Krakowa ? bo kan ma nowego Branch Chief'a
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
daj linka, bo ja tam nie wiem gdzie szukać :)
  • 0

budo_nasciturus
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_monk24
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Poniżanie, obrażanie, szantażowanie ....i Kobudo ? czy to jest wizja Kan ? :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
rozumiem faceta, też nie trawię kobudo
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

I ja przeżyłem okres, w którym trenowałem 5x w tygodniu, po 2, 3h... + sobotnie biegactwo i kąpiele w przerębli (zimą). Bity rok czasu. Można. Niemniej priorytety się zmieniają - za nastolatka inaczej, dziś jeszcze inaczej... Myślę, że dziś, robimy to rozsądniej (pomijając życiowe możliwości) ;)

dzisiaj w całym karate kontaktowym widzę dużo hobbystów dwa treningi w tygodniu , często tylko jeden :wink: ....ci co chcą mocno potrenować zreguły wybierają MMA ....wystarczy też popatrzeć na strony japońskich Branch Chief ....już zaraz po wejściu widać że głównie trenują grupy dziecięce :wink: Wygląda na to że całe karate kontaktowe wytraciło znacznie grupy młodzierzy starszej i seniorów . Również w Japoni.....sam trening w klubach jest też bardziej lajtowy z tym co było kiedyś .....często te osoby dorosłe co trafiają do karate kontaktowego .....nie nadają się do treningów MMA , Muaythai .....
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Zgodzę się - jak najbardziej.
W '89r. kiedy przyszedłem na pierwszy trening Kyokushinkai, przed salą, przywitało mnie ok 300-ta osób, w wieku oscylującym pomiędzy końcem podstawówki, a wczesnymi studiami - wszyscy z pierwszego naboru :wink:
Dziś (myślę, iz tyczy się to większości klubów, sekcji) bazujemy na dzieciakach...
  • 0

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

I ja przeżyłem okres, w którym trenowałem 5x w tygodniu, po 2, 3h... + sobotnie biegactwo i kąpiele w przerębli (zimą). Bity rok czasu. Można. Niemniej priorytety się zmieniają - za nastolatka inaczej, dziś jeszcze inaczej... Myślę, że dziś, robimy to rozsądniej (pomijając życiowe możliwości) ;)

dzisiaj w całym karate kontaktowym widzę dużo hobbystów dwa treningi w tygodniu , często tylko jeden :wink: ....ci co chcą mocno potrenować zreguły wybierają MMA ....wystarczy też popatrzeć na strony japońskich Branch Chief ....już zaraz po wejściu widać że głównie trenują grupy dziecięce :wink: Wygląda na to że całe karate kontaktowe wytraciło znacznie grupy młodzierzy starszej i seniorów . Również w Japoni.....sam trening w klubach jest też bardziej lajtowy z tym co było kiedyś .....często te osoby dorosłe co trafiają do karate kontaktowego .....nie nadają się do treningów MMA , Muaythai .....


Moglbys bardziej przyblizyc nam wszystkim kryteria "nadawania" sie do MMA i Muaytai, a tak na prawde to po prostu miedy wierszami stwierdziles ze, na treningi karate kontaktowego przychodza same odpady ktore nigdzie indziej by sobie nie poradzily, czyli innymi slowy karate kontaktowe to kicha.
Jeszcze nie slyszalym aby kiedykolwiek instruktor jakiegokolwiek sporu walki powiedzial potencjalnemu cwiczacemu - ty sie nie nadajesz bo: ...........
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
niestety Sake , karate kontaktowe zmierza w Polsce w kierunku coraz mniejszego kontaktu .....te osoby które idą do klubów karate kontaktowego w większości przypadków mają sprawność ogólną tak w kiepskim stanie że nie dały by rady znieść obciąże treningu MMA , Muaythai czy nawet Brazylijskiego Jiu-Jitsu.....z tego grona są też tacy któży próbowali treningu MMA , Muaythai .....odpuścili ten temat , powodów jest kilka...np. za duże obciążenie sparingami :wink: nikt ich tam nierozpieszcza ....są kluby MMA , BJJ gdzie tempo treningu jest bardzo wysokie ....jak ktoś nie jest dość mocny fizycznie i psychicznie to pęka i już na początku odchodzi....na dzień dzisiejszy w sekcjach Kyokushin , Oyama Karate itp. trening jest lżejszy niż w klubach MMA , BJJ , Muaythai w których trenują kibice , pakierzy ....do tego dochodzi reklama .....MMA , K1 są pokazywane w telewizji , karate kontaktowe nie jest pokazywane....może się ta tendencja kiedyś zmieni .....narazie idzie w tym kierunku kluby karate będą oparte na sekcjach dziecięcych....acha co do ostatniego spostrzeżenia ....w naborach do grup Zapasów robi się selekcję przyjmowane są osoby maksymalnie w wieku do końca gimnazjum ....do tego dochodzi egzamin sprawnościowy średnio 50 procent osób odpada....
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Przeszło 20-cia lat temu, nikt w Polsce nie słyszał o czymś takim, jak MMA, czy BJJ...
W gronie osób zaczynających ze mną przygodę z Karate, byli ludzie mega sprawni... Czy muszę wspominać, jak szybko się wykruszali..? Ile z tej 300-tki pozostało do dziś?
Ale była sprzyjająca koniunktura - następny nabór - i znów pełne sale.
Ale czasy się zmieniły - ludzie zapragnęli czego innego - i to jest powodem tego, ze opieramy się dziś na dzieciach. I to, ze garną się dzieciaki (czyt. rodzice chcą), wymusza na Nas niejako, zmianę metodyki, czasem równiez "zmiękczenie"...
Błędne jest natomiast załozenie, ze "dorosłe" grupy zawodnicze w klubach karate kontaktowego nie dostają w dupę :wink:
Kiedyś, było ze 3, 4 sekcje sportów walki w moim mieście. A Dziś?
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
oczywista sprawa że zawodnicze grupy dostają wycisk ....tylko że są nieliczne i oparte często na weteranach pod czterdziestke ......młodych , sprawnych , twardych , silnych psychicznie mających predyspozycje do grup zawodniczych karate kontaktowego jest mało ....osoby młode mający predyspozycje do ostrej napierdalanki wybierają głównie MMA , BJJ , Muaythai , Kickboxing ...
  • 0

budo_nasciturus
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Pytacie się, czemu następuje odpływ ludzi od sekcji karate kontaktowego? Widzę to w ten sposób:
1. Większy wybór różnego rodzaju sekcji sportów/sztuk walki. Kiedyś nie było tego aż tyle. Poza tym nawet sekcje kick-bokserskie były bardziej light-contactowe. Nie było wiele sekcji kickbokserskich, w których trenowano z low-kickiem oraz kolanem. Zatem ludzie, którym odpowiada twarda, fizyczna rywalizacja częściej wybierali wtedy karate kyokushin.
2. Reguły sportowe. A konkretnie brak uderzeń rękoma na twarz. Do tego dochodzi kata, raczej w ogóle nie znajdujące zrozumienia wśród młodych ludzi (u mnie zresztą w dużej części też nie).
3. Sporty takie jak MMA/K1 mają lepszy PR niż karate kontaktowe. Częściej pokazywane są zawody w tych formułach. Tym samym młodzi ludzie którzy chcieliby się sprawdzać w twardych, kontaktowych sportach raczej będą trenować pod te sporty niż mało im znane karate kontaktowe, które ponadto nie obejmuje np. uderzeń rękoma na twarz.
4. Generalna kondycja fizyczna młodzieży, która dużą część swojego czasu woli spędzić grając na PS3, Xboxie czy też flirtując w internecie, niż iść gdzieś i trenować.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international

Błędne jest natomiast załozenie, ze "dorosłe" grupy zawodnicze w klubach karate kontaktowego nie dostają w dupę :wink:

byłem na obozie Brazilian Jiu-Jitsu / MMA Berserkers Team w Starym Kaleńsku .....wiele czarnych pasów które były na obozie IKO 1 w Krakowie nie wytrzymało by obciążeń treningowych tego obozu ....po dwóch dniach pojechali by do domu ....
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezygnacja z członkostwa w k-kan international
Piszesz w domyśle - "nie daliby, pojechaliby" - czyli nie widziałeś, jedynie przypuszczasz :wink:
Między innymi przez kata, Karate może być (jest) trudną sztuką dla wielu - bo nie każdemu się chce. A żeby zobaczyć sens ćwiczenia kata, trzeba trochę chlebka zjeść z tego pieca.
Pominę fakt, że karatece, na "starość", przynajmniej "to" (czyt. kata) pozostanie - inni będą jedynie przewijać w kółko swoje walki, nagrane przez kolegów, mówiąc - jak to kiedyś się nie lałem 8) . Ale to dobrze - trzeba coś w życiu mieć swojego. Uprzedzam, nie piętnuję nikogo, ani niczego - wyrażam jedynie swoje zdanie, poparte jakimś tam doświadczeniem - a mówi mi ono, że lać się trzeba, owszem - tyle że z wiekiem, nie goimy się jak dawniej ;)
Ubolewam również nad tym, że w "moim" systemie, niestety, nie ma kategorii Masters, Old Boy - jak zwał, tak zwał, w kumite :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024