Skocz do zawartości


Zdjęcie

obrotowki na ulicy..wasze zdanie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?
aa i czemu mimo tematu mowiacego o wszytskich technikach wykonywanych po obrocie wszyscy si euczepili tej bandae dollyo ja np uwazam ze tora dwit jest jedna szybszych bezpiecznych i skutecznych technik po obrocie i mozna ja spokojnie wykonywac na ulicy nawet w ubraniu nie pozwalajacym na wykonanie bandae dollyo badz tez innych ...
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?
niema takiej techniki jak tora dwit tylko dwit albo thora yop ...fakt sa bezpiczniejsze
  • 0

budo_kingpinxx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kątowni

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?
twimio tora yop chagi

wchodzi jak w maslo w pedzacego przeciwnika

wyprobowane wielokrotnie na sporo wiekszych palantach

95% skutecznosci
  • 0

budo_kingpinxx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kątowni

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?
twimio tora yop chagi

wchodzi jak w maslo w pedzacego przeciwnika

wyprobowane wielokrotnie na sporo wiekszych palantach

95% skutecznosci
  • 0

budo_naina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dna piekła
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?


Polski związek nie jest na czasie


Bo takie techniki znają tylko koreańskie szwadrony śmierci. Pamiętaj, że istnieją takie techniki jak twimyo bandae 540. Gdyby owy mistrz ćwiczył to wybijając się z pięty... prawdopodobnie nie mielibyśmy już dzisiaj Korei...


Bandae 540 jest mi znane uważam za boskie aczkolwiek z wykonaniem bywa słabo(z obawy o stan uzębienia zaprzestałam praktyk). Co tam Korea przy takim siarczystym bandae'u cała Azja znalazłaby się pod wodą, jedynym ocalałym byłby kręcący Bandae'a na pięcie wielki master :twisted: :lol: :P
  • 0

budo_naina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dna piekła
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?

Taka myśl mnie naszła: ciekawe ile ci wszyscy mądrzy ludzie, zabarwieni nutą ironii, stoczyli walk na ulicy. A zwłaszcza ci płci żeńskiej. Pewnie mnóstwo, bo wiedzę mają na poziomie "expert".


Zdziwiłbyś sie co do doświadczeń w welce "osobników płci żeńskiej" bić się lubie i płeć nie ma najmniejszego znaczenia jeśli chodzi o doświadczenie. Bawią mnie wypowiedzi co poniektórych, zwłaszcza 14latków którzy mają wiedzę o walce czysto wirtualną co widać słychać i czuć.
  • 0

budo_yyy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?
Ale mi nie chodzi o doświadczenia w walce sportowej lecz na ulicy...
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?

niema takiej techniki jak tora dwit tylko dwit albo thora yop ...fakt sa bezpiczniejsze


a to dziwne w takim razie jak nazwalbys technike dwit chagi po obrocie ? bo wlasnie o nia mi chodzi jest szybsza i wygodniejszai bezpieczniejsz aniz tora yop..
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?
O ile mnie pamięc nie myli to dwit samo w sobie jest po obrocie(slizgu). A dwit kopane w tył bez obracania to po prostu ćwiczenie przed pełnym dwitem... Może jest ktoś zorientowany? Bo o tora dwit też nie słyszałem...
  • 0

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?
technika o ktorej wspominasz Of10 to po prostu dwit tak to sie nazywa nie ma czegos takiego jak thora dwit to sprzecznosc sama w sobie skad ty to wymysliles?
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?

technika o ktorej wspominasz Of10 to po prostu dwit tak to sie nazywa nie ma czegos takiego jak thora dwit to sprzecznosc sama w sobie skad ty to wymysliles?


czyli w tkd można kopnąć przeciwnika stojącego z tyłu tylko yop chagi?
szkoda :lol:
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?
a dawno temu jak trenowalem w GTF to tak sie ta technike nazywalo zreszta patzrac do encyklopedii to by sie zgadzalo dwit zdaje sie jest kopnieciem w tyl wiec wykonujac dwit z miejsca nie obracasz si enajpierw jak przy tora yop tylko kopiesz odrazu do tylu dlatego tore dwit jest calkiem logiczne ale jeszcze posprawdzam w encyklopedii noi moze ktos naprawde siedzacy w terminologii itd mogl sie wypowiedizec moze gizmo?
  • 0

budo_nexu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?
Dwit od Tora Yop różnią się ruchem bioder :wink:

a co do tego co pisał nechrist to zdecydowanie potwierdzam, jeśli bratem Tsunamiego jest A.B.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?

Dwit od Tora Yop różnią się ruchem bioder :wink:


i powierzchnią uderzeniową :lol:
  • 0

budo_nexu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?
ot co racja :P
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?
Szacowne grono poproszę o wskazanie w encyklopedii techniki tora yop chagi. Znaleźć nie mogłem, ale skoro podobno jest to może ktoś wie w którym miejscu.
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?
I tak to jest jak sztuka walki jest nadmiernie skodyfikowana. Wszyscy wiedzą, o co chodzi, ale kłócą się o nazwy. :wink:
A co do ostatniej poruszonej kwestii, to nie mam encyklopedii i jestem bardzo ciekawy, pod jaką nazwą występuje tam technika, co to wszyscy wiemy, która to jest. Skoro nie ma Tora Yop Chagi, to może będzie:
Tora Yopcha Jirugi?
Dollimyo Yop Chagi?
Dollimyo Yopcha Jirugi?

Kurde, gdybym znał Koreański, to bym pewnie jeszcze więcej możliwości powymyślał. I to takich poetyckich jakichś. :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_naina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dna piekła
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?

Ale mi nie chodzi o doświadczenia w walce sportowej lecz na ulicy...


Wiem co napisałeś. I naprawde zdziwiłbyś się ile razy niewinne dziewczątko musi dokopać dresom chcącym jej zwinąć torebkę :twisted: :D
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?
PA, żeby była jasność to jakbyś znał język koreański to też bys nie nawymyślał nazw, bo w TKD ITF nazwy wywodzą się z języka koreańskiego ale nie są z nim tożsame. I tak palkup taerigi może się w innych koreańskich sztukach nazywać palkumchi.

Jak wrócę z pracy to zerknę do encyklopedii na twoje propozycje, ale Tora Yopcha Jirugi też tam nie ma.

Nie wydaje mi się żeby TKD było nadmiernie skodyfikowane bo wystepują dość duże różnice pomiędzy poszczególnymi federacjami a przecież to wszystko TKD. Zresztą im mniej skodyfikowana SW tym trudniej wyuczyć prawidłowego ruchu charakterystycznego dla danej SW.
Może i się wydaje że ludzie kłócą się o nazwy, ale w głębszej warstwie jest znajomość (bądź nie) tego co ćwiczymy. Więc niby wszyscy wiedzą o co chodzi, ale jakieś niejasności są.
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrotowki na ulicy..wasze zdanie?

PA, żeby była jasność to jakbyś znał język koreański to też bys nie nawymyślał nazw, bo w TKD ITF nazwy wywodzą się z języka koreańskiego ale nie są z nim tożsame. I tak palkup taerigi może się w innych koreańskich sztukach nazywać palkumchi.

No i właśnie dlatego bym powymyślał. Bo w każdym języku można daną rzecz nazwać na różne sposoby. Można powiedzieć "cios łokciem" albo "uderzenie łokciem". A jeśli to jest yop palkup taerigi to jeszcze "wbicie łokcia" byłoby całkiem na miejscu.

A co do skodyfikowania, to miałem na myśli ITF, w którym kodyfikacja jest bardzo ścisła. Nie wiem jak to wygląda w innych federacjach.

Zresztą im mniej skodyfikowana SW tym trudniej wyuczyć prawidłowego ruchu charakterystycznego dla danej SW.

Może tak, jeśli chodzi o ruch jako pojęcie ogólne. Bo w rozbiciu na poszczególne techniki to cechą ITF-u jest, że jak już się ich wyuczysz, zawsze możesz nagle usłyszeć "od teraz robimy to inaczej". Może w ten sposób TKD dąży do doskonałości :wink: , ale nie przypomina to naturalnego rozwoju.
Chyba wychodzi jakiś offtop, więc się dalej nie rozpisuję.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024