Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
219 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka
Twoje moje to tylko pzyklad, bo nie znam Cie, (chyba:) ) i pojecia nie mam jakie robisz aikido (chyba: :) )
ale domyslam sie ze cwiczysz inaczej niz ja po tym co tutaj piszemy
i po opcjach ktore przyjmujemy jako droge aikido, dlatego antyreklamujemy sie wzajemnie
oczywiscie do jednego wora mozemy wejsc,, ani to dobrze ani zle, i tak aikido to aikido no nie :)
przynajmniej na ogolnej opini publicznej :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

skuteczność na ulicy
Moje Aikido na tym poziomie nigdy mnie nie zawiodło.


Ja to mógłbym napisać teraz książkę pod tytułem:
"Jak bez wysiłku rzucić palnie w jeden dzień, schudnąć 20 kg w pół roku, zacząć zarabiać 2x więcej, pracując 2x mniej
A tytuł byłby tylko zajawką do całej gali tematów takich jak:
- młoda piękna żona, jak sobie radzić z nadmiarem seksu?
- które kurorty na lato, a które na zimę
- apartament w centrum, czy dom pod warszawą


wszystko mi wychodzi, absolutnie wszystko - bez wiekszego wysiłku osiągam wszystkie rzeczy, które tylko sobie zamarze i jestem przekonany, że dzieje się tak dzięki zmianom, które spowodowało we mnie cwiczenie Aikido


Zestawilem tutaj kilka Twoich slow, ukladaja mi sie one w pewien obraz
czy jestes calkowicie pewien ze osiagnales to wszystko dzikei treningowi aikiod?
Cy moze jest inaczej, moze Ty poprostu jestes jednostko posiadajaca pewien poziom, dar, zlaezy jak chcesz to nazwac, ktora ma mozliwosc ksztaltowania siebie i swojej przestrzeni w sposob zgodny ze swoimi oczekiwaniami?
Tobie nie jest potrzebne do tego aikido, to poprostu jestes TY

...w ten sposób nigdy nie dojdę do tej cholernej duchowości

wlasnie, czy aby na pewno do niej chcesz dojsc? czy Twoja duchowosc poprostu nie ksztaltuje Twojego aikido
dlaczego jestes na aikido, dlaczego je wybrales?
dlatego ze daje sie ono ksztaltowac wg wlasnego widzimisie?
Sam pisales ze na aikido nie ma ludzi przypadkowych...
Pisze tutaj zdania ktore moze napisac gorlwy wyznawca Jezusa, Mahometa, Buddy
kazdy kto nie ma stycznosci z aikido i oddaje swoje zycie swojemu Bogu, pisze pozniej tak jak Ty, mam to wszystko, stalo sie to wszystko dzieki mojemu Bogu...

Jezyku, Twoja duchowosc jest taka jaka byla, Twoje zdolnosci tez, umiales to wszystko, dzieki temu Twoje aikido jest takie jakie jest i pasuje do Twojej duchowosci
Bedziesz je dostosowywal do siebie caly czas...

Jak myslisz?
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka
Jeżyk napisał jak myśli. Ty mu imputujesz swoje przemyślenia :wink: :)

Jeżyk, pisz, nie komentuj. Fajnie się czyta coś, świeżego, coś, co nie jest wiecznym stękaniem. Polakowi zawsze źle w dupie, a tu przynajmniej inaczej jakoś :)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

Jeżyk napisał jak myśli. Ty mu imputujesz swoje przemyślenia :wink: :)

Jeżyk, pisz, nie komentuj. Fajnie się czyta coś, świeżego, coś, co nie jest wiecznym stękaniem. Polakowi zawsze źle w dupie, a tu przynajmniej inaczej jakoś :)


Będę, będę - mam jeszcze sporo do powiedzenia, akurat biegam za jakimiś tematami i nie lubię wtedy pisać tak na siłe :D
W każdym razie miłe słowo zachęca, dziękuje ;)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka
Smilu, może masz rację, przemyśle to ale nie wiem czy jestem gotowy na aż taką wiwisekcje swojej osobowości i tak muszę się tu sporo otwierać co wcale nie jest takie łatwe ;)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka
nie musisz, chcesz, masz ku temu jakis powod...
ja to znam, tez tak mam, moze pozory sa inne, ale wbrew nim to co tu sie dzieje jest dla mnie istotne...
nie zawsze w odpowiedzi spotykam sie z tym co bym oczekiwal, ale to tez informacja...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

Jeżyk napisał jak myśli. Ty mu imputujesz swoje przemyślenia :wink: :)

nic jezykowi nie amputuje :)

zadaje tylko pytanie, na ktore odpowie sobie sam, bez wiwisekcji :)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

nie musisz, chcesz, masz ku temu jakis powod...

dzielić się dobrem ;)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka



jakiego aikido? Twojego? Mojego?

Pomyśl przyjacielu dobrze...Aikido to Aikido. Nie ma Twoje, Moje... ;)

Czy wielostronicowy temat gdzieś zaginął w Twojej świadomości?
Jak aikido jest jedno to poproszę o kryteria je jednoznacznie określające, musisz je znać skoro mówisz że jest aikido i jest jedno, zakładam że głupi nie jesteś i wiesz o czym mówisz...
Jak wytłumaczyć całkowitą odmienność stylów aikido?
Jak określić poziom zaawansowania w tym "jednym" aikido, bo poziom techniczny to jak wiemy widzimisie shihana danej szkoły.
Pamiętaj że jak cofniesz się semantycznie do poziomu abstrakcji pewnej idei, np "buty" to nic o butach nie powiesz, poza tym że "to coś co ludzie zwykli na nogach nosić ale nie zawsze".
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka
Tak jest!
Ninja, Smile zrobić mi tu szybciutko na jutro prezentacje w Pałerpoincie :D
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka
trzeba jeszcze umiec pałerpointa :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka
Nie ma sprawy, płacisz stówkę i będzie.
Ja zawsze niosę pomoc :)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka



jakiego aikido? Twojego? Mojego?

Pomyśl przyjacielu dobrze...Aikido to Aikido. Nie ma Twoje, Moje... ;)

Czy wielostronicowy temat gdzieś zaginął w Twojej świadomości?
Jak aikido jest jedno to poproszę o kryteria je jednoznacznie określające, musisz je znać skoro mówisz że jest aikido i jest jedno, zakładam że głupi nie jesteś i wiesz o czym mówisz...
Jak wytłumaczyć całkowitą odmienność stylów aikido?
Jak określić poziom zaawansowania w tym "jednym" aikido, bo poziom techniczny to jak wiemy widzimisie shihana danej szkoły.
Pamiętaj że jak cofniesz się semantycznie do poziomu abstrakcji pewnej idei, np "buty" to nic o butach nie powiesz, poza tym że "to coś co ludzie zwykli na nogach nosić ale nie zawsze".

Chyba nie skumales kontekstu w jakim wypowiedziałem że - AIkido to Aikido, Nie ma moje i twoje...

Chodzilo mi o to że antyreklama dotyczyła aikido. Ktoś wpada na Vortal czyta posty, czy tez ow wywiad, ktory przytoczylem i wyrabia sobie zdanie nt. Aikido. A nikt na czole nie ma napisane czy trenuje Nishio, Kobayashi czy Aikikai... Stąd Aikido to Aikido. Nieważne czyje. Taki był Moj zamysł. ;) A o reszcie nie bede dyskutował bo...najzwyczajniej mi sie nie chce :) Ale wiem co masz na mysli... 8)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka
Czyli "boimy" się co ludzie pomyślą?
nosz motyla noga, caly czas o to walcze, przecież ta antyreklama to mój, oprócz zabawy stawiania patyków mrówom, jeden z głównych celów.
ogólnie to wszyscy jestesmy aikidoki.
Szczególnie to mamy ze sobą wspólnego wielkie nic.
Ja chcę tylko by w trakcie jesgo poznawania było powiedziane że nigdy nie nauczysz iś tego, co pokazujemy na treningu, bo to nie mozliwe.
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

... że nigdy nie nauczysz iś tego, co pokazujemy na treningu, bo to nie mozliwe.

8O Pokazujemy niemożliwe? Kto? Nazwiska, daty, itp. Tylko nie pisz, że 31 lutego 2008 :)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka
Hasło "medytacja w ruchu" - ten termin budził we mnie zawsze skojarzenie paru tancujących w kółko kolesi z rozanielonymi minami, takich wariatów trochę :D

Sam termin medytacja ma generalnie dwa znaczenia: 
- jedno, bardziej zachodnie zagłębianie się w myślach, rozmyślania
- drugie, bardziej wschodnie, to właściwie przeciwieństwo, w którym miedzy innymi chodzi o oczyszcznie się z nadmiaru myśli. W obu jednak wypadkach chodzi o metody mające na celu samodoskonalenie się...

Jeżeli zastanowimy się nad tym drugim wariantem to w Aikido możemy znaleźć sporo podobieństw...
Otóż ćwiczenie, które wymaga interakcji z drugim człowiekiem znacząco utrudnia myślenie o czymkolwiek innym. Trudno jest robić randori i myśleć w tym czasie o problemach pracy lub dnia codziennego, można biegać, pływać lub "wycisnąć" na siłowni i dalej być myślami blisko problemów, podczas Aikido - cieżko. 
Ważne jest przy tym, aby został wyeliminowany element rywalizacji, ponieważ wprowadza on element silnie emocjonalny, dlatego warunek "medytacji w ruchu" spełniać bedą te ćwiczenia, SW, czy działania, które będą tego pozbawione... To jest też najprawdopodobniej element, który decyduje o braku zawodów w tradycyjnym Aikido...

Cdn...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

Otóż ćwiczenie, które wymaga interakcji z drugim człowiekiem znacząco utrudnia myślenie o czymkolwiek innym. Trudno jest robić randori i myśleć w tym czasie o problemach pracy lub dnia codziennego, można biegać, pływać lub "wycisnąć" na siłowni i dalej być myślami blisko problemów, podczas Aikido - cieżko. 

Niepodobna się zgodzić.
Niejednokrotnie robiłem sobie "aikido" myśląc o 100 innych sprawach. jest to możliwe bo aikido nie angażuje, ma ową "harmonię" która pozwala na olewkę, bo uke zamiast przypierdolić podczas naszej nieuwagi sobie robi swoją część teatru (oczywiści lekko koloryzuje co by ideę oddać).
Spróbuj biec przełajowo po lesie i się zadumać. Albo skręcisz kostkę na jakimś korniaku albo inną gałąź na twarz przyjmiesz.
oczywiście w obu wypadkach można dokręcić śrubę i wyluzować. Przy luzie można sobie dumać o niebieskich migdałach. Ale jak jedziemy po bandzie to każda aktywność wymaga koncentracji i skupienia. Nawet owo wyciskanie na siłce.
I w tym zestawieniu aikido wypada bardzo blado, bo to aktywność nie wymuszająca tej koncentracji.
Mając na przeciw kogoś kto próbuje nam zrobić "krzywdę" i szuka sposobu, okienka, jesteśmy zmuszeni do skupienia.
Wychodzi na to że lepszym narzędziem medytacji jako oczyszczenia umysłu jest boks niż aikido.
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

... Niejednokrotnie robiłem sobie "aikido" myśląc o 100 innych sprawach. jest to możliwe bo aikido nie angażuje, ma ową "harmonię" która pozwala na olewkę, bo uke zamiast przypierdolić podczas naszej nieuwagi sobie robi swoją część teatru ......


:lol: to wiele wyjaśnia :idea:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

... Niejednokrotnie robiłem sobie "aikido" myśląc o 100 innych sprawach. jest to możliwe bo aikido nie angażuje, ma ową "harmonię" która pozwala na olewkę, bo uke zamiast przypierdolić podczas naszej nieuwagi sobie robi swoją część teatru ......


:lol: to wiele wyjaśnia :idea:

Co konkretnie wyjaśnia?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

Co konkretnie wyjaśnia?

To mianowicie, że skoro robiłeś aikido myśląc jednocześnie o 100 innych rzeczach ( w tym na pewno o dupie Maryni ) zamiast ćwiczyć na krawedzi życia i śmierci, nie miałeś szans na poznanie ostatecznej rzeczywistości...Czy jakoś tak... :roll: :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024