Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
219 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

... tak, tak kochani, dlatego tu jesteśmy :) ))


Tak, uwierzylismy w to i chcemy wierzyc mimo wszystko
tylko to jest dobrze, bo warto wierzyc w dobre rzeczy
tylko to nadal za malo...
mozna wierzyc wszedzie i zawsze, bez aikido
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

Nijak proszę cię.
Nijak też do tego przyłożyć jakiekolwiek inne ćwiczenia fizyczne, w tym wygibasy na macie pod nazwą aikido.
Dlatego nijak nie potraficie odpowiedzieć na moje pytania.


Jesteś tego pewien na 100% :?:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

I jak tu Akahige przyłozyc do wyzwolonej doskonałosci reakcje proste i nawyki ruchowe?

No ładnie, jeszcze ze trzy lata i zaczniesz odróżniać co jest co! :D Czego nie można powiedzieć o Gościu, chociaż w jego przypadku napracowałem się o wiele bardziej. :cry:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

Nijak proszę cię.
Nijak też do tego przyłożyć jakiekolwiek inne ćwiczenia fizyczne, w tym wygibasy na macie pod nazwą aikido.
Dlatego nijak nie potraficie odpowiedzieć na moje pytania.


Jesteś tego pewien na 100% :?:

Ile razy mam powtarzać, że nie da się dowieść nieistnienia. Udowodnij mi że nie istnieją Zielone Skrzaty, te od teorii obracania kanapek masłem do dołu.
Dowieść można istnienia, stąd moje pytania.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

I jak tu Akahige przyłozyc do wyzwolonej doskonałosci reakcje proste i nawyki ruchowe?

No ładnie, jeszcze ze trzy lata i zaczniesz odróżniać co jest co! :D Czego nie można powiedzieć o Gościu, chociaż w jego przypadku napracowałem się o wiele bardziej. :cry:

oooo, tego mi brakowalo w watku. zajrzyjcie tu, czarodzieje http://www.forum-kul...showtopic=96980
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka
...tak wiec możemy powiedzieć, że Aikido ćwiczą ludzie nie do końca przypadkowi i z oczekiwaniami daleko wykraczajacymi po za standardowe spranie po pysku ;)

Stanowi to zresztą jeden z wielu paradoksów tej sztuki walki "pokoju i miłości" - gdyż podstawowe techniki (nie licząc calego niskonczonego zbioru kokyu nage) są w swej pierwotnej istocie bardzo, bardzo...brutalne.
Technik tych jest coś około 15 na krzyż, praktycznie każda jest dźwignią i jeżeli by je z całego aikidockiego piękna i delikatnosci obrać to właściwie praktycznie każda bylaby co najmniej wykonywana na granicy kontuzji. 
Nie trudno przecież sobie wyobrazić jak wyglądał np pierwowzór irimi-nage ( dźwignia na kręgi szyjne ): byla to bezwzględna technika mająca na celu dorwanie głowy napastnika i skrecenie mu karku albo zaduszenie.
To zresztą nadawało im sens istnienia, bo jaki był np. pożytek na polu walki z ude-kime nage, które nie kończy się poważną kontuzją łokcia, a najlepiej jego złamaniem? Żaden! Wróg robi fikołka, wstaje i walczy z nami dalej.
I tak prawie z całym systemem:
juji garami - polamanie obu lokci
kote gaesh - wywichniecie  znadgarstka
shiho nage - bark i lokiec do wymian
Kaiten nage - rozbicie głowy o kolano, wyrwanie barku
Nawet techniki typu koshi nage są wykonywane bardzo często w oparciu o wszalakiego rodzaju dzwignie
itd, itp, etc. 

Reasumujac, nie można wiec powiedzieć, że w Aikido nie ma z czego czerpać inspiracji do mocnej i wręcz brutalnej walki...
...można za to powiedzieć, że zdecydowanemu gronu Aikidokow po prostu na tym nie zależy...
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka
Oprócz Mr Smila'a of course :D , :twisted:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka
:)
nie do konca :)
oczywiste jest ze cwiczenie SW w celach bokowych jest wlasciwie bezsensu
to zadna nowosc ani odkrycie
cwiczymy je zeby osiagnac jakis tam cel ktory sobie stawiamy i juz
to nie podlega dyskusji wlasciwie
kazda "skutecznosc" sw powinna byc rozpatrywana w konkretnych kategoriach, to tez oczywiste dla wiekszosc cwiczacych
takie mamy czasy ze SW sluza do wielu celow ale nie do celow bojowych jak kiedys
nawet albo i zwlaszcza popularne mma nie ma wiele wspolnego z bojem
jest pewna forma demonstrujaca pewna skutecznosc w pewnych okolicznosciach
w sumie znowu nic nowego nie napisalem, ale napisalem po to zeby nie bylo ze mysle inaczej :)
SW poszly naturalnie w strone ogolnie pojetego sportu i rozwoju wlasnego, w polaczeniu jednego z drugim w mniejszym liub wiekszym stopniu - i to jest t ez oczywiste i nie podlega wiekszej dyskusji :)

wiec o co chodzi Mr Smilowi?

ano o to ze aikido jest taka SW w ktorej nic nie wychodzi, techniki, zasady, filozofia, duchowosc, mentalnosc, cobyscie tam sobie nie napisali, niestey nie wychodzi
cwiczymy jak w kabarecie: "pachamy taczki pachamy, gowno z tego mamy..."

dlatego uwazam ze trzeba zmienic sposob cwiczenia
zaczynam od podstaw czyli od funkcjonalnosci technik, praktycznego stosowania zasad, efekty rozwoju mentalnego i duchowego zostawiam na pozniej.

reasumujac nie chodzi mi o mordercze aspekty i powrot do genezy aikido (czy innych sw) bo to jest niepotrzebne ( a gdyby bylo potrzebne jest widoczne jak na dloni i ni etrzeba tego jakos szukca) a chodzi mi o taka forme praktyki ktora umozliwi normalna aplikacje tego co jest w aikido, zwykla umiejetnosc zrobienia tego czego sie uczymy, ot poprostu
na inne efekty trzeba bedzie poczekac :)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

wiec o co chodzi Mr Smilowi?

ano o to ze aikido jest taka SW w ktorej nic nie wychodzi, techniki, zasady, filozofia, duchowosc, mentalnosc, cobyscie tam sobie nie napisali, niestey nie wychodzi
cwiczymy jak w kabarecie: "pachamy taczki pachamy, gowno z tego mamy


No, wiec drogi mój kolego, bardzo chetnie bym sie z tobą zgodził, ale w moim przypadku jest dokładnie odwrotnie - wszystko mi wychodzi, absolutnie wszystko - bez wiekszego wysiłku osiągam wszystkie rzeczy, które tylko sobie zamarze i jestem przekonany, że dzieje się tak dzięki zmianom, które spowodowało we mnie cwiczenie Aikido i nawet jezeli jest to tylko wymysł mojej chorej głowy nie malejace poczucie szczęścia, którego doświadczam i satysfakcja z życia, które wiodę jest absolutnie warta tego szaleństwa :D
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka
jesli to prawda i zawdzieczasz to aikido, a nie jest to zwykla racjonalizacja, to rewelacja, podziwiam i szczerze zazdroszcze pozytywnie :D
moge tylko powiedziec ze do pewnego momentu mialem podobnie, az nagle sie okazalo ze to zludzenie :)
nie znaczy ze masz tak samo, moze poprostu ja tylko tak mam...
choc niestety np obcowanie na tym forum przekonuje mnie, ze nie jest to co mowisz powszechne...
ciesze sie Twoim szczesciem Jezyku, tak dlugo jak ono bedzie trwalo, a jesli przejdzie to wespre Cie jesli tego bedziesz chcial.
Zrozum tez dobrze, jestem szczesliwy, wiele podobienstw widze do tego co napisales u siebie, ale srednio obecnie lacze to z aikido :)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

Jesli to prawda i zawdzieczasz to aikido, a nie jest to zwykla racjonalizacja, to rewelacja, podziwiam i szczerze zazdroszcze pozytywnie

Oczywiście, że jest to racjonalizacja! Przykładem może być cały wywód Jeżyka jak to aikido nigdy go nie zawiodło w samoobronie. Podobnej racjonalizacji dokonała swego czasu nasza obrażalska koleżanka, co była w Chinach, a nie chce powiedzieć, jak było. O tu ciekawa dyskusja z emocjami:
http://budo.net.pl/v...er=asc&start=45

moge tylko powiedziec ze do pewnego momentu mialem podobnie, az nagle sie okazalo ze to zludzenie

Ja również tak miałem. Co więcej Smailu, jeszcze niedawno miałem wrażenie, że jesteś niereformowalnym "aikidockim betonem". Sam chyba kiedyś nim byłem. A potem przychodzi taki moment, że bam! Coś tam pęka w środku...W Czesiu... :roll:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

Ja również tak miałem. Co więcej Smailu, jeszcze niedawno miałem wrażenie, że jesteś niereformowalnym "aikidockim betonem". Sam chyba kiedyś nim byłem. A potem przychodzi taki moment, że bam! Coś tam pęka w środku...W Czesiu... :roll:

ORLY! Kolesie co to uczą aikida od prawieków, a za cross-training się wzięli przed chwilą, mają wątpliwości czy są betonem aikido.
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka
Powiem więcej....jakiś czas po tym kiedy odkryłem "prawdę" bywałem na treningach z sentymentu, mam sporo znajomych, kolegów trenujących aikido....ale oświecenie było tak silnym doznaniem, że teraz nie mogę się już do tego zmusić.....:)
Rozumiem, oszukać kogoś :) ale siebie nie dam rady....
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

za cross-training się wzięli przed chwilą, mają wątpliwości czy są betonem aikido.

Za cross training wziąłem się jakieś 12 lat temu. BJJ doszło na końcu. Wątpliwości, czy byłem betonem, czy nie, biorą się stąd, że nigdy nie wmawiałem ludziom, że aikido uczy samoobrony (słynne: "samoobrona jest ubocznym efektem treningu aikido") albo zawiera trening duchowy. Chociaż znaczenie czynnika mentalnego ( to nie to samo) zawsze podkreślałem.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka
Racjonalizacja...? Oświecenie...? No, błagam was, to jest pikuś :D
Ja to mógłbym napisać teraz książkę pod tytułem:

"Jak bez wysiłku rzucić palnie w jeden dzień, schudnąć 20 kg w pół roku, zacząć zarabiać 2x więcej, pracując 2x mniej zmieniając swoje kote gaeshi" :twisted: :twisted: :twisted:

A tytuł byłby tylko zajawką do całej gali tematów takich jak:
- młoda piękna żona, jak sobie radzić z nadmiarem seksu?
- które kurorty na lato, a które na zimę
- apartament w centrum, czy dom pod warszawą

itd, itd, itd... :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

- apartament w centrum, czy dom pod warszawą

Aikido daje odpowiedź na tak ważki dylemant? Toż to prawdziwe pacaneum!
Co wybrałeś? Jaki był związek aikido z wyborem?
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

- apartament w centrum, czy dom pod warszawą

Aikido daje odpowiedź na tak ważki dylemant? Toż to prawdziwe pacaneum!
Co wybrałeś? Jaki był związek aikido z wyborem?


Tak to było mega trudne..., po wielu godzinach medytacji..., głodówkach..., i łączeniu się z duchami moich przodków, doszedłem do wniosku, że centrum dojadę szybciej na trening :twisted: :twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

Tak to było mega trudne..., po wielu godzinach medytacji..., głodówkach..., i łączeniu się z duchami moich przodków, doszedłem do wniosku, że centrum dojadę szybciej na trening :twisted: :twisted:

Troche nie zrozumialem, co ma wspolnego trening z lokalizacja gdzie mieszkasz? To ty nie jedziesz na trening prosto z pracy??
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

- apartament w centrum, czy dom pod warszawą

Aikido daje odpowiedź na tak ważki dylemant? Toż to prawdziwe pacaneum!
Co wybrałeś? Jaki był związek aikido z wyborem?


Tak to było mega trudne..., po wielu godzinach medytacji..., głodówkach..., i łączeniu się z duchami moich przodków, doszedłem do wniosku, że centrum dojadę szybciej na trening :twisted: :twisted:


Zdaje się Jeżyku, że zakasowałeś wszystkich... :) :) :)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czary mary i szamani, czyli Aikido wg Jeżyka

- apartament w centrum, czy dom pod warszawą

Aikido daje odpowiedź na tak ważki dylemant? Toż to prawdziwe pacaneum!
Co wybrałeś? Jaki był związek aikido z wyborem?


Tak to było mega trudne..., po wielu godzinach medytacji..., głodówkach..., i łączeniu się z duchami moich przodków, doszedłem do wniosku, że centrum dojadę szybciej na trening :twisted: :twisted:


jakbys zrobił tytułowe małe czary mary to teleportowałbyś się także spod Warszawy, Łowicza Szczecina, Przemyśla :) :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024