Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zrobic kotegaeshi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
275 odpowiedzi w tym temacie

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi

Stąd, jeśli "wszystko jak krew w piach" (czy to nie z nowego Spartakusa?) po co wielokrotnie o tym piszesz.

Zanim pojawił się Spartakus był Adaś Miauczyński, więc to jest z "Dnia Świra" ( od 1:05):

Ta scena jest rzeczywiście adekwatna. Wielokrotnie Ci pisałem, że od dawna z Tobą nie dyskutuję. Reaguję tylko na Twoje wypowiedzi, bo to forum czytają też niewinni ludzie, na których duszyczki polujesz.

Ani w głowie Ci przyjąć, że możliwe jest przejęcie pierwszego ataku po określonym, specjalistycznym treningu.

Gościu, jesteś jakiś cofnięty czy masz sklerozę przypisując mi coś takiego? Proszę, specjalnie dla Ciebie przejęcie pierwszego ataku w walce:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Nie dyskutujemy o możliwości przejęcia pierwszego ataku w ogóle, tylko o możliwości przejęcia pierwszego ataku poprzez chwyt za atakującą kończynę.

Wracając do samoobrony i aikido...

To co, znowu mówimy o aikido jako sztuce samoobrony? Przecież dopiero co, mówiłeś, że aikido z walką i samoobroną nie ma nic wspólnego.

To właśnie daje zdecydowanie większe szanse przetrwania.

Nie, zdecydowanie większe szanse przetrwania daje uderzenie wyprzedzające. Podczas rzeczywistego zagrożenia następuje wyrzut adrenaliny oraz norepinefryny, który jest reakcją fizjologiczną wywołaną emocjami związanymi z poczuciem zagrożenia. Nie masz na to żadnego wpływu, tym bardziej jeżeli swoje "odruchy" i przechwyty trenujesz w bezstresowych warunkach z kolegą, za pomocą skryptu w komputerze, czy tego swojego durnego robota z rurkami. Pod wpływem katecholamin chwilowo wzmaga się siła ( po czym gwałtownie spada ) ale spada zręczność czyli rzeczona wcześniej motoryka mała. Dlatego Twoje przechwyty możesz o kant ... potłuc.

Oczywiście, że każdą z technik aikido można wykonać w walce, i od biedy się to robi. Statystyki jednak one nie poprawiają, jeśli chodzi o walki wygrane. Problem właśnie w tym, że aikidocy w żaden sposób nie są do walki przygotowywani, i jak wspomniałem, po wykonaniu rzutu są bezbronni. Oczywiście, może zajść sytuacja, że na ulicy napastnik źle upadnie i coś sobie przetrąci przez przypadek. Ale w wlaśnie przez przypadek, ponieważ nigdy nie braliśmy tego pod uwagę trenując.

Może ty nie brałeś pod uwagę i dlatego robisz z byle...igły, widły. Jak wreszcie wyleziesz ze swojego Château d'If Panie Edmondzie Dantès, Hrabio Monte Cristo czy jak Ci tam, to zobaczysz, że świat już dawno znalazł rozwiązanie Twoich wydumanych problemów ( o ile idealne rozwiązanie w ogóle istnieje).
Otóż napastnik rzadko sobie coś przetrąca przez przypadek. Widziałem na ulicy ( na betonie ) slam tego rodzaju: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
który na rzuconym nie zrobił żadnego wrażenia ( rozmawiałem z nim kilka minut później ).
Każdy rzut aikido typu irimi nage, aiki otoshi czy kote gaeshi możesz zakończyć pozycją "kolano na brzuchu" ( na ulicy, asfalcie, betonie działa ze trzy razy mocniej niż na macie ). Można też wykonać kopnięcie depczące ( tzw. stompa ) na kolano, staw skokowy lub achillesa i jest po walce.
I wcale nie trzeba nikogo zabijać.

P.S. Do czytelników znających się na walce: Powyższe rozwiązania wcale nie są takie łatwe jakby to wynikało z mojego opisu, ale są daleko skuteczniejsze, niż jakieś przechwyty. :wink:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi


:

Jędrek super filmik ty to masz czas wyszukiwać takie rodzynki. Swoją drogą jak kiedyś pisałem, że na tym UFC to często załatwiają "drug druga" aikidem to myśleli, że sobie żarty robię. A tu proszę czarno na białym facet zaledwie kilka miesięcy ćwiczył irimi nagę (mówił mi o tym w tajemnicy 8) ) i proszę sam się zdziwił jak ładnie mu wyszła. . :) :) :)

Wrażenie trochę psuje jego zachowanie po technice aikido - na bjj mu wmówili, że samo aikido nie wystarczy więc dla pewności przeszedł zupełnie wszak niepotrzebnie do parteru.Aikido rulez :P
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi

....

I znowu wiesz lepiej. Już ponad milion ludzi powtarza schemat atak-rzut do znudzenia i oczywiście to wszystko jest bez sensu. I czy musimy dyskutować o przejęcia pierwszego ataku poprzez chwyt za atakującą kończynę, kiedy wszyscy oni od prawie stu lat to robią?

Idźmy dalej. Są tacy co udziwniają zajęcia aikido tworząc kilkadziesiąt wersji ikkyo, 'skomplikowane' odmiany kote-gaeshi, czy rożnej maści koshi-nage. Ale jednak żelaznym repertuarem treningu jest 12 technik, których nie będę już tutaj wymieniał. Konspiracja? Jak byś to wyjaśnił? Czekam na rozsądny głos w dyskusji a nie nieustanne wymądrzanie się.

Chciałbym czasem, by do Ciebie coś jednak dotarło z tego co piszę. Nie to co ma większe szanse było treścią którą przekazałem, ale to, że ktoś kto ćwiczy przejmowanie ataku ma większe szanse w konfrontacji niż ten, kto tego nie ćwiczy. Po co wszystko wywracasz do góry ogonem. I w Janosika nie musisz się tutaj bawić. Wystarczy, że zaczniesz w końcu rzeczowo rozmawiać.

Podobnie fakt, że aikido z założenia nie ma nic wspólnego z samoobroną wcale nie implikuje, że nie możemy poruszać tematu "aikido i samoobrona". Pisałem o tym, że techniki aikido mogą być stosowane w walce, czy też w samoobronie, pośród innych. Niemniej, celem aikido jest przejąć pierwszy atak i zabić (budo). Inne cele przyświecają walce (powszechnie rozumianej) jak i samoobronie.

Oczywiście znowu odpowiesz o zakańczaniu czegoś tam "kolanem na brzuchu" i braku potrzeby zabijania. Zastanów się człowieku co piszesz. Powiedz paniom, które uprawiają Naginata-do, że tak na prawdę nie muszą siebie nawzajem zabijać (ciekawe jednak, że sztukę tę uprawiają w Japonii w zasadzie tylko kobiedy). Podobnie innym, praktykującym budo.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi

[ :

:


W uzupełnieniu poprzedniego postu:
...proszę zwrócić uwagę na kaligrafię w tle żeby nie było że coś zmyślam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :P :P
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi

....

Swoją drogą ciekaw jestem gdzie kolegę rzuciły zawodowe losy? Nie chce mi się wierzyć, że ktoś wchodzi na vortal o wpół do trzeciej rano. :D
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi

I znowu wiesz lepiej. Już ponad milion ludzi powtarza schemat atak-rzut do znudzenia i oczywiście to wszystko jest bez sensu. I czy musimy dyskutować o przejęcia pierwszego ataku poprzez chwyt za atakującą kończynę, kiedy wszyscy oni od prawie stu lat to robią?

W takim razie, drogi Gościu, dołącz do nich i ćwiczcie razem. Powodzenia! :D

Idźmy dalej. Są tacy co udziwniają zajęcia aikido tworząc kilkadziesiąt wersji ikkyo, 'skomplikowane' odmiany kote-gaeshi, czy rożnej maści koshi-nage. Ale jednak żelaznym repertuarem treningu jest 12 technik, których nie będę już tutaj wymieniał. Konspiracja? Jak byś to wyjaśnił? Czekam na rozsądny głos w dyskusji a nie nieustanne wymądrzanie się.

Wyjaśniałem to już wiele razy. Dlaczego dwanaście technik. Masz kłopoty z pamięcią?
Rozsądny głos w dyskusji? A słowa samego O Sensei mogą być? Wywiad z M. Ueshiba z 1957 roku:

Jak wiele technik istnieje w Aikido ?

M. Ueshiba: Jest około 3000 podstawowych technik, a każda z nich ma 16 odmian, wiec jest ich wiele tysięcy. Zależnie od sytuacji stwarzasz nowe.


Nie to co ma większe szanse było treścią którą przekazałem, ale to, że ktoś kto ćwiczy przejmowanie ataku ma większe szanse w konfrontacji niż ten, kto tego nie ćwiczy.

Typowe kłamstwo tych instruktorów aikido, którzy wmawiają ludziom, że aikido to sztuka samoobrony. Ktoś, kto ćwiczy przejmowanie ataku w sposób proponowany przez Ciebie nie ma większych szans w konfrontacji, niż ten, kto tego nie ćwiczy. Warunki w jakich trenuje mają się bowiem nijak do warunków, w jakich występuje zagrożenie. W sytuacji zagrożenia, powtarzam: zagrożenia, a nie na sali w treningu z kolegą, większe szanse ma osoba, która użyje prostych gross motor skills zamiast przechwytów opartych na motoryce małej.

Niemniej, celem aikido jest przejąć pierwszy atak i zabić (budo).

Twoja obsesja na punkcie zabijania, Gościu, to Twój problem. Ja przytoczyłem czternaście definicji budo. Każda inna, a wszystkie prawdziwe.

Powiedz paniom, które uprawiają Naginata-do, że tak na prawdę nie muszą siebie nawzajem zabijać (ciekawe jednak, że sztukę tę uprawiają w Japonii w zasadzie tylko kobiedy). Podobnie innym, praktykującym budo.

Nie muszę tym paniom tego mówić. One nikogo nie zabijają. Ćwiczą tylko formy ruchowe z tradycyjną bronią, krzycząc od czasu do czasu: "Haziaaaa!" albo "Eeeiiii!". Z punktu widzenia prawdziwej "sztuki zabijania" to wciąż świat dziewic studiujących seks - jak powiedział Dave Grossman.
Mamy Gościu różne podejście do kwestii zabijania, dlatego się nie dogadamy.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi

Jędrek super filmik ty to masz czas wyszukiwać takie rodzynki.

Myślę, że trzeba się starać rozumieć tę bestię zwaną Youtube. Sztuka polega na właściwym doborze frazy, którą trzeba wpisać w wyszukiwarkę. :D

Swoją drogą jak kiedyś pisałem, że na tym UFC to często załatwiają "drug druga" aikidem to myśleli, że sobie żarty robię.

Ech! Wychodzi na to, że wszyscy potrafią robić techniki aikido ( nawet po kilku miesiącach ćwiczeń ) tylko nie aikidocy. :wink:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi
tam bylo irimi nage
tutaj macie ushiro kiri otoshi - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
:-)
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi
a tu reakcję na miłość bliźniego :) , zero zrozumienia i harmonii :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi
Panowie, nie róbcie offtopów!
Temat jest o wykonywaniu technik ( głównie kote gaeshi :wink: ). Macie ogólny temat "Filmy, filmiki, pokazy", tam sobie wklejajcie filmy z całującymi się gejami.
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi

tam bylo irimi nage
tutaj macie ushiro kiri otoshi - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
:-)

Ciekawe w którym dojo robią ushiro kiri otoshi z poprzedzającym je kolanem na głowę ;-)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi

tam bylo irimi nage
tutaj macie ushiro kiri otoshi - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
:-)

Smailu - kolanko z wyskoku było pierwsze...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi
Dostał gość kolanem i zwątlał, co to ma wspólnego z kiri?
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi

W takim razie, drogi Gościu, dołącz do nich i ćwiczcie razem. Powodzenia!

Jak najbardziej. Dołączyłem ponad 20 lat temu i przynamniej wiem co robię, i po co to robię.

Dlaczego dwanaście technik. Masz kłopoty z pamięcią?

Ja nie mam kłopotów z pamięcią i nawet dość niedawno coś na ten temat napisałem. Zacznij chodzić po ziemi człowieku. Nie ważne kto coś powiedział, czy włożył w usta Mistrzowi. Rzeczywistość jest taka, że dziś w dojo na całym świecie naucza się, powtórzę jednak (z pamięci): ikkyo, nikyo, sankyo, yonkyo, irimi-nage, shiho-nage, kote-gaeshi, juji-nage, tenchi-nage, ude-kime-nage, koshi-nage, i kaiten-nage.

Typowe kłamstwo tych instruktorów aikido, którzy wmawiają ludziom, że aikido to sztuka samoobrony

Znaczy się wszyscy instruktorzy kłamią, jak leci - więc jednak konspiracja. Czy widziałeś kiedykolwiek, i gdziekolwiek, by uczono technik aikido inaczej? A przecież prosiłem o rozsądny głos w dyskusji.

Twoja obsesja na punkcie zabijania, Gościu, to Twój problem. Ja przytoczyłem czternaście definicji budo. Każda inna, a wszystkie prawdziwe.

Nie wiem skąd Ci się ubzdurało, że mam w sobie obsesję zabijania. Podobnie jak wspomniane panie, i entuzjaści japońskiego miecza, kultywuję dziedzictwo kultury japońskiej jakim jest aikido. I tak na prawdę jest mi obojętne którą definicję budo uważasz za prawdziwą.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi
co toma wspolnego z kiri...

to samo co kote gaeshi robione bez kote gaeshi, o czm pisalismy wczesniej :-)
kolanko to bylo atemi a reszta czyste i piekne aikido jak w Budojo np :D


:D :D:D:D
to zart byl jak nie zalapaliscie, taka ironia do tego co wczeniej niektorzy pisali :)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi

Jak najbardziej. Dołączyłem ponad 20 lat temu i przynamniej wiem co robię, i po co to robię.

No to świetnie! :D A teraz idź już Gościu, idź. Masz tu dwa złote na wino i idź, idź...nie zawracaj...głowy.

P.S. W pobliżu mojego domu mieszka taki jeden dziadek, który po pijaku też mnie tak dopada i mi truje. Odczepia się dopiero, kiedy mu dorzucę na tanie wino i przyznam, że ma rację, i że wszystko to, panie, cholera jasna, żydy, pedały i masoni, szlag by ich trafił... :-)
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi

...

I można Cię traktować poważnie?
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi
Czemu sie nawzajem nie szanujecie... :?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi
Ninja, ja Gościa szanuję, a nawet lubię, ale on już przegina pałę! Przeczytaj nasze posty, on w ogóle nie odnosi się do tego, co napisałem, nie odpowiada na pytania, lekceważy argumenty, nawet nie umie mnie nawet poprawnie i z sensem zacytować.
Kiedy mu zacytowałem wypowiedź M. Ueshiby odnośnie ilości technik aikido, to stwierdził, że to bzdura, bo on wie lepiej. Więc jaki sens ma taka dyskusja, w której jedynym celem jednej ze stron jest przeforsowanie własnej, od dawna ustalonej tezy?
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobic kotegaeshi

...

I można Cię traktować poważnie?


Gościu akurat Akahige to można traktować jak najbardzej poważnie...
W dyskusji używa logicznych argumentów, popiera je odsyłaniami do źródeł naukowych, daje przykłady z filmikami co do rozwiązań technicznych o których wspomina, itd.
To co Ty uprawiasz na tym forum jest wspomnianianą przeze mnie wcześniej mniemanologią stosowaną... To co piszesz odnośnie swoich teorii jest jak mniemasz słuszne...
Niestety kłóci się to z zasadami fizjologii i ludzkich reakcji co wieloktotnie Akahige ci udowadniał... Nawet jeśli to co jest swoistym przewrotem kopernikańskim w dziedzinie sztuk walki to nie potrafisz wskazać realnych efektów Twojego szkolenia (chociażby na jakimś filmie)... Tylko błagam nie powołuj się na filmik z workoutem, bo nad nim lepiej spuścić zasłonę milczenia...
Tak więc Akahige przyjął na siebie rolę firewalla między Twoimi zainfekowanymi mniemanologią ideami a światem realnym.
A że absurdy coraz większe sadzisz i mu już RAM-u w kompie brakuje, no to się chłopak zaczyna już wkur***ć...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024