Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka uwag formalnych a propos funkcjonowania tego dzialu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Kilka uwag formalnych a propos funkcjonowania tego dzialu
Witam po długiej nieobecnosci.


Kilka kwestii, ktore rzucilo mi sie w oczy po powrocie na to forum pozwalam sobie przekazac zakladajac nowy wątek tutaj wlasnie, zamiast piszac PW do Szczepana. mam wrazenie, ze pisanie PW do Szczepana byloby kontrproduktywne, ponadto dlatego, iz chetnie dowiedzialbym sie, czy i w jakim zakresie moje spostrzezenia sa podzielane.

Po pierwsze- cholernie dużo tu jakichs smieci typu "sticky fingers"- w wiekszosci zalozonych przez Szczepana. Ktos jest ta lektura zainteresowany?

Po drugie- podobnie duzo tu smieci w postaci informacji o stazach. Zdaje sie, ze do stazy byl osobny dzial. Po co wiec mnozyc byty ponad potrzebe?

Po trzecie- autoreklama/kryptoreklama. Jesli ktos wstawia 1000 sfotoshopowanych zdjec w formacie 1000x1000piskeli ze stazu w klubie X, to jest to forma reklamy. Podobnie, jesli sensei Y wpisuje info o stazu z samym soba. Jesli ludzie nie maja wstydu ani pojecia o tym co wypada, a co nie, to moze admin by im to jakos wytłumaczyl zrzucajac te posty do hydeparku.

Po czwarte wreszcie- chamstwo. Wulgarnosc, agresja werbalna wobec innych ludzi- to da sie leczyc. a jeśli nie da sie wyleczyc, nalezy eliminowac tego typu zachowania z przestrzeni publicznej. Liczylbym na wieksza proaktywnosc Szczepana w tym zakresie.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka uwag formalnych a propos funkcjonowania tego dzialu
Ja tam nie mam uwag do funkcjonowania tego działu.
Nie przeszkadza mi kryptoreklama. Niby dlaczego nie można zamieścić informacji o własnym stażu? Gdy prywatna osoba to robi to jest reklama, a gdy PFA to robi, to już nie?
Podoba mi się, że Szczepan wydziela nowe tematy ze starych gdy dyskusja wyraźnie skręca ze starego tematu na nowy. Jest to o wiele skuteczniejsze niż opieprzanie ludzi za offtopy.
Co do chamstwa, to nie wiem, co masz na myśli. Owszem, niektórzy czasami używają brzydkich słów. Wolałbym, żeby tego nie robili, ponieważ to daje możliwość wymigania się adwersażowi od merytorycznej kontry. Zamiast tego, przy braku argumentów, mówi: "Nie będę z Tobą gadał, bo ty cham jesteś".
Kiedy zarejestrowałem się na tym forum, zostałem "przywitany" niebywałym chamstwem i atakami osobistymi. Jednak nie widzę potrzeby, aby wołać na pomoc moderatora. Ktoś, kto ćwiczy sztuki walki powinien sobie też radzić z atakami werbalnymi.
Jak do tej pory na forum spotkałem dwie osoby, których chamstwo w stosunku do mojej osoby przekroczyło granicę, za którą komuś takiemu nie podaje się ręki albo daje w mordę. Ale nie będę z tym leciał do moderatora.

P.S. Niezależnie od tego, co napisałem, obowiązuje tu jeszcze jakiś regulamin.
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka uwag formalnych a propos funkcjonowania tego dzialu
Ja bym wypieprzył FAQ - to jest prywatny pogląd o Aikido Szczepana. Te banialuki i dowcipy to jakaś groteska. Wyobraźcie sobie osobę nic nie wiedzącą o aikido, która tam zagląda by się czegoś sensownego dowiedzieć...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka uwag formalnych a propos funkcjonowania tego dzialu
Bujin, nie głupi z Ciebie gość to pewnie ogarniesz co napiszę.
Kim jesteś by wydawać werdykt co jest dozwolone a co nie? Skąd jurysdykcja do szafowania opiniami o potrzebności, chamstwie, reklamie? Najważniejsze: "Jesli ludzie nie maja wstydu ani pojecia o tym co wypada, a co nie(...)" to niby skąd wiesz? Bo takie twierdzenia zahaczają o jakąś moralność, przekonania etyczne. Twoje wzorce w niczym nie determinują innych.

Ja ci oczywiście przyznam sporo racji, zwłaszcza co do nikomu nie potrzebnych dydrymałów Szczepana poprzyklejanych jako objawienie wiedzy.

Ostatecznie czym tu się przejmować? Forum to miejsce dla ludzi i nic więcej. To co się na nim dziej ludzie kształtują, nie odwrotnie.

@sebol_bk
Niejednokrotnie to podnosiłem, nie tylko ja. Te farmazony, podobnie jak reszta stickerów, nic nie dają osobie która tu wpadnie bo chce się czegoś dowiedzieć o aikido, a jak wiemy od tego są FAQ na forach tematycznych by n00b mógł dowiedzieć się podstaw i nie zakładał 1000 raz tego samego wątku.
IMO jest tak dlatego, że taki faq musiałby zawierać niewygodne dla aikido informacje, między innymi to wyjaśniać iż trening aikido nie uczy bicia się i podejmowanie go dla tego celu nie ma sensu.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka uwag formalnych a propos funkcjonowania tego dzialu
bujin, w sumie fakr, ale kto sobie glowe zawraca takimi sprawami gdy rzecz sie toczy o walce i istnieniu aikido?
  • 0

budo_jozefina
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka uwag formalnych a propos funkcjonowania tego dzialu

Witam po długiej nieobecnosci.
Po pierwsze- cholernie dużo tu jakichs smieci typu "sticky fingers"- w wiekszosci zalozonych przez Szczepana. Ktos jest ta lektura zainteresowany?

Po drugie- podobnie duzo tu smieci w postaci informacji o stazach. Zdaje sie, ze do stazy byl osobny dzial. Po co wiec mnozyc byty ponad potrzebe?

Po czwarte wreszcie- chamstwo. Wulgarnosc, agresja werbalna wobec innych ludzi- to da sie leczyc. a jeśli nie da sie wyleczyc, nalezy eliminowac tego typu zachowania z przestrzeni publicznej. Liczylbym na wieksza proaktywnosc Szczepana w tym zakresie.


Tak! Jak miło, że ktoś to napisał za mnie. Czyli jeszcze raz:
- Informacje o stażach w jednym temacie (z wyjątkiem relacji - ale to inna bajka). Albo podforum.
- Mniej tematów "przyklejonych" (np. część z nich wywalić, część zebrać w jeden temat)
- Kultura dyskusji (wiadomo....)
Niech się stanie porządek. :-)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka uwag formalnych a propos funkcjonowania tego dzialu

bujin, w sumie fakr, ale kto sobie glowe zawraca takimi sprawami gdy rzecz sie toczy o walce i istnieniu aikido?


Tomku, zacznijmy od rzeczy prozaicznych. Uporządkujmy najpierw nasze podwórko. Chcesz dyskutować na śmietniku o istnieniu aikido?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka uwag formalnych a propos funkcjonowania tego dzialu
jest tyle nieladu i smietniska na swiecie, ze nie mam zludzen co do forum :)
aczkolwiek jedyna droga do uporzadkowania wszystkiego lezy wg mnie we wlasnym przykladzie
starajmy sie byc tutaj tak, zeby innii chcieli byc jak my...
ciekawe :)
  • 0

budo_wardziak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka uwag formalnych a propos funkcjonowania tego dzialu
Bywasz czasem na innych forach bujin?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka uwag formalnych a propos funkcjonowania tego dzialu

Ja bym wypieprzył FAQ - to jest prywatny pogląd o Aikido Szczepana. Te banialuki i dowcipy to jakaś groteska. Wyobraźcie sobie osobę nic nie wiedzącą o aikido, która tam zagląda by się czegoś sensownego dowiedzieć...

ale za to dowcipne! i daje do myślenia, jeśli nowoprzybyły ma głowę nabitą górnolotnymi frazesami.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka uwag formalnych a propos funkcjonowania tego dzialu

Ja bym wypieprzył FAQ - to jest prywatny pogląd o Aikido Szczepana. Te banialuki i dowcipy to jakaś groteska. Wyobraźcie sobie osobę nic nie wiedzącą o aikido, która tam zagląda by się czegoś sensownego dowiedzieć...

ale za to dowcipne! i daje do myślenia, jeśli nowoprzybyły ma głowę nabitą górnolotnymi frazesami.

No i troche ironiczne. I pewnie takie w zalozeniu mialy byc. Mi tam to nie przeszkadza.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024