Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieznane dolegliwosci po rozciaganiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Nieznane dolegliwosci po rozciaganiu
Wczoraj wieczorem rozciagalem sie i gdy juz skoczylem czulem przy kolanach (przy wewnetrznej stronie kolan) uczucie zdretwienia/znieczulenia tego miejsca. Czucie mam ale jest ograniczone wlasnie tak jak czasami nogi dretwieje albo jak sie dostaje zastrzyk znieczulajacy (nie wiem jak to inaczej opisac). Polozylem sie spac no i dzis rano mam dalej to uczucie (wydaje mi sie ze troche lzej aczkolwiek moze mi sie wydawac). No i generalnie nie mam pojcia co to, pierwszy raz sie z czyms takim spotykam. Co wy to tym sadzicie, co mi jest? :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieznane dolegliwosci po rozciaganiu
musisz wziac kota, wysmarowac go w marmoladzie (najlepiej truskawkowej, ale brzowskwiniowa tez da rade), pojsc nad jakas rzeke (ale musi wplynac na wschod). tam wypuszczasz kota i wyjmujesz wczesniej przygotowana wedke, po czym idziesz do lekarza jesli nie to dziwne uczucie nie przejdzie po dwoch dniach :wink:
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieznane dolegliwosci po rozciaganiu
Dzieki tak wlasnie zrobie, a isc teraz do zwyklego lekarza (do jakiego teraz mialbym tylko dostep) jest tak bezsenswone jak to co napisales. A pytam tu bo moze juz ktos sie z tym spotkal. Zbieram info po ludziach i moze cos sam ustale :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieznane dolegliwosci po rozciaganiu
moge tylko zgadywać co, napewno coś cos jest nie tak w technice rozciągania. byc moze jeśli rozciągałeś się do tureckiego, oparłeś stopy na ziemi równolegle (czego absolutnie ni e wolno robic) spowodowało to "dźwignie" na staw kolanowy i stąd ten bol. przy rozciaganiu do tureckiego kolana i palce stóp musza być skierowane w sufit a stopy opierać się na pietach, teoretycznie w kazdej fazie tureckiego powinieneś być w stanie zgiąc kolana.

Mozesz tez napisac albo lepiej zrobic fotke jak sie rozciagsz po kolei, wtedy sie bedzie dąło powiedziec co jest źle, bo moze akurat cos innego
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieznane dolegliwosci po rozciaganiu
Na chyba setki moich rozciagan to sie stalo pierwszy raz. Tak wszytsko jest ok jak sie rozciagam bo ma mi kto doradzic itp. To jest jakis pojedyczy przypadek. Byc moze poprostu cos wczoraj za mocno zrobilem. Kolega mowi ze to moze byc lekko naderwane/naciagniete wiezdalo/sciegno i zebyc dac odpoczac nodze i bd git.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieznane dolegliwosci po rozciaganiu
jeżeli robisz cos notorycznie żle (a najprawdopodobniej tak jest skoro czujesz bol robiąc to samo co robiłeś do tej pory) to w końcu po jakimś czasie zdarza sie pierszy raz kiedy zaczynasz czuc ból, a po jakims czasie dochodzi do uszkodzenia. To sie dzieje stopnio.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieznane dolegliwosci po rozciaganiu
a miałeś taki rodzaj drętwienia jakbyś spał na ręce?
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieznane dolegliwosci po rozciaganiu
Nie nie mialem. Wgl przy rozciagniu nie czulem nic w tych okolicach gdzie teraz to odczuwam. Wczoraj jeszcze mialem tez delikatne uczucie jak by to pulsowalo i tyle.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024