Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening rozciągający


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Trening rozciągający
Mam chwilę czasu to napiszę wam jak powinien mniej więcej wyglądać dobry trening rozciągający na nogi, oczywiście nie będzie to trening typu "Zrób szpagat w miesiąc" i inne pierdoły... Po prostu rozciąganie potrzebne do dobrego kopania :thumbsup:

Chyba nie muszę wspominać o rozgrzewce i poruszeniu wszystkich stawów :)
Jeżeli jesteście już dosyć dobrze rozgrzani to zaczynamy.

1).Prostujemy nogi i robimy skłon do stóp (pierwszy raz robimy to spokojnie, za drugim razem pogłębiamy już coraz bardziej ale nie bujamy się tylko ręce muszą być przyciągnięte do stóp w zależności od twojego stopnia rozciągnięcia, po prostu musisz czuć że się rozciągasz :) )
2).Siadamy i prostujemy nogi do przodu i robimy skłon (staraj się złapać za palce nóg)
3).Teraz też w siedzie ale w rozkroku, najpierw robimy skłon do środka (starym się położyć ręce na podłodze ale również nie robić tzw.garba,następnie do prawej i do lewej, można powtórzyć jeszcze raz)
4).Siad płotkarski: najpierw skłon do wyprostowanej, później do środka i na końcu najważniejsze do ugiętej (tu trzeba się postarać bo jest to bardzo ważne przy kopaniu)
5).Motylek czyli przyciągamy nogi do siebie i trzymamy je za stopy i na początku machamy kilka razy później rozpychamy łokciami albo rękoma
6).Wstajemy i stajemy w rozkroku i robimy kilka skłonów do środka oraz nóg.

Przechodzimy do drugiej części rozciągania.
Możemy zrobić pajacyk,bieg bokserski, jakieś skipy żeby się jeszcze trochę rozgrzać, warto też poruszyć stawy pomachać trochę biodrami i kolanami.

7).Dołączona grafika
Robimy coś podobnego z tym że ręce trzymamy na podłodze i jedna ręka stara się rozciągać nogę podporową (która musi stać całą piętą na podłodzę) i robimy tak po dziesięć przejść na każdą nogę
8)Podobnie jak w ćwiczeniu 7 tylko że robimy to bokiem i stopa nogi tylnej jest położona na ziemi bokiem (nie jest w górze :))Pamiętajmy o pogłębianiu wykroku Też po dziesięć razy
9)Podobnie jak w ćwiczeniu 8 z tym że stopa teraz idzie do góry

Ostatnia część :)
Pokrąż trochę biodrami oraz kolanami.
No i chyba najtrudniejsze :)

10)Przechodzimy do szpagatu, ręce kładziemy na podłodze i się rozjeżdżamy za pierwszym razem spokojnie, przechodzimy na prawą nogę później na lewą i tak kilka razy z tym że w następnych razach coraz mocniej ale nie do przesady :)

To by było tyle ode mnie :), miłego rozciągania życzę. :)
Pozdro.
  • 0

SKK4LIFE
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:74

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening rozciągający
Mam pytanie - ile razy wykonywać dane ćwiczenie, przykładowo "2).Siadamy i prostujemy nogi do przodu i robimy skłon (staraj się złapać za palce nóg)" - ile razy powtórzyć?
  • 0

calibra70
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening rozciągający
Witam Proponuje wymiane Ksiązka sztuki walki i pierwsze wyadnie kulturystyki autorstwa Piotra Wojciechowskiego za wymarzona sylwetke Profesionalna redukcja tkanki tłuszczowej i _lub 2 wydanie kulturystyki chetnych prosze o kontakt na gg 43569418

Użytkownik calibra70 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

ciszewkm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening rozciągający

Teraz już wiem, na czym polega trening rozciągający:) Moja żona chodzi na ćwiczenia z samoobrony i też zawsze mi mówi, że rozciąganie to podstawa.


  • 0

jutewka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening rozciągający

Ja jestem zwolenniczką rozciagania izometrycznego :) czyli wejścia w pozcyję do rozciągania, napięcia mięśni przez 30 sekund i rozluźnienia przez 10 (mniej więcej ;p)


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024